FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 464786 razy ¬

ROZRYWKA | Seks
**Pigułki antykoncepcyjne** pytania i odpowiedzi tu;-) 
Temat zamknięty [powiadom znajomego]    
Autor "**Pigułki antykoncepcyjne** pytania i odpowiedzi tu;-)"   

slonce_m
ŻABCIA
 Wysłana - 22 maj 2006 08:21      [zgłoszenie naruszenia]

nie masz się co martwić, ochrona antykoncepcyjna dalej jest utrzymana

cytat z uniwersalnej ulotki:

CO ZROBIĆ JEŻELI:
zapomni Pani o przyjęciu tabletek
Jeśli minęło mniej niż 12 godzin od kiedy pominęła Pani tabletkę, skuteczność antykoncepcyjna preparatu jest zachowana. Powinna Pani przyjąć tę tabletkę tak szybko, jak to możliwe i zażyć następną o zwykłej porze.Jeśli minęło więcej niż 12 godzin od chwili przyjęcia tabletki, skuteczność działania preparatu może być zmniejszona. Im więcej kolejnych tabletek Pani pominęła, tym większe ryzyko zmniejszonego działania antykoncepcyjnego. Szczególnie duże ryzyko zajścia w ciążę występuje wtedy, gdy pominie Pani tabletki na początku lub na końcu opakowania.

Zmieniony przez - slonce_m w dniu 2006-05-22 08:22:51

..:Była Moderator Działu SEKS:..

..:Żonka i Mama:..

Ekspert -

kath-
 Wysłana - 23 maj 2006 17:53      [zgłoszenie naruszenia]

Na początku wątku została zamieszczona prośba, by nie pisać, dopóki nie skończycie. Mam nadzieję, że mogę wtrącić słówko:

YASMIN

Wykaz substancji czynnych ilościowy i jakościowy

1 żółta tabletka powlekana zawiera Drospirenonum (drospirenon) 3,00 mg i Ethinylestradiolum (etynyloestradiol) 0,03 mg.

Wykaz substancji pomocniczych jakościowy

laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, skrobia kukurydziana modyfikowana, powidon 25 000, magnezu stearynian, hypromeloza, makrogol 6000, talk, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172)

Dostępne opakowania

Preparat Yasmin jest dostępny w opakowaniu typu blister, które zawiera 21 tabletek powlekanych. Tabletki preparatu Yasmin znajdują się w blistrach wykonanych z folii z chlorku poliwinylu i folii aluminiowej (strona matowa zgrzewana). Opakowanie zawiera 1 lub 3 blistry po 21 tabletek powlekanych.

kath-
 Wysłana - 23 maj 2006 17:59      [zgłoszenie naruszenia]

Poprzedni post wyszeł mi nieco niespójnie, bardzo przepraszam. Był to pierwszy post na tym forum i nieco się zgubiłam z ilością stron. Tak czy inaczej o Yasminie wcześniej mowy nie było, przynajmniej nie zauważyłam przeglądając, a to według mnie naprawdę dobre tabletki. Koszt bardzo różny- od 30-tu do 40-tu złotych, w zależności od apteki. Efektów ubocznych póki co nie widzę. Pozdrawiam,

K.

slonce_m
ŻABCIA
 Wysłana - 24 maj 2006 10:41      [zgłoszenie naruszenia]

jeśli ma ciekawe info na temat pigułek to tu możesz bez problemu pisać

Ekspert -

dario_80
 Wysłana - 26 maj 2006 16:18      [zgłoszenie naruszenia]

Mam pilne pytanie...
A więć... moja kobieta była ostatnio u ginek. po:
1. aby zmienić sobie tabletki z mercilon na yasmine..
2. aby skontrolować się bo brała leki i maści chyba na grzybicę pochwy(wywołana chyba antybiotykiem na przęziębienie znaczysię częściowo spowodowana)lekarz powiedział że jest czysto i spoko ale dla pewności przepisał jej jeszce jakiś antybiotyk dopochwowy który już bierze od tygodnia...
Problem jest taki mianowicie, tabletki mercilon kończą jej się w sobotę lekarz kazał tak przechodzić na yasmin aby zaraz w pierwszym dniu okresu roz[począć opakowanie lecz pojawiło się plamienie wczoraj i nadal jest.
Mam pytanie czy to już dyskwalifikuje zaczynanie opakowania yasmin?
czy ma zrobić przerwę miesięczną i wtedy zacząć yasmin?
proszę o dopowiedź bo jestem w kropce.

slonce_m
ŻABCIA
 Wysłana - 26 maj 2006 16:55      [zgłoszenie naruszenia]

jak ja zmieniałam pigułki to normalnie zrobiłam 7 dniową przerwę i nowy rodzaj pigułek zaczęłam brać, a tak jak jej lekarz powiedział, to nie wiem własciwie co teraz :-
ja bym zrobiła po prostu 7 dniową przerwę i zaczeła te nowe brać

Ekspert -

Wodzu10
 Wysłana - 27 maj 2006 17:33      [zgłoszenie naruszenia]

Hejka.
Ja mam taki mały (wielki ) problemik ze swoją dziewczyną. Chodzi o to, że totalnie spadło Jej libido odkąd zaczęła brać pigułki. Pierwsze opakowanie luz, drugie już widziałem, że ma nieco mniej ochoty, a odkąd bierze trzecie to już totalnie 0. Nie kochaliśmy się już od miesiąca. Z początku myślałem, że to z powodu krawaienia jakie raz Ją spotkało po stosunku i po prostu sądziłem, że się boi. Ale miesiąc? Tylko nie rusz, nie dotykaj.... Dzisiaj mi powiedziała, że po prostu wogóle nie ma ochoty. Wiem, że powinna albo przestać brać pixy albo zmienić na inne. Szczególnie wolelibysmy tą drugą opcję. Ale oczywiście jak to mówię to jednym uchem wpuszcza a drugim wypuszcza... 3 czerwca idzie do gienka. Problem w tym, że zawsze jak tam idzie to jest wielka panika bo "żeby tylko nie badał i nie zadawał głupich pytań!". No i własnie nie wiem jakby tu Ją przekonać, żeby powiedziała ginowi, że chciałaby inne tabletki i powiedziała dlaczego inne a nie te. Jak Ją znam to pewnie zaraz jak tam wejdzie to zacznie coś kręcić gościowi i wróci z tymi samymi pigułkami co zwykle. Wogóle jak Ją przekonac do zmiany, skoro sądzi, że te piksy są dobre a do tego ma kilka koleżanek, które tez to samo biorą i pewnie przekonują, że te są dobre i żeby nie zmieniała. Tylko, że u Nich jest wszystko ok i ochoty na seks nie tracą. Macie jakieś pomysły jakby tu Ją przekonać? Przydałby się jakiś naukowy konkretny tekst heh. Ona wogóle wydaje się nie czuć żadnych chęci i przez to nie chce kombinować z tabletkami bo uważa, że są dobre. Libido spadło, to i się chęci nie odczuwa i nie brakuje seksu. Dzisiaj to normalnie mnie roz***ało jak siedzieliśmy dwie godziny z rana w totalnie pustym domu i grzecznie piliśmy kawkę i sobie gadaliśmy, co jeszcze dwa miechy temu było wręcz nie do pomyślenia, żebyśmy jak takie aniołki w kościele siedzieli!!!! Jak Ją przekonać do zmiany? Macie jakieś pomysły? To, ze powinna iść do gienka i powiedzieć, że chce zmiany pigułek to wiem ale jak Ją znam to słowem nie wspomni, że coś nie gra bo się boi, że zaraz Ją będzie badał i wogóle... No i chodzi o to, żeby Ją przekonać, żeby powiedziała gościowi ocb i zmieniła piksy.

Znawca -

slonce_m
ŻABCIA
 Wysłana - 27 maj 2006 18:22      [zgłoszenie naruszenia]

nie przejmuj się - nie ona jedna ma taki probolem, bo dokłądnie to samo teraz przechodzę
i też mój facet się wkurza, że tak spada mi libido ;-0
ale spadło mi dopiero po ponad roku brania - biorę już trzeci rodzaj tabletek i mam nadzieję, że coś powoli drgnie - aktualnie zaczęłam brać drugi miesiąc Logest i liczę na zmiany, jesli będzie tak samo - trzeba będzie znowu zmienić, może w końcu tarfię na swoje
oczwyiście dużo zależy od podejścia do problemu - i Ciebie i jej podejścia - my z facetem dużo na ten temat dyskutujemy, nie ukrywamy, że jest problem i on trochę rozumie - wiadomo, że do końca nikt tego nie zrozumie dlaczego tak jest
wyślę Ci na maila link do tematu pewnego to może daj jej poczytać - może zrozumie, że musi pójśc do gina i powiedzieć, że chce dlatego zmienić - nie może patrzeć na koleżanki, bo w końcu każda kobieta ma inny organizm

Ekspert -

Wodzu10
 Wysłana - 27 maj 2006 18:41      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki słońce. poczytam wieczorkiem i jutro z Nią pogadam na ten temat. Gdyby sogi wchodziły non stop ty byś chyba z 200 odemnie już dostała

Znawca -

slonce_m
ŻABCIA
 Wysłana - 27 maj 2006 22:10      [zgłoszenie naruszenia]

proszę bardzo

mam nadzieję, że lektura tego tematu wam jakoś pomoże - mi pomogła
powodzenia

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 300 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia Temat zamknięty

**Pigułki antykoncepcyjne** pytania i odpowiedzi tu;-)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100