FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 472964 razy ¬
 
ROZRYWKA | Seks
**Pigułki antykoncepcyjne** pytania i odpowiedzi tu;-) 
Temat zamknięty [powiadom znajomego]    
Autor "**Pigułki antykoncepcyjne** pytania i odpowiedzi tu;-)"   
 
GoldenEyes
 Wysłana - 7 marzec 2008 00:21      [zgłoszenie naruszenia]


zmiana następuje na preparat o większym stężeniu,czyli wg tego co mam napisane na novynette to nie musicie się zabezpieczać,

ALE
na każdej ULOTCE taka informacja to podstawa!
napewno jest punkt "zmiana doustnego prepratu antykoncepcyjnego" i opisany w niej schemat;
więc przeczytajcie ze zrozumieniem i nie będziecie mieć wahań czy czekac 7 dni czy nie!


_______________________________
 
"Nawet największe prawdy mogą okazać się jeszcze tylko fałszywymi hipotezami."

[http://www.insomnia.pl/Czarna_Dziura-f163.html]

Specjalista -
 
Tassilo
 Wysłana - 7 marzec 2008 19:45      [zgłoszenie naruszenia]

Będę natrętny, ale chyba przeoczyliście mój pościk, a to dla mnie ważne. Widziałem, że temat teraz zszedł na drogę która mnie interesuję. No więc jeszcze raz:)

Sytuacja wygląda tak:

Moja dziewczyna bierze już od prawie 2 lat Novynette. Ostatnio jednak była bardzo zajęta i nie miała czasu pójść do ginka po receptę, a wypisane wcześniej już się skończyły. Dlatego, nie chcąc robić przerwy załatwiła sobie od koleżanki Diane i je teraz zaczęła brać (oczywiście z zachowaniem wszystkich wskazań- 7 dni przerwy itp). Bierze już je chyba 3 dnień i na razie czuje się ok, nie ma żadnych zaburzeń.

I teraz pytania: Czy zmiana tabletek (tylko na 1 cykl) bez konsultacji z lekarzem może być szkodliwa i czy może wpłynąć na obniżenie skuteczności tabletek??
Diane jest chyba lekiem na trądzik, jednak używana jest także jako pigułki. Czy przez to ten lek jest mniej skuteczny?
_______________________________
 
Sygnatura w budowie*

 
Miareczka
katechetka
 Wysłana - 7 marzec 2008 21:17      [zgłoszenie naruszenia]

Jest tak samo skuteczna.
Ale nie powinna zmieniać tabletek tylko na jeden cyklu.,
Szczególnie, że Novynette ma mniejsza zawartośc hormonów niż Diana, więc gdy będzie chciała do nich wrócić będzie musiała się dodatkow zabezpieczać i nie robić przerwy.

_______________________________
 
stateczna żona swojego męża%-)

Ekspert -
 
Tassilo
 Wysłana - 7 marzec 2008 21:56      [zgłoszenie naruszenia]

No wiem, że nie powinna zmieniać tabletek, ale niestety tak wyszło. Dzięki Miareczko za odpowiedź sog już poszedł:) A i jeszcze 1: jak weźmie tą ostatnią, 21 tabletkę Diany, to od razu musi zacząć Novynette, a dodatkowo przez 1 tydz. brania trzeba używać dodatkowych zabezpieczeń. Dobrze zrozumiałem?

e: nie wszedł:/

Zmieniony przez - Tassilo w dniu 2008-03-07 21:57:25
_______________________________
 
Sygnatura w budowie*

 
Miareczka
katechetka
 Wysłana - 7 marzec 2008 22:05      [zgłoszenie naruszenia]

Najlepiej,żeby tak zrobiła.
Wtedy ryzyko wpadki jest zminimalizowane.
_______________________________
 
stateczna żona swojego męża%-)

Ekspert -
 
Tassilo
 Wysłana - 7 marzec 2008 22:46      [zgłoszenie naruszenia]

Dobra dzięki bardzo:) Skoro już dać nie mogę soga dać to ci przynajmniej uśmieszek wrzucę:D
_______________________________
 
Sygnatura w budowie*

 
rakietaONA
 Wysłana - 8 marzec 2008 16:32      [zgłoszenie naruszenia]

zastanawia mnie jedna rzecz-pisałam wcześniej że zwymiotowałam 20ta tabletke i wziełam 21.i bez robienia przerwy zaczełam brać nastepne opakowanie-no i bardzo zdziwiło mnie to że dziś dostałam okresi w dodatku tak mnie brzuch tj podbrzusze boli...czy to normalne bo na ulotce nic nie znalazłam(biore yasminelle od póltora roku-i nigdy nie miałam takiej sytuacji)
_______________________________
 
kochać siebie to sztuka

 
madzia2206
 Wysłana - 8 marzec 2008 16:44      [zgłoszenie naruszenia]

Ja chciałąm wiedzieć czy to jest normalne ponieważ biore po raz pierwszy tabletki antykoncepcyjne "Novynette i wczorej dostalam okres wzielam pierwsza tabletke i bolal mnie strasznie brzuch i dziwnie sie czulam tak jakby bralo mnie na wymioty i wszytko co zjadlam by sie zmieszalo i mi jezdzilo po zaladku .... :/ dzis wzielam druga tabletke i tez dziwnie sie czuje ale nie tak bardzo ajk wczoraj boli mnie tylko brzuch ale tak lekko i dziwnie sie czuje tak nie swojo ... czy to normalne ?

 
rakietaONA
 Wysłana - 8 marzec 2008 16:52      [zgłoszenie naruszenia]

to raczej normalny obiaw-organizm musi sie przygotowac na hormony-brałaś coś wcześniej czy to Twoje pierwsze opakowanie w życiu?
_______________________________
 
kochać siebie to sztuka

 
madzia2206
 Wysłana - 8 marzec 2008 17:14      [zgłoszenie naruszenia]

aham ... :) no pierwsze opakowanie :)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 300 stron.   poprzednia | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia Temat zamknięty

**Pigułki antykoncepcyjne** pytania i odpowiedzi tu;-)

Strony: 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232