FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 479745 razy ¬
 
ROZRYWKA | Seks
**Pigułki antykoncepcyjne** pytania i odpowiedzi tu;-) 
Temat zamknięty [powiadom znajomego]    
Autor "**Pigułki antykoncepcyjne** pytania i odpowiedzi tu;-)"   
 
butt3rfly
 Wysłana - 9 lipiec 2008 13:34      [zgłoszenie naruszenia]

tez kiedys cos takiego mialam
i spoko.
_______________________________
 
"Myślę, że jesteś niezła dupa i chcesz mnie bardzo"
dziwki już tu sąąąąąąąąąąą!!!
"metaforyczny chuj"

Specjalista -
 
Aarktica
 Wysłana - 9 lipiec 2008 13:35      [zgłoszenie naruszenia]

Witam!
Od brdzo niedawna zaczęłam brać Novynette. Mam 19 lat i są to moje pierwsze tabletki w życiu. Zaczęłam je brać zgodnie z instrukcjami pani ginekolog oraz tym, co było napisane na ulotce - czyli pierwszego dnia cyklu. Być może z mojej strony to panikarstwo i zbytnia podejżliwość, ale czy jeśli okres zaczął mi się o godzinie 12 w południe, a tabletkę wzięłam o 20:00 (wybrałam sobie właśnie taką godzinę), to czy te kilka godzin nie będzie miało większego znaczenia? Czy tabletka powinna ładnie zadziałać?
Moje drugie pytanie dotyczy dolegliwości, które mogą powodować tabletki. Zwykle bardzo boli mnie brzuch w pierwszym dniu okresu, ale drugiego na szczęście czuję się już dobrze. Pierwszego dnia łyknęłam jak zwykle jeden Ibuprom, ale nie pomógł i po godzinie wzięłam drugi. Dodam, że leki przeciwbólowe biorę tylko i wyłącznie tego dnia i nigdy więcej niż dwie tabletki. W każdym razie resztę dnia spędziłam spokojnie. Drugiego dnia stwierdziłam ze zdziwieniem, że brzuch boli nadal, może nie tak mocno, jednak było to nieprzyjemne. Ogólnie źle się czułam i dzień spędziłam w łóżku. Czasem bolał mnie środek pobrzusza, a czasem jakieś miejsce tuż przy jednej kości biodrowej, czasem przy drugiej. Trzeciego dnia brzuch nadal ciągle pobolewał, ale na szczęście przeszło. Czy mogło to być spowodowane wzięciem tabletek? Biorę je nadal i czuję się dobrze, nic mnie nie boli ani mnie nie mdli.
I ostatnie pytanie: 6 dnia brania tabsów kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczeń. Czy powinnam obawiać się ciąży?

 
anetej
 Wysłana - 9 lipiec 2008 13:41      [zgłoszenie naruszenia]

Dziękuję Motylku i Sweet za odpowiedź:*

 
butt3rfly
 Wysłana - 9 lipiec 2008 13:42      [zgłoszenie naruszenia]

Odpowiadam

1) ale czy jeśli okres zaczął mi się o godzinie 12 w południe, a tabletkę wzięłam o 20:00 (wybrałam sobie właśnie taką godzinę), to czy te kilka godzin nie będzie miało większego znaczenia? Czy tabletka powinna ładnie zadziałać?

Dobrze zrobilas "ladnie zadzialala" jak zaczniesz nowe opakowanie mozesz zmienic na inna godzine i tez beda skuteczne.

2) Czy mogło to być spowodowane wzięciem tabletek? Biorę je nadal i czuję się dobrze, nic mnie nie boli ani mnie nie mdli.

Czasem tak bywa.. nieraz masz bardziej bolesna miesiaczke, nieraz mniej... Goracy termofor na brzuch pomaga

3) I ostatnie pytanie: 6 dnia brania tabsów kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczeń. Czy powinnam obawiać się ciąży?

Nie powinnas, jesli bralas regularnie, nie bralas antybiotykow/innych srodkow wchodzacych w interakcje
nie wymiotowalas i nie mialas rozwolnienia 4 h+/- po wzieciu tabletki
_______________________________
 
"Myślę, że jesteś niezła dupa i chcesz mnie bardzo"
dziwki już tu sąąąąąąąąąąą!!!
"metaforyczny chuj"

Specjalista -
 
sternchen
 Wysłana - 10 lipiec 2008 13:35      [zgłoszenie naruszenia]

Witam,
mam takie pytanie, wczoraj coś mi się pokręciło i zamiast jednej wziełam dwie tabletki(tzn.15 i 16 z opakowania)oglądałam film,w przerwie wziełam tabletke potem po filmie wydawało mi się ze nic nie brałam i wziełam druga -rano dopiero sobie to uświadomiłam no i mam pytania tydzień tydzień gumach (czyli 5 tabletek i dwa dni z przerwy0,to czy pozostałe dni przerwy tez gumka czy jednak będę chroniona;
A może lepiej nie robić przerwy tylko rozpocząć nowe opakowanie?
Co radzicie?

 
Sweet69
 Wysłana - 10 lipiec 2008 14:01      [zgłoszenie naruszenia]

nie trzeba gumy
bierz normalnie
7 dni przerwy
i następne opakowanie

cykl ci się skróci więc nowe opakowanie zaczniesz np. nie w piątek tylko w czwartek

Ekspert -
 
sternchen
 Wysłana - 10 lipiec 2008 20:54      [zgłoszenie naruszenia]

dzięki sweet

 
Xspeed08
 Wysłana - 11 lipiec 2008 18:09      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem jak jest na innych, ale tabletki mercilon zawierają takie zdanie: nietorelancja szkieł kontaktowych.. moja dziewczyna je nosi, czy to cos naprawde przeszkadza?

 
rakietaONA
 Wysłana - 11 lipiec 2008 18:18      [zgłoszenie naruszenia]

z własnego doświadczenia wiem ze może wystapic nietolerowanie szkieł ale nie musi;kiedyś tam jak brałam cilest i nosiłam soczewki ciagle mnie piekły oczy tak jakbym nałożyła soczewke zła strona-wszystko ustało jak zmieniłam tabsy-teraz biore yasminelle i nosze soczewki i nic
pigułki mają różne działanie uboczne

Zmieniony przez - rakietaONA w dniu 2008-07-11 18:20:39
_______________________________
 
kochać siebie to sztuka

 
Miareczka
katechetka
 Wysłana - 11 lipiec 2008 19:04      [zgłoszenie naruszenia]

To się niestaty zdarza.
Bo tabletki powodują wysychanie oczu.
Można spróbować innych bardziej "nawilżanych" soczewek.
Poza tym to nie musi wystąpić.
_______________________________
 
stateczna żona swojego męża%-)

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 300 stron.   poprzednia | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia Temat zamknięty

**Pigułki antykoncepcyjne** pytania i odpowiedzi tu;-)

Strony: 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286