FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 479517 razy ¬
 
ROZRYWKA | Seks
**Pigułki antykoncepcyjne** pytania i odpowiedzi tu;-) 
Temat zamknięty [powiadom znajomego]    
Autor "**Pigułki antykoncepcyjne** pytania i odpowiedzi tu;-)"   
 
Minasia
 Wysłana - 13 sierpień 2008 22:53      [zgłoszenie naruszenia]

Hey, tu znowu ja

Mam takie małe pytanie a właściwie dwa xD

1) Do dziewczyn stosujących yasminelle: czy któraś z was odczuła obniżenie libido? co by nie było wiem o tym że każda reaguje inaczej, ale wole się upewnić czy nie tylko ja mam taki problem :P
2) Aby zniwelować brak pożądania, niezbędna jest zmiana tabletek czy macie jakieś inne sposoby?

Zmieniony przez - Minasia w dniu 2008-08-13 22:56:15

 
anetej
 Wysłana - 13 sierpień 2008 23:53      [zgłoszenie naruszenia]

Ja w trakcie brania dwóch pierwszych blistrów yasminelle w ogóle nie miałam ochoty na seks (a normalnie mam b. wysokie libido). Dopiero przy trzecim opakowaniu wszystko zaczęło wracać do normy. Osobiście polecam po prostu dać tabletkom trochę czasu na przystosowanie się

 
intri
 Wysłana - 14 sierpień 2008 09:02      [zgłoszenie naruszenia]

Hej dziewczyny!
Przez 3 miesiące brałam Novynette wszystk było ok, przez pierwszy miesiac mialam lekkie plamienia ale przy kolejnych dwóch miesiacach ich nie było.
Potem zrobiłam dwumiesieczną przerwe i nie brałam tabletek ani nie współżyłam.
Teraz od miesiąca biore znowu Novynette i mialam lekkie plamienia, nie współżyłam,dzisiaj wzielam 21(ostatnią)tabletke ale... rano pojawiły się u mnie bóle brzucha i okres... Czy to normalne??? 7dniowa przerwa zaczyna się od jutra więc czy dzisiaj mógł się pojawic okres??

 
Minasia
 Wysłana - 14 sierpień 2008 15:53      [zgłoszenie naruszenia]

Anetej:

Kwestia taka ze ja przeważnie też miałam dość spore libido ;) a jeśli chodzi o tabsy.... w poniedziałek skończyłam czwarty blister i czekam na okres ^^' więc wydaje mi się, że już czas na przyjęcie i czasowe skutki uboczne już minął... a jeśli się to nie zmieni, to jaki sens brać tabletki skoro się nie korzysta :'-(

Zmieniony przez - Minasia w dniu 2008-08-14 15:54:22

 
Miareczka
katechetka
 Wysłana - 15 sierpień 2008 10:06      [zgłoszenie naruszenia]

intri-może bo Novynette ma mała zwartość hormonów.


Minasia-zmienić tableteki na inne co często pomoaga albo Avea.

Zmieniony przez - Miareczka w dniu 2008-08-15 10:06:55
_______________________________
 
stateczna żona swojego męża%-)

Ekspert -
 
Pytanie111
 Wysłana - 15 sierpień 2008 20:35      [zgłoszenie naruszenia]

Ja mam takie pytanko.
Na początku, kiedy zaczynałam brać tabletki lekarz przepisał mi Novynette. Brałam je przez blisko 2 lata, jednak w wyniku braku czasu (ginekologa mam w innym mieście) przerzuciłam się na Diane (które można dostać bez recepty). Brałam je przez 3 cykle. Na przełomie czerwca i lipca zrobiła miesięczną przerwę (nie miałam czasu wybrać się do apteki, ale to już inna historia). Wiem, że takie przerwy nie są wskazane, ale niestety stało się. 28 dni od wzięcia ostatniej tabletki minęło, a ja wciąż nie miałam okresu. W końcu dostałam go, po jakichś 35 dniach od ostatniej tabletki.Postanowiłam przy okazji wrócić do Novynette, więc wzięłam pierwszą tabletkę, zgodnie z zaleceniem (pierwszego dnia okresu). Jednak już tego samego dnia mój "okres" minął. Obawiam się, że było to po prostu jakieś plamienie- chociaż miałam normalne objawy okresu0 ból brzucha, ogólne osłabienie. I teraz moje pytanie- jakie są skutki tego, że wzięłam pierwszą tabletkę w złym terminie, czy jestem w takim wypadku zabezpieczona? Czy ma to jakiś wpływ na moje zdrowie?

I jeszcze jedno- czy jeśli przez przypadek wzięłam 2 tabletki 1 dnia, to po prostu kończę cykl dzień krócej, potem 7 dni przerwy i następne opakowanie? I skuteczność w żaden sposób się nie obniża? Dobrze pamiętam?

 
Miareczka
katechetka
 Wysłana - 15 sierpień 2008 20:55      [zgłoszenie naruszenia]

Wiec po kolei

Nie mam pojęcia w jakim miesście sprzedaja Diane bez recepty to pod Izbę Aptekarską podchodzi. Nie mają prawa.

PO drugie. Jeżeli wzięłaś nie pierwszego dnia okresu, to raczej nie zaszkodzi zdrowiu ale wtedy min tydzien powinnaś była się zabezpieczać np prezerwatywać.

Po trzecie: Cykl jets krótszy, nic się nie dzieje.
_______________________________
 
stateczna żona swojego męża%-)

Ekspert -
 
Pytanie111
 Wysłana - 15 sierpień 2008 21:17      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki Miareczka:) Oczywiście tydzień (nawet prawie 2 tygodnie) było z dodatkowym zabezpieczeniem;) Trzymaj Soga:)

Edit: Diane sprzedają w pewnym miasteczku pod Lublinem:) Co więcej Novynette da się kupić na ładny uśmiech:)

Zmieniony przez - Pytanie111 w dniu 2008-08-15 21:20:08

 
Miareczka
katechetka
 Wysłana - 15 sierpień 2008 22:05      [zgłoszenie naruszenia]

Tragedia;-( to nie są cukierki.
_______________________________
 
stateczna żona swojego męża%-)

Ekspert -
 
STS
 Wysłana - 17 sierpień 2008 22:17      [zgłoszenie naruszenia]

dziewczyna już ponad rok bierze tabletki,w zeszły poniedziałek zapomniała wziaźc,wzięła dopiero we wtorek 2<ta wtorkowa i zaległą z poniedziałku>,a w przyszły wtorek kończy opakowanie...przez ten tydzień zabezpieczaliśmy sie dodatkowo prezerwatywą, czy ma wziaźć następne opakowanie bez 7 dniowej przeryw??

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 300 stron.   poprzednia | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia Temat zamknięty

**Pigułki antykoncepcyjne** pytania i odpowiedzi tu;-)

Strony: 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299