FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 61048 razy ¬
 
ROZRYWKA | Miłość
[Art] Facet z syndromem CI*PCI 
[powiadom znajomego]    
Autor "[Art] Facet z syndromem CI*PCI"   
 
MaximusRex
 Wysłana - 24 luty 2011 09:08        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witaj!
Po przeczytaniu n-tego postu z prośba o pomoc na forum inso w dziale MILOŚĆ zauważylem, że ponad połowa facetów piszących o problemach w związku ma pewien wspólny zespoł cech, które są powodem niepowodzenia ich związku.
Kobieta od nich odchodzi lub relacje między nimi się psują. Reakcje kobiety są dla nich zaskakujące i niezrozumiałe...
"Przcież ja Ją tak mocno kocham" i "byłem taki dobry/cudowny i wspaniały", "dlaczego ona mi to zrobiła?", "czy ona ma kogos na boku?" ...
Takie pytania i reakcje występuja często u mężczyzn młodszych, bo ci starsi i bardziej doswiadczeni już to przerobili, i się nauczyli na swoich błedach. I to mnie skłoniło do napisania tego artykułu, żeby mężczyźni nie przerabiali znanych błedow i uczyli się na błedach innych.
Do tak postępujacego faceta pasuje jedno określenie, które z resztą na forum często pada: CIP*CIA.
Proponuję więc nazwanie tego zespołu zachowań tzw. SYNDROMEM CIP*CI , w skrócie SC . Jak rozpoznać SC?

Ponizej najczęściej spotykane cechy u facetów z SC:

1. "Przecież mówilem że Ją bardzo kocham , szaleję na jej punkcie"...
Bo kobiety tak niestety mają
Jak powiesz kobiecie ze Ją kochasz - to ona automatycznie kocha Ciebie mniej.
Im więcej o uczuciu do niej mówisz tym bardziej uczucie do Ciebie słabnie.
Kobieta kocha mocniej tylko wtedy gdy nie jest do końca pewna uczuć mężczyzny.
Jak postępować: Nie mówić kobiecie ze się Ją kocha, choćby Ciebie ogniem przypalali.
Można mówić ze się tęskni, ze jest Ci z nią cudownie, ze lubisz oglądać jej usmiech, oczywiscie wszystko z umiarem. To sprawia ze kobieta bądzie częsciej myślala o tym co do niej czujemy a to częste myślenie o tym sprawia ze się w Kobiecie rodzi lub narasta uczucie miłosci. Imo mówić o miłosci do niej w bardzo ograniczonym zakresie można dopiero jak będziecie po ślubie, lub jeszcze później.
Podstawowa zasada: Lepiej mówić o uczuciu do niej dużo za mało niż troszeczkę za dużo.

2. Pytałem się jej często na co ma ochotę , "gdzie woli pójsc, do kina czy do teatru?", co chce dzisiaj robić....
Kolejny podstawowy problem w relacjach, kiedy ciągle pytamy się kobiety na co ma ochotę i zmuszamy ją do podejmowania decyzji wyboru lub co gorsza do wymyślania czegoś co mielibyście wspólnie robić. Kobiety tego nie znoszą tego i taka cecha jest dla kobiety oznaką słabości mężczyzny. Kobieta oczekuje od męzczyzny że to on będzie dla niej wsparciem a ona jego towarzyszka przy silnym jego ramieni, silnym charakterze i bystrym umyśle. Szukają meżczyzn pewnych siebie, którzy wiedza czego chcą.
Jak postępować: Wychodzić z jasnymi propozycjami typu: "leci dobry film, idziemy dzisiaj do kina". Unikaj pytania się jej o zdanie, staraj się rzucać propozycje.
Jeśli do tego powiesz jej... "a w przyszłym tygodniu gdzieś Cię zabiorę, ale będziesz się musiała elegancko ubrać. () Nie naciskaj bo i tak Ci nie powiem ...". Wtedy ta aura tajemniczości sprawi ze kobiety będa tym zafascynowane, tu działa efekt zaskoczenia, tajemniczosci i niespodzianki. Kobiety to uwielbiają.

3. "Dla swojej partnerki gotowy byłem zrobić wszystko" , "byłem dla niej na każde zawołanie", "czekałem caly czas aż do mnie zadzwoni, miała zadzwonić, wiedziała że czekam".
Kobiety nie szanują meżczyzn którzy są w stanie zrobic dla kobiety wszystko i o każdej porze, nie wymagając od niej nic w zamian. Facet który szanuje siebe samego i ma określone jasne oczekiwania wobec kobiety i innych - jest dla kobiet bardziej atrakcyjny.
Jest pewna jasna zasada: im bardziej jestes dostępny i dyspozycyjny dla kobiety, tym mniejszą stanowisz dla niej wartość.
Jak postępować: Szanuj siebie samego a także kobieta będzie szanować Ciebie. Mów jasno czego oczekujesz i co Ci się nie podoba. Stawiaj granice jak daleko możesz się posunać w robieniu dla niej czegoś. Niech kobieta nie będzie dla Ciebie jedynym co masz w życiu. Spotykaj się ze swoimi przyjaciółmi, szanuj swój czas, swoich przyjacioł, rodzinę.
Badź facetem, pokaż ze masz jaja.

4. Poszedłem do niej i mówilem ze jest mi bez niej ciężko, ze bardzo cierpię, nie potrafię bez niej wytrzymac .
Kobity szukają silnych psychicznie mężczyzn. Pokazujac że bez niej nie potrafisz życ, i że bez niej cierpisz pokazujesz swoją słabość. Kobiety szukają silnego partnera a nie dziecka: faceta słabego, bezbronnego, wymagającego opiekim. Szukają mężczyzny który byłby dla niej wsparciem.
Jak postępować: W chwili kłótni albo gdy chcecie się rozejść nie pokazuj że jestes słaby. W pozostalych chwilach też unikaj okazywania słabosci. Pokaż jej że bez niej potrafisz miło spędzać czas i potrafisz także życ bez niej. Jak po klótni od Ciebie odeszła a chcesz żeby do Ciebie wrocila to jedyną szansą jest pokazanie ze nie cierpisz i jest Ci dobrze, nieważne czy z nią czy bez niej. Zachowaj dobry humor, baw się dobrze idź do kina, na imprezę, spędzaj czas ze znajomymi i koleżankami. Popełniłes wczesniej błedy, ale takim zachowaniem pokażesz swoja siłę a to sprawi ze zacznie się zastanawiać czy dobrze zrobiła.
Jak facet płacze to łzy ciekna mu do środka po wewnetrznej niewidocznej stronie gałki, a na twarzy ma uśmiech i radosc, siłę pewności siebie w głosie.

5. "Ciągle do niej dzwonię a ona nie ma dla mnie czasu, wczoraj, nie miała dla mnie czasu więc zadzwoniłem dzisiaj i znowu to samo". "Może spotkamy się w piątek, nie możesz? A może w sobotę albo niedzielę?"
Taki meżczyzna, który ciagle dzwoni do kobiety i się narzuca proponując ciągle nowe terminy jest traktowany przez kobiety jak niechciany petent . Pomyśl sobie jakie masz nastawienie do obwoźnych sprzedawców odkurzaczy? A gdyby taki przychodzil do Ciebie codziennie? Nawet jeśli wczesniej zastanawiała się czy ma ochote się z Tobą spotkać, to takim zachowaniem ją do siebie zniechęcasz. Jeśli ona nie chce to być może popełniłes wczesniej jakiś błąd, albo po prostu nie jesteś w jej guście, lub nie potrafiłes jej wystarczająco zaintresowac sobą. Uszanuj to i wyciągaj wnioski.
Jak postępować: Nigdy nie proponuj kobiecie od razu terminu alternatywnego. Pokaż że masz mało czasu i jeśli nie może się spotkać w piątek to nie wiesz kiedy się znowu okazja przytrafi. Powiedz że zadzwonisz innym razem i może znajdziecie wspólny czas. Zaproponuje Ci inny termin, wtedy bezpieczniej jest odmówic, bo wtedy akurat nie możesz. Staraj się doprowadzić do sytuacji takiej ze to ona akceptuje twój termin. Zadzwoń innym razem, np. 1-2 tygodni później z nową propozycją spotkania. Zawsze określaj godzinę i miejsce spotkania, oraz możesz wskazać jak się powinna ubrać (w zależnosci od tego gdzie ją zabierasz). Zgadzaj sie najwyżej na zmianę godziny jeśli jej ta nie odpowiada.
Nie dzwoń za często, daj jej czas na przemyślenie.

6. Powiedziała mi że nie pasujemy do siebie, żebyśmy zostali przyjaciółmi. Dzwonię do niej żeby o tym porozmawiać, tłumaczę jej ze nad tym możemy popracować, że zaczniemy od nowa. Ale ona jest nieugięta. Jak ją odzyskać?
Kobieta kiedy Cię zostawia to tą decyzję podjeła już wcześniej. Stałes się dla niej nie dość atrakcyjnym facetem (słaby, niezdecydowany, mało męski, nie umiała znaleźć oparcia w Tobie). SC sprawił ze się w Tobie odkochała.Tłumaczenia i logiczne argumenty trafiają w pustkę. Co zrobić zeby ją odzyskać?
Jak postępować: Niestety skoro popelniles bledy to nie ma 100% szansy na odzyskanie jej. Musisz się z tym pogodzic.
Na szczęście większość kobiet nie odkoc***e się natychmiast i do końca. Uczucia często wygasają etapmi, stopniowo. Jest pewien sposób, który da ci szansę na powrót do niej.
W zasadzie jest to jedyna szansa dla Ciebie żeby była dziewczyna wróciła do Ciebie, ona sama musi tego zapragnąć! Nie próbuj jej odzyskać. Wydaje się to paradoksalne, ale nie ma lepszej metody. Idąc do niej z kwiatami, przepraszając, prosząc, tłumacząc jedynie pogarszasz swoją i tak fatalną sytuację. Nie kontaktując się z nia ona zaczyna się zastanawiać co jest grane, dlaczego się nie odzywasz. Jednoczesnie pracujesz nad sobą by błedów jakie popełniłes więcej się nie przytrafiły. Bądź dla niej niedostępny i umawiaj się ze znajomymi i innymi dziewczynami. Nie odpowiadaj na smsy, lub odpowiadaj następnego dnia po poludniu albo wieczorem. Dzwoni do Ciebie to skracaj czas rozmów, bo nie masz czasu.
Jak postępować aby ją odzyskać:
+ nie proś jej o powrót, o drugą szansę, nie kupuj kwiatów, nie przepraszaj,
+ nie dzwoń do niej, unikaj/wyklucz wszelkie formy kontaktu z nią,
+ spotykaj się ze znajomymi i przyjaciółmi, koleżankami,
+ znajdź powody rozstania i wyeliminuj je,
+ na smsy/maile odpowiadaj dopiero następnego dnia, najlepiej po południu,
+ unikaj rozmów tel. z nia, a jak zadzwoni to mów ze właśnie wychodzisz i nie masz czasu, nie mów gdzie wychodzisz, bądź tajemniczy,
+ w rozmowach z nią musisz pokazać ze jest ci bdb i że jesteś szczęsliwy i się dobrze bawisz bez niej,

Takie podejście daje duże szanse ze ona zacznie myśleć i po tygodniu, 2 a może 3-ech będzie chciała z Tobą porozmawiać, spotkać się... Co z tym zrobić? Więc:
+ nie zgadzaj się od razu na powrót, niech o ten powrót walczy,
+ nie zgadzaj się z jej zdaniem, dbaj i trwaj przy swoim zdaniu, + nie ulegaj,
+ nie spotykaj się wg. jej warunków tylko daj jej miejsce i termin spotkania odległy o kilka dni,
+ w trakcie rozmowy wymień co ci się w jej zachowaniu nie podobało i postaw jasne warunki na jakich jest możiwy powrót, mów czego od niej oczekujesz.

A jeśli już będziecie ze soba, to staraj się kontrolować sytuację i nie popełniaj więcej takich błedów. Drugi raz Ci kobieta już nie wybaczy, kolejnej szansy nie będzie, to mało prawdopodobne.
Regularnie szukaj informacji o tym jakich mężczyzn pragną kobiety i zastanawiaj się jaki ty jesteś, gdzie popełniasz błędy. W ten sposób będac wytrwałym staniesz się mężczyzną którego pragną kobiety i nigdy więcej nie usłyszysz "zostańmy przyjaciółmi".

Pewnie niedługo ktoś będzie skrót SC tłumaczył jako SuperCip*cia co tak naprawdę nie zmienia faktu ze taki facet o cechach SC nie ma poszanowania u kobiet i potrafi swoim zachowaniem zabić nawet najgłębsze uczucie.

Pozdrawiam
Max

P.S.
Jeśli ktoś uważa ten artykuł za interesujący lub komuś pomógł, to będe wdzięczny za wsparcie sogiem.
------------------------------------------------------------------

czy wszystkie kobiety się tak dziwacznie zachowują, czy istnieją jakieś normalne, które jak mówią 'kocham cie' to zachowuja sie jakby kochaly i nie odbija im

Istnieja, ale chyba mylisz okazywanie milosci z posiadaniem lub brakiem jaj .

Zeby bylo Ci latwiej zrozumiec roznice - Przyklady:

1. Czasem wspomnisz o milosci, kupisz jej jakis prezent, zadbasz o romantyczna kolacje przy swiecach, zaskoczysz ja czyms:
++++ Plus dla Ciebie - jestes romantyczny, zaskakujesz ja => jej sie to bedzie podobac.

2. Mowisz jej czesto ze ja kochasz mimo ze ona ma zly humor - wszystko jej wybaczasz, prosisz zebyscie sie spotkali i ze popracujesz nad soba, zeby dala Ci szanse na poprawe:
- - - - - totalny brak jaj, b. duzo tracisz i za kazdym razem dajesz dvpy. Ona po takiej kazdej akcji ma Ciebie coraz bardziej w dvpie. Mimo to daje Ci sygnaly (w postaci izolacji od Cb, oddalenie) zebys odzyskal te jaja, a Ty robisz odwrotnie - tracisz jaja w coraz szybszym tempie.

3. Nie okazujesz wogole uczuc, nie kupujesz kwiatow, prezentow:
- - - Brakuje Ci romantyzmu. Niby laska jest niepewna uczuc i stara sie bardziej zabiegac, z drugiej strony mozesz szybko pojsc na boczny tor jesli sie znajdzie inny ktory jej zapewni to czego jej bardzo brakuje.

4. Laska ma fochy, ogranicza Cie, obraza sie, mowi ze nie jest pewna uczuc... i musi conieco przemyslec => w efekcie Ty od razu konczysz znajomosc i/lub dajesz jej do zrozumienia ze takich zachowan nie akceptujesz:
+++++ Masz jaja i cenisz siebie, Znasz swoja wartosc. Pokazujesz ze mozesz sie obyc bez niej... jesli na ciebie nie zasluguje. Zyskujesz dvzo w oczach Kobiety.

5. Bardzo czesto wspomnisz o milosci, mowisz wprost ze ja kochasz, ciagle kupisz jej jakies prezenty, czesto zapraszasz na kolacje przy swiecach, etc,
- - - Dobro cenione jest rzadkie. Kobieta okazuje sie tym wszystkim znudzona bo jest tego za duzo i nie ma czasu za tym zatesknic. Dla Kobiety najwazniejsze sa emocje a wszystko w nadmiarze lub za czesto sprawia ze to emocji nie wzbudza, a jesli juz to czesciej znudzenie i zniechecenie, mogace popasc w obrzydzenie. Dlatego lepiej rzadziej niz za czesto, inaczej bedziesz tracil w jej oczach a ona poszuka sobie takiego ktory sprawi ze prezenty, slowa, czyny beda ja zaskakiwac i wzbudzac emocje.

Moze to byc do konca nieobiektywne ale takie sa spostrzezenia jakie wyciagnolem z wielu zwiazkow. Zaznaczam ze zawsze celowalem w romantyczki wiec moze ktos miec odmienne zdanie od mojego z racji innych doswiadczen tudziez grupy docelowej. Do kazdego punktu dodalem subiektywna ocene w +++++/----- zeby pokazac ile orientacyjnie zyskujesz/tracisz w danej sytuacji.


Zmieniony przez - Evana w dniu 2012-12-18 16:21:46
______________________________
 
[http://www.insomnia.pl/%5BArt%5D_Facet_z_syndromem_CI*PCI-t654233.html]
*non est beatus, esse se qui non putat*
*nie jest szczęśliwy, kto się za szczęśliwego nie uważa.*
*Seneka za Publiliuszem Syrusem*

Ekspert -
 
jorman
 Wysłana - 24 luty 2011 09:30      [zgłoszenie naruszenia]

Gotowa instrukcja obsługi. O dzisiaj wszystkie laski będą piszczeć za swoimi facetami.

Imo mówić o miłosci do niej w bardzo ograniczonym zakresie można dopiero jak będziecie po ślubie, lub jeszcze później.
Taa, najlepiej po jej śmierci nad grobem...

 
batmandio
 Wysłana - 24 luty 2011 09:32      [zgłoszenie naruszenia]

wszystko jasne od dawna ale świetne przypomnienie w świetnym skrócie, dość ogólnie ale na pewno się przyda wielu SC, najgorsze to o tym wszystkim pamiętać, ja mam problem w jednej kwestii i trzeba to zmienić :) słuchajcie tych rad bo to czysta prawda (może wlasnie poza ta miloscia czas od czasu jak rzucisz ze ja kochasz to sie tragedia nie stanie!

kobiet się nie rozumie, kobiety się kocha

Zmieniony przez - batmandio w dniu 2011-02-24 09:32:50

 
Gienkos
 Wysłana - 24 luty 2011 09:33      [zgłoszenie naruszenia]

za***isty art. SOG ;)

Zmieniony przez - Gienkos w dniu 2011-02-24 09:34:29

 
fredens
 Wysłana - 24 luty 2011 09:37      [zgłoszenie naruszenia]

jak ktoś jest cypą, to ciężko bedzie zmienić nastawienie. Poradnik dla desperata part.2

_______________________________
 
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.!;)

Ekspert -
 
Miareczka
katechetka
 Wysłana - 24 luty 2011 09:38      [zgłoszenie naruszenia]

W części masz racji ale co to tego mówienia że kogoś kochasz pieprzysz bzdury.
Ja uwielbiam słyszeć codziennie że mnie moja połówka kocha! To jest cudowne uczucie. Jestem pewna jego uczuć do mnie a on moich do niego.
W takie gierki to się można w gimnazjum bawić.

Zmieniony przez - Miareczka w dniu 2011-02-24 09:39:49
_______________________________
 
stateczna żona swojego męża%-)

Ekspert -
 
Evana
 Wysłana - 24 luty 2011 09:40      [zgłoszenie naruszenia]

Ja codziennie nie słyszę, ale codziennie to odczuwam. A jak usłyszę raz na jakiś czas, kiedy to mówi sam z siebie, to napradę fajne uczucie.

Ekspert -
 
Yarekbboy
 Wysłana - 24 luty 2011 09:44      [zgłoszenie naruszenia]

Dla mnie punkt 1 jest dyskusyjny a z resztą się zgadzam.

W zasadzie z grubsza sprowadza się to wszystko do:
- posiadania jaj
- zdrowego rozsądku
- szacunku do samego siebie

Specjalista -
 
Lunar
 Wysłana - 24 luty 2011 09:54      [zgłoszenie naruszenia]

Myślę, że zamiast powiedzieć "kocham cię"
facet w dłuższym związku powinien powiedzieć "ponownie się w Tobie zakochałem"
efekt zaje.bistszy

No to jeszcze pozostał tylko poradnik dla tych, którzy już dali dvpy z niemal każdej możliwej strony
_______________________________
 
"Pieprzyć to ja się chcę z tysiącem kobiet, ale kochać tylko z tobą."
[www.alterkino.org] - kino ludzi myślących

Ekspert -
 
igf-1
 Wysłana - 24 luty 2011 10:03      [zgłoszenie naruszenia]

wlasciwie to nic nowego, ale warto zebrac wszystko w kupe. do "doklejenia" w poradniku desperata. lap soga

btw, napisz jeszcze uzupelnienie do tego arta, cos jak postepowac od SAMEGO poczatku, jak poderwac nieznajoma zeby doprowadzic do tego, aby sie nami zainteresowala i czego nie robic jak juz sie tak rozpisales

bo tutaj sa zasady do "pozniejszego" etapu, do ktorego jednak trzeba najpierw doprowadzic

 
G.K
 Wysłana - 24 luty 2011 10:09      [zgłoszenie naruszenia]

Nic nowego, wszystko jasne, wiedzialem to juz wczesniej itd. a tematy w milosci jak powstawaly tak powstaja nadal i popelniane sa te same bledy, wiec nie gadajcie glupot.


SOG
_______________________________
 
"I know one thing,
Anything is better than that 1 train"

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 44 stron.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

[Art] Facet z syndromem CI*PCI

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44