FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2368 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Ścisłe
[FIZYKA]Grzanie grzałka i strata ciepła 
[powiadom znajomego]    
Autor "[FIZYKA]Grzanie grzałka i strata ciepła"   

asiasek
 Wysłana - 23 listopad 2006 12:05        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam!
Chciałabym prosić Was o podpowiedź jak ugryżć nastepujący problem: Grzałka grzeje obiekt, obiekt sie ogrzewa, ale jednocześnie traci ciepło, bo znajduje sie w chłodnieszym powietrzu (ps grzałka stara się najpierw nagrzać, a potem utrzymywać stałą temperaturą obiektu). Czyli Qin-Qout=Qacc, gdzie Qacc - ciepło skumulowane. Qout chyba trzeba obliczyć z prawa stygnięcia Newtona, ale nie wiem dokładnie jak. Wynikiem powinno być równanie, aby możnabył to zasymulować w czasie, tzn. ustalanie sie temperatry obiektu. Z góry dziekuję za pomoc.
pozdrwiam
asia :)

INSOMNIA
 Wysłana - 23 listopad 2006 16:01      [zgłoszenie naruszenia]

cały problem polega na tym jak traci to ciepło. Jesli traci w kazdej chwili tyle samo to mozna to porównać do sprawnosci grzałki . Jesli grzałka dostarcza w kazdej sekundzie x ciepla, a y to coś traci to realne dostarczenie ciepła do ciala w ciągu sekundy to (x-y). Jest tez wzór dla nieogrzewanego ciala, które stara sie wyrównać temp. z otoczeniem:
deltaT (t) = T{0} e^(-bt) . Wiec jak widac w tym wypadku szybkość strat zalezy od temperatury opzcątkowej i współczynnika b.

EDIT: jeszcze przypomniało mi sie jedno z doświadczen jakie miałem na pracowni:
[pracownia.ifd.uni.wroc.pl/html/Materialy_pomocnicze/02_cieplo/cw31_wstep.doc]
tutaj są uwzględnione straty ciepła i teraz musisz to sobie dopasować do własnego przypadku.

Zmieniony przez - Kuba_SnK w dniu 2006-11-23 16:07:28

crs_sc
 Wysłana - 24 listopad 2006 13:56       [zgłoszenie naruszenia]

Miałem w tamtym semestrze: "przepływ ciepła i wymienniki" ale z takimi zadaniami nie walczyliśmy - robiliśmy przewodzenie/przenikania ciepła przez przegrody płaskie, cylindryczne, żebra, pręty - więc raczej nie pomogę.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

[FIZYKA]Grzanie grzałka i strata ciepła

Warto przeczytać: [M] wyznacz liczbę extremów funkcji ax3 + x2 + 3ax + b | gdzie moge kupić tę książkę?? z gory dzieki... | [FIZ] Potrzebna karta wzorów maturalnych. | [inf] programowanie w c | Wykorzystanie wód mineralnych | [geg(tu?)] surowce i takie tam - klasówka jutro ; D | [MAT] 4 zadania logarytmy... pomocy | [MAT] 4 zadania logarytmy... POMOCY JESZCZE RAZ | [MAT] Jak rozwiązać takie coś | Grafika wektorowa i rastrowa | [FIZ] pytanie z fizyki.. PILNIE | EUROPA- obszar | Zadania logiczne - ważne !!! | [Chemia] zadania ja jutro:( | [CHEMIA] Węglowodory - na jutro @#@#@ | fizyka morza - dynamika morza | kto to jest feszysta | wyznania prostytutki | PROBLEM Z KOLANEM | skibińska | sklep dopalacze | mocarz | anna peron | kac vegas | anna mucha nago | strony internetu | usunięcie wędzidełka | LIROY | pożyczka 18 lat | ola ciupa | po rozstaniu | inso zjazd | pierwszy sex | Skok w bok | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.