FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1612 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Ścisłe
[M] funkcja 
[powiadom znajomego]    
Autor "[M] funkcja"   

sheriff_
 Wysłana - 20 listopad 2006 20:32        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Mam problem z takim zadankem:

Wiadomo że kazda funkcja rosnąca w pewnym zbiorze jest w tym zbiorze różnowartościowa. Czy twierdzenie odwrotne jest prawdziwe. Odpowiedz uzasadnij.

Z gory dzięki

anc_kozak
 Wysłana - 20 listopad 2006 21:11      [zgłoszenie naruszenia]

ja bym powiedział, że nie, gdyż funkcja różnowartościowa może być zarówno rosnaca jak i malejaca

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

sheriff_
 Wysłana - 20 listopad 2006 21:21      [zgłoszenie naruszenia]

Ja wiem ze nie ale jak to normalnie mam uzasdanic ??

guruFARMI
 Wysłana - 20 listopad 2006 22:20      [zgłoszenie naruszenia]

hmmm..
twierdzenie odwrotne: NIEkazda funkcja rosnąca w pewnym zbiorze jest w tym zbiorze różnowartościowa

teraz musisz sie zastanowić i jeśli to twierdzenie jest prawdziwe, to uzasadnieniem będzie przynajmniej jeden przykład / kontrprzykład pierwszego twierdzenia

musiałaby byc to funkcja rosnąca nieróżnowartościowa, czyli istniałoby conajmniej 2 punkty x , którym odpowiadałyby te same wartości (igreki)

Zmieniony przez - guruFARMI w dniu 2006-11-20 22:23:00

[www.Simsonserwis.com]
Ogólnopolski serwis
internetowy /
Simson sr50 Simson s51

maratens
 Wysłana - 21 listopad 2006 22:09       [zgłoszenie naruszenia]

Nie, zgadzam się.
Tw. odwrotne to
Jeśli funkcja f jest różnowartościowa w zbiorze A to jest rosnąca w zbiorze A.
Nie jest to prawdziwe bo weźmy funkcje f:{1,2} -> {1,2}; f(1)=2; f(2)=1 ;
oczywiste że jest różnowartościowa ale i malejąca, zatem tw. nie jest prawdziwe.
A tw.B. odwrotne to tw.A. to takie że jeśli A jest postaci A1=>A2
to B jest postaci A2=>A1.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

[M] funkcja

Warto przeczytać: [fiz] Zadanie z pociągiem | jak zmiany klimatu wpłyneły na budowę człowieka | [mat] Układy równań liniowych. | [fiz] Zadanie z klockiem | Funckja kwadratowa zadania | Funkcje trygonometryczne | [fiz] Optyka | [fiz] dynamika | [mat]f.potegowa | mat.. wielomian z parametrem | Ciagi.Prośba o rozwiazanie zadań | [chemia] reakcja wytrącania osadu | [mat] Prawdopodobieństwo - takie jedno zadanie... | Mydła | ciagi/problem za zadaniami | Rysunek techniczny - WAŁEK | sex tata corka | sex z siostrą opowiadania | sex z tesciowa | Babcia | jak sprawic by wrocila | Złamany kręgosłup | Marcin Pawłowski | Fotka cycki | dj kris independence on tour szczecin 11112004 tracklist | BENZACNE | Fantom | Moja Żona | Politechnika warszawska wip | Ruchanie dziecka | Sex z dziecmi | Gwałt córki | Gwałcilem synka | Anal nieletni | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.