FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1468 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
[Ogólnie] To co w życiu najważniejsze. 
[powiadom znajomego]    
Autor "[Ogólnie] To co w życiu najważniejsze."   

Raskus
Biofil
 Wysłana - 23 lipiec 2006 08:22        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Profesor filozofii stanął przed swoimi studentami i położył przed sobą kilka przedmiotów. Kiedy zaczęły się zajęcia wziął spory słoik i wypełnił go po brzegi dużymi kamieniami. Potem zapytał studentów, czy ich zdaniem słój jest pełny, oni zaś potwierdzili. Wtedy profesor wziął pudełko żwiru, wsypał do słoika i lekko potrząsnął. Żwir oczywiście stoczył się w wolną przestrzeń między kamieniami. Profesor ponownie zapytał studentów, czy słoik jest pełny, a oni ze śmiechem przytaknęli. Profesor wziął pudełko piasku i wsypał go, potrząsając słojem. W ten sposób piasek wypełnił pozostałą jeszcze wolną przestrzeń. Profesor powiedział:
- chciałbym, byście wiedzieli, że ten słój jest jak wasze życie. Kamienie - to ważne rzeczy w życiu: wasza rodzina, wasz partner, wasze dzieci, wasze zdrowie. Gdyby nie było wszystkiego innego, Wasze życie i tak byłoby wypełnione. Żwir - to inne, mniej ważne rzeczy: wasze mieszkanie, wasz dom, albo wasze auto. Piasek symbolizuje całkiem drobne rzeczy w życiu, w tym waszą ciężką pracę.

Jeżeli najpierw napełnicie słój piaskiem, nie będzie już miejsca na żwir, a tym bardziej na kamienie. Tak jest też w życiu. Jeśli poświęcicie całą waszą energię na drobne rzeczy, nie będziecie jej mieli na rzeczy istotne. Dlatego dbajcie o rzeczy istotne - poświęcajcie czas waszym dzieciom i waszemu partnerowi, dbajcie o zdrowie. Zostanie wam jeszcze dość czasu na pracę, dom, zabawę. Zważajcie przede wszystkim na duże kamienie - one są tym, co się naprawdę liczy. Reszta to piasek.

Źródło:nolucky.w.interia.pl/

A teraz

Stare, bardzo dobrze znane, ale bardzo mądre

Był sobie pewnego razu chłopiec o złym charakterze. Jego ojciec dał mu woreczek gwoździ i kazał wbijać po jednym w płot okalający ogród za każdym razem, kiedy straci cierpliwośc i pokłóci się z kimś.
Pierwszego dnia chłopiec wbił w płot 37 gwoździ. W następnych tygodniach nauczył się panować nad sobą i liczba wbijanych gwoździ malała z dnia na dzień: odkrył, że łatwiej jest panować nad sobą niż wbijać gwoździe.
Wreszcie nadszedł dzień, w którym chłopiec nie wbił w płot żadnego gwoździa. Poszedł więc do ojca i powiedział mu, że tego dnia nie wbił żadnego gwoździa.
Wtedy ojciec kazał mu wyciągać z płotu jeden gwóźdź każdego dnia, kiedy nie straci cierpliwości i nie pokłóci się z nikim. Mijaly dni i w końcu chłopiec mógł powiedzieć ojcu, że wyciągnął z płotu wszystkie gwoździe. Ojciec zaprowadził chłopca do płotu i powiedział:
- Synu, zachowałeś się dobrze, ale spójrz, ile w płocie jest dziur. Płot nigdy już nie będzie taki, jak dawniej. Kiedy się z kimś kłócisz i mówisz mu coś brzydkiego zostawiasz w nim ranę taką, jak te. Możesz wbić człowiekowi nóż, a potem go wyciągnąć, ale rana pozostanie. Nieważne, ile razy będziesz przepraszał, rana pozostanie.
Rana słowna boli tak samo, jak fizyczna. Przyjaciele są rzadkimi klejnotami, sprawiają, ąe się uśmiechasz i dodają ci otuchy. Są gotowi cię wysłuchać, kiedy tego potrzebujesz, wspierają cię i otwierają przed tobą swoje serca.
Pokaż swoim przyjaciołom, jak bardzo ci na nich zależy:

"Jesteś moim przyjacielem, kolegą, to dla mnie zaszczyt, jeśli możesz wybacz mi dziury, które zostawiłem w Twoim płocie... "

Dwa podrózujace anioly zatrzymaly sie na noc w domu bogatej rodziny.
Rodzina byla niegrzeczna i odmówila aniolom nocowania w pokoju dla gosci,
który znajdowal sie w ich rezydencji. W zamian za to anioly dostaly miejsce w malej, zimnej piwnicy.
Po przygotowaniu sobie miejsca do spania na twardej podlodze, starszy aniol zobaczyl dziure w scianie i naprawil ja.
Kiedy mlodszy aniol zapytal dlaczego to zrobil, starszy odpowiedzial,
"Rzeczy nie zawsze sa takie na jakie wygladaja."
Nastepnej nocy anioly przybyly do biednego, ale bardzo goscinnego domu farmera i jego zony,
by tam odpoczac. Po tym jak farmer podzielil sie, reszta jedzenia jaka mial,
pozwolil spac aniolom w ich wlasnym lózku, gdzie mogly sobie odpoczac.
Kiedy nastepnego dnia wstalo slonce, anioly znalazly farmera i jego zone zaplakanych. Ich jedyna krowa,
której mleko bylo ich jedynym dochodem, lezala martwa na polu.
Mlodszy aniol, byl w szoku i zapytal starszego aniola: "Jak mogles do tego dopuscic ?".
"Pierwsza rodzina miala wszystko i pomogles im" - oskarzyl.
"Druga rodzina miala niewiele i dzielila sie tym co miala, a ty pozwoliles, zeby ich jedyna krowa padla".
"Rzeczy nie zawsze sa takie na jakie wygladaja" - odpowiedzial starszy aniol.
"Kiedy spedzilismy noc w piwnicy tej rezydencji, zauwazylem ze w tej dziurze w scianie bylo schowane zloto.
Od czasu kiedy wlasciciel sie dorobil i stal sie takim chciwcem niechetnym do tego by dzielic sie swoja fortuna,
w zwiazku z czym zakleilem ta dziure w scianie, by nie mógl znalezc zlota znajdujacego sie tam."
"W noc, która spedzilismy w domu biednego farmera, Aniol Smierci przyszedl po jego zone.
W zamian za nia dalem mu ich krowe.
Rzeczy nie zawsze sa takie na jakie wygladaja."

-Lubilem swieta - powiedzial pierwszy aniol - byly jasne i rodzinne... Pamietam byl stól a na nim pysznosci... Bylo wielkie drzewo z dziwnymi ozodobami. Byl smieszny czerwony czlowiek z figlarna broda az do ziemi, stary pewnie wiec i madry - dobry kochany dziadzio i zawsze dostawalem malenka rzecz i cale morze czulosci... Bylo wtedy tak cieplo...
- Mnie nigdy nie bylo cieplo w swieta... - powiedzial drugi aniol... Jedyne co mnie kiedykolwiek ogrzewalo to slonce, jedyna jasnosc i cieplo jakie znam pochodza od niego lub od podpalonego kubla smieci w sniezna zime - wtedy chyba sa wlasnie swieta... Widzialem usmiechy ludzi, swiatelka w oknach, ale nigdy tego nie rozumialem... Swieta... mówisz aniele... - tak chyba byly... ale nie dla mnie, nie na bruku, nawet nie w najbardziej przutulnym kartonie, rzuconym przez kochana dlon na gwiazdke od niechcenia...
Trzeci aniol nie mówil nic... Tesknie spojrzal na ziemie, dojrzal na niej to o czym mówily dwa starsze anioly... Otulil sie swoimi skrzydlami... tak jakby nigdy nie byl tulony... Jedna lza splynela po policzku malego aniolka...
...Ciekawe jakby wygladaly moje swieta - wyszeptal - ...gdybys pozwolila mi sie mamo narodzic...

Koniec przekazu podtekstów

[http://www.insomnia.pl/AUTODESTRUKCJA%2C_czyli_poci%C4%85g_ku_%C5%9Bmierci-t209419.html]

[http://www.****************/temat7346-strona1/] SNY

Specjalista -

Ginoman
 Wysłana - 23 lipiec 2006 16:49      [zgłoszenie naruszenia]

No niepoowiem historyjki trafiaja tam gdzie powinny <yes> SOG
Skłaniaja do refleksji nawet... xD

Chcesz wpierdol?

Nie jestem Ginomenem z SFD %-)

Raskus
Biofil
 Wysłana - 23 lipiec 2006 17:48      [zgłoszenie naruszenia]

Specjalista -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 23 lipiec 2006 18:17      [zgłoszenie naruszenia]

Pierwsze znane, kiedyś się o tym wypowiadałem.

Drugie beznadziejne. Chłopak się naprawił a ten mu jeszcze morale wykłada po jakimś pół roku pewnie

To o Aniołach tak durnowate, że aż głowa mała...

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Raskus
Biofil
 Wysłana - 23 lipiec 2006 18:23      [zgłoszenie naruszenia]

Pierwsze znane wiem Drugie o anilach wrzucilem byle bylo ale znam ludzi ktorych to smieszy

[http://www.insomnia.pl/AUTODESTRUKCJA%2C_czyli_poci%C4%85g_ku_%C5%9Bmierci-t209419.html]

[http://www.****************/temat7346-strona1/] SNY

Specjalista -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 23 lipiec 2006 18:27      [zgłoszenie naruszenia]

Ej, bo te Anioły zachowały się jak ostatnie buraki. Typ ich przenocował, w piwnicy, ale zawsze - mógł tego nie robić a tu taki s****iel wybredny zalepi mu dziure... Chłopa za gościne miast przekonać Anioła Śmierci to karze śmiercią krowy... No pliz, nie mógł go posłać do bogatych jak już się uwziął? Debil z tego anioła i należy mu powyrywać wszystkie skrzydełka...

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

niwix
Kłapouchy
 Wysłana - 23 lipiec 2006 19:54      [zgłoszenie naruszenia]

jak Olek

oraz w tym pierwszy jest końcówka

po wykłądzie podchodzi student do profesroa

pyta sie czy ten uważą że słoik jest naprawde pełny ?

prof na to że absolutnie tak

studenciak wyjmuje zp lecaka browar otwiera , i spokojnie wlewa do słoika

jaki z tego morał ?

zawsze jest czas i miejsce na piwko

OSIOŁKOWY MODERATJER
[http://www.insomnia.pl/temat192606/] nju autoportret str 15
[http://www.insomnia.pl/temat177875/] wakacje bandyty [http://www.insomnia.pl/temat167811/] kłapouchy vel niwix
[http://www.insomnia.pl/temat186368/] me and my .. son

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 23 lipiec 2006 19:57      [zgłoszenie naruszenia]

Aż SOGa Łysemu dałem

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Raskus
Biofil
 Wysłana - 23 lipiec 2006 21:58       [zgłoszenie naruszenia]

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

[Ogólnie] To co w życiu najważniejsze.

Warto przeczytać: Czym jest nadzieja i wiara? | Poważny problem z dziewczyną... | Książki - jak nabrać dystansu do życia... | Tatuaż - Talizman - Grzech ? | Moje sny... | Czy można wierzyć jednocześnie w Boga i Ufo? | Do romantyków | uroda | Czy to może mi pomóc w mojej "chorobie" ??? | Historia alpinisty | Kim jest dla ciebie Bog? przeczytaj i przemysl. | Cytaty JPII | Dlaczego szukając czegoś nie mozemy tego odnaleźć?? | Książki o zyciu i jego problemach?! | Ciekawe zdjęcie | Czy jestem hedonistą ? | playboy maxim | s animal oppowiadania eks aon | hoshino nami | Masowanie penisa stopami | pies seks | nk kalisz | musicocompany | jak odzyskać login | liceum | jak wrócić do kobiety | mlodsza siostra | maxon | radośnie minetka | ola kot | ckm 2017 | deerhunter | adidas | tajemnice księżyca | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.