FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 10938 razy ¬
 
ROZRYWKA | Sport
[Pekin 2008] Igrzyska Olimpijskie w TV 
Temat zamknięty [powiadom znajomego]    
Autor "[Pekin 2008] Igrzyska Olimpijskie w TV"   
 
bodymaker
 Wysłana - 8 sierpień 2007 14:16       
 
Przeniesiona przez Black Pete z działu 'PEKIN 2008'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMITVP - przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie

Telewizja Polska gościła we wtorek, 19 czerwca br. przedstawicieli Pekinu, gospodarza Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku. Delegacji chińskiej przewodniczył Sun Changtai, sekretarz generalny Biura Promocji i Inwestycji Miasta Pekin. Towarzyszyli mu m.in. Fan Zheng, szef Departamentu Sportu Miasta Pekin oraz przedstawiciele ambasady chińskiej w Warszawie. Delegacja została przyjęta przez prezesa Zarządu TVP S.A. Andrzeja Urbańskiego. Wizytę koordynował Robert Korzeniowski, dyrektor TVP Sport.

Była to pierwsza wizyta przedstawicieli władz Pekinu w Telewizji Polskiej. Jej celem było zapoznanie strony chińskiej ze strukturą i pozycją rynkową polskiego nadawcy publicznego oraz z planami programowymi dotyczącymi obsługi Igrzysk Olimpijskich przez TVP S.A. Pekińska delegacja interesowała się przede wszystkim miejscem tematyki sportowej w ofercie programowej TVP, rozwojem kanału tematycznego TVP Sport w kontekście nadchodzących Igrzysk oraz technologią produkcji telewizji publicznej . Jak podkreślił dyrektor Robert Korzeniowski, Igrzyska Olimpijskie w Pekinie stanowią dla TVP ogromne wyzwanie technologiczne. Dość powiedzieć, że TVP przygotowuje w związku z tym wydarzeniem 14 przekazów multilateralnych, w tym 2 w systemie HD. Szczegółowych informacji technologicznych gościom udzielił dyrektor Biura Inwestycji i Technologii, Wiesław Łodzikowski.

Obsługa Igrzysk Olimpijskich to dziś najważniejszy wspólny projekt polsko-chiński, który będzie miał swoją kontynuację m.in. w postaci systematycznej współpracy w zakresie programowym i biznesowym. Władze Pekinu i Telewizji Polskiej ustaliły wstępnie model współpracy obejmujący szereg działań nie tylko w trakcie Igrzysk, lecz także w okresie przed i po tej wielkiej imprezie, m.in. realizację specjalnego reportażu o przygotowaniach Pekinu do tego wydarzenia oraz wysłanie stałego korespondenta TVP , którego zadaniem byłyby bieżące relacje z Państwa Środka. (JSR)

żródło: tvp.pl

Zmieniony przez - bodymaker w dniu 2007-08-08 16:04:41

Specjalista -
 
Black Pete
 Wysłana - 14 listopad 2007 15:59      [zgłoszenie naruszenia]

Olimpijska TV na najwyższym poziomie


Przygotowaniem i przeprowadzeniem telewizyjnych (a po części również radiowych) transmisji z Igrzysk XXIX. Olimpiady w Pekinie zajmuje się firma BOB - Beijing Olympic Broadcasting. Kieruje nią hiszpański inżynier Manuel Romero, wcześniej (jeszcze jako przedstawiciel Europejskiej Unii Nadawców EBU) zaangażowany w podobną operację w Barcelonie w roku 1992, a potem już przy wszystkich kolejnych Igrzyskach.

Romero skupił wokół siebie międzynarodowe grono współpracowników specjalizujących się w różnych, najdrobniejszych zagadnieniach związanych z radiowym i telewizyjnym przekazem. Gospodarze kolejnych Igrzysk ufają niewysokiemu "Manolo" (bo tak jest powszechnie nazywany) niemal "w ciemno" - wiedzą bowiem, że powierzenie mu tematu "radio i tv" gwarantuje jego zrealizowanie na najwyższym poziomie.

Niedawno pan Romero wypowiedział się publicznie na temat przekazu telewizyjnego z Pekinu. Przypomniał, że - podobnie jak w latach poprzednich - cała operacja będzie przedsięwzięciem międzynarodowym, angażującym m.in. realizatorów, kamerzystów, inżynierów i sprzęt wielu (także europejskich) nadawców, ale z większym niż zwykle udziałem w nim przedstawicieli Chińskiej Telewizji Państwowej (CCTC).

Romero podkreślił, że w strukturach chińskiego nadawcy nastąpiły w ciągu minionych 20 lat wielkie przeobrażenia. Obecnie pod względem wyposażenia technicznego i poziomu wyszkolenia obsługujących je kadr CCTC może z powodzeniem konkurować ze stacjami telewizyjnymi w każdym innym zakątku świata. Zresztą - pewien olimpijski sprawdzian Chińczycy przeszli (i to udanie) już cztery lata wcześniej, podczas ich pracy na igrzyskach ateńskich (2004).

- Tym razem wspólnie szykujemy kilka nowości - zapowiedział szef BOB. - Będą kolejne próby z przekazem HD (high definition) - telewizji nowej generacji, ale także - po raz pierwszy w historii - z relacjami "live" dla telefonii komórkowej i dużych firm internetowych, które prawa do nich nabyły wcześniej od MKOl.

Źródło: olimpijski.pl
_______________________________
 
R11 rządzi - R11 radzi - R11 nigdy Cię nie zdradzi !!!

Ekspert -
 
Black Pete
 Wysłana - 21 grudzień 2007 18:41      [zgłoszenie naruszenia]

IO Pekin: 45-osobowa ekipa TVP


Większość transmisji w kanale otwartym i internecie, rekordowo duża ekipa - to pomysł Telewizji Polskiej na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Kto się czym zajmie? Podczas transmisji nie zabraknie doświadczonych Włodzimierza Szaranowicza, Dariusza Szpakowskiego, Przemysława Babiarza czy Piotra Dębowskiego. A to tylko początek wyliczanki, bo zespół TVP na Igrzyska liczy aż 45 osób.

- To chyba największa ekipa w historii, ale gdybyśmy mogli wysłać jeszcze 15 osób, też byłoby nieźle. Niestety, jesteśmy ograniczeni liczbą akredytacji. Dla porównania podam, że ekipa francuska, która będzie obsługiwać tylko dwa kanały, wysyła 400 osób - przyznaje szef sportu w TVP i jednocześnie szef "ekipy olimpijskiej" Robert Korzeniowski.

Cieszy co innego. Kibice będą mogli oglądać większość transmisji w kanale otwartym, bo Telewizja Polska przeznaczyła 18 godzin dziennie na sport w Jedynce i Dwójce. W ciągle słabo dostępnym kanale TVP Sport Igrzyska będą pokazywane całą dobę. Internauci będą mieli do dyspozycji 14 kanałów (iTVP.pl).
_______________________________
 
R11 rządzi - R11 radzi - R11 nigdy Cię nie zdradzi !!!

Ekspert -
 
Black Pete
 Wysłana - 18 czerwiec 2008 18:42      [zgłoszenie naruszenia]

Eurosport , oficjalny nadawca igrzysk olimpijskich, zaprezentował plany relacji z XXIX Letnich Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008. Są to dziesiąte z kolei igrzyska relacjonowane przez tą stację. Całodobowe relacje będą nadawane pod hasłem Olympic Games Unlimited, także w kanale Eurosport HD.

Transmisje rozpoczną się już 6 sierpnia, na 48 godzin przed Ceremonią Otwarcia, wraz ze startem olimpijskiego turnieju piłki nożnej.

Pekin 2008 będzie również szeroko relacjonowany przez sieć stron internetowych Eurosportu. Tym razem obok tradycyjnych tekstowych relacji na żywo znajdą się także transmisje LIVE nadawane w technologii streaming poprzez specjalną aplikację Eurosport Player, która już od kilku miesięcy jest dostępna w wybranych europejskich krajach. Dodatkowo wszystkie najświeższe doniesienia z Pekinu będą także dostępne w telefonach komórkowych dzięki usłudze Eurosport Mobile.

Eurosport będzie pokazywał igrzyska 24 godziny na dobę. W sumie ponad 400 godzin transmisji, na które złoży się 15 godzin bezpośrednich relacji dziennie od 3:00 rano do 18:00, w tym nadawany z pekińskiego studia magazyn Mission to Beijing.

Dla wszystkich kibiców, którzy z różnych przyczyn nie będą w stanie śledzić transmisji na żywo, Eurosport przygotował specjalną ramówkę. Od godziny 18:00 - powtórki najciekawszych zawodów rozgrywanych w ciągu dnia oraz tych, których nie udało się zaprezentować w bezpośrednich relacjach. O 19:30 - magazyn Beijing Express, w którym znajdzie się podsumowanie dnia, a po jego zakończeniu aż do 3:00 w nocy powtórki najciekawszych zawodów.

[satkurier.pl/news/41558/plan-transmisji-io-w-kanale-eurosport.html]
_______________________________
 
R11 rządzi - R11 radzi - R11 nigdy Cię nie zdradzi !!!

Ekspert -
 
Black Pete
 Wysłana - 9 lipiec 2008 15:12      [zgłoszenie naruszenia]

Dla zainteresowanych ciekawy artykuł o planach TVP dotyczących transmisji z Igrzysk:

[http://www.tvp.pl/centrum_prasowe/prasowe?news_name=igrzyska.olimpijskie.na.antenach.tvp]Komentatorzy TVP w Pekinie :

Ceremonia otwarcia i zamknięcia Igrzysk Olimpijskich:
Włodzimierz Szaranowicz, Przemysław Babiarz, Piotr Sobczyński

Badminton:
Maciej Starowicz

BMX:
Bogdan Saternus (Warszawa)

Boks:
Janusz Pindera

Gimnastyka:
Ireneusz Nawara

Hokej na trawie:
Piotr Sobczyński

Jeździectwo:
Zbigniew Kaczorowski (Warszawa)

Kajakarstwo górskie:
Marek Jóźwik

Kolarstwo:
Jarosław Krzoska

Koszykówka:
Ryszard Łabędź, Piotr Sobczyński

Lekkoatletyka:
Przemysław Babiarz, Marek Jóźwik, Włodzimierz Szaranowicz

Łucznictwo:
Tomasz Jasina

Pięciobój nowoczesny:
Sebastian Szczęsny

Piłka nożna:
Dariusz Szpakowski

Piłka wodna:
Jarosław Idzi (Warszawa)

Pływanie:
Przemysław Babiarz, Jan Wiederek

Podnoszenie ciężarów:
Sebastian Szczęsny

Siatkówka:
Piotr Dębowski, Mariusz Szyszko

Siatkówka plażowa:
Jarosław Marendziak

Skoki do wody:
Jarosław Idzi (Warszawa)

Strzelectwo:
Jarosław Marendziak

Szermierka:
Ryszard Łabędź

Taekwondo:
Tomasz Jasina

Tenis ziemny/tenis stołowy:
Jacek Jońca

Triatlon:
Jarosław Marendziak

Wioślarstwo/kajakarstwo:
Dariusz Szpakowski

Zapasy/judo:
Bogusław Solecki

Żeglarstwo:
Waldemar Heflich (Warszawa)


Zmieniony przez - Black Pete w dniu 2008-07-09 15:13:03
_______________________________
 
R11 rządzi - R11 radzi - R11 nigdy Cię nie zdradzi !!!

Ekspert -
 
Black Pete
 Wysłana - 5 sierpień 2008 18:39      [zgłoszenie naruszenia]

06.08.2008 (środa)


Eurosport

11:00 Niemcy Brazylia - piłka nożna
13:00 Argentyna Kanada - piłka nożna
13:45 Chiny Szwecja - piłka nożna
15:45 Norwegia USA - piłka nożna
17:00 Olympic Flash - igrzyska olimpijskie
17:15 Gwiazdy igrzysk olimpijskich - igrzyska olimpijskie
17:45 Igrzyska Olimpijskie w Pekinie - piłka nożna
_______________________________
 
R11 rządzi - R11 radzi - R11 nigdy Cię nie zdradzi !!!

Ekspert -
 
Black Pete
 Wysłana - 5 sierpień 2008 18:40      [zgłoszenie naruszenia]

07.08.2008 (czwartek)


Eurosport

11:00 Brazylia Belgia - piłka nożna
13:00 Honduras Włochy - piłka nożna
13:45 Holandia Nigeria - piłka nożna
15:45 Wybrzeże Kości Słoniowej Argentyna - piłka nożna
17:00 Olympic Flash - igrzyska olimpijskie
17:15 Gwiazdy igrzysk olimpijskich - igrzyska olimpijskie
17:45 Igrzyska Olimpijskie w Pekinie - piłka nożna
19:00 Gwiazdy igrzysk olimpijskich - igrzyska olimpijskie
19:30 Gwiazdy igrzysk olimpijskich - igrzyska olimpijskie
20:00 Gwiazdy igrzysk olimpijskich - igrzyska olimpijskie
20:30 Olympic Flash - igrzyska olimpijskie
20:45 Igrzyska Olimpijskie w Pekinie - piłka nożna
_______________________________
 
R11 rządzi - R11 radzi - R11 nigdy Cię nie zdradzi !!!

Ekspert -
 
Lynn66666
 Wysłana - 5 sierpień 2008 20:49      [zgłoszenie naruszenia]

napiszcie plan teansmisji TVP i EUROSPORTU na sobote
_______________________________
 
"Uwielbiam ten reżim treningowy i dietetyczny,
gdy ciało się zmienia podczas przygotowań do zawodów."

 
Black Pete
 Wysłana - 5 sierpień 2008 23:00      [zgłoszenie naruszenia]

09.08.2008 (sobota)


Eurosport

05:45 Wiadomości olimpijskie Nihao
06:00 Gimnastyka sportowa - eliminacje mężczyzn
08:00 Wiadomości olimpijskie Nihao
08:15 Igrzyska Olimpijskie w Pekinie Wyścig kolarski mężczyzn
09:00 Wiadomości olimpijskie Nihao
09:15 Wyścig kolarski mężczyzn
11:15 Wioślarstwo eliminacje
12:30 Pływanie eliminacje
15:30 Gimmnastyka eliminacje mężczyzn
16:00 Japonia - USA siatkówka kobiet
18:00 Igrzyska Olimpijskie w Pekinie - PASMO POWTÓREK


TVP1

02:00-06:00
12:20-17:00

TVP2

06:00-12:20 (w tym o 8:30 mecz siatkówki kobiet Polska - Kuba)


Nie mogę znaleźć nigdzie w necie szczegółowej rozpiski transmisji w TVP, gdyby ktoś miał link to będę bardzo wdzięczny. Na razie Wikt (pozdrawiam ) zauważył, że można to wszystko znaleźć na stronach telegazety TVP1 i TVP2 od str 793, więc odsyłam tam bo trochę za dużo przepisywania.
_______________________________
 
R11 rządzi - R11 radzi - R11 nigdy Cię nie zdradzi !!!

Ekspert -
 
pan_iks
 Wysłana - 7 sierpień 2008 17:27      [zgłoszenie naruszenia]

TVP chyba nie ma żadnej rozpiski, bo oni się przenoszą z areny do areny w zależności od tego, gdzie występują Polacy + relacje z najważniejszych dyscyplin jak pływanie, lekka atletyka itp., a Eurosport widze nastawia się jednak na pokazywania transmisji z danych dyscyplin od rozpoczęcia do zakończenia, a tego czego nie pokaże ( czyli pewnie mniej popularne dyscypliny i inne ) pokaże w powtórkach od 18 do 3 i 60 minutowym magazynie.

Mógłbyś podać link do tej rozpiski Eurosportu ?
_______________________________
 
Radomiak Radom

 
pk1
 Wysłana - 7 sierpień 2008 17:34      [zgłoszenie naruszenia]

Ja bede oglądał IO w Eurosporcie, tam pokazują popularne dyscypliny, a TVP zamiast finałów pływania, będzie pokazywać pewnie jakieś eliminacje judo bo występuje tam Polak, może i pokażą te finały, ale denerwuje mnie to przenoszenie sie z areny na arene.
_______________________________
 
...

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia Temat zamknięty

[Pekin 2008] Igrzyska Olimpijskie w TV

Strony: 1 2 3 4