FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5823 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | HYDEPARK
[Uwaga - duże stężenie żartów] Lepsi niż Laos 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "[Uwaga - duże stężenie żartów] Lepsi niż Laos"   

Kuro
 Wysłana - 3 grudzień 2012 18:14       

Przeniesiona przez bread z działu 'Humor'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Rozbawilo mnie to strasznie.

Bombastyczny artykul na onecie.

Polska w czołówce ogólnoświatowego rankingudzisiaj,

Marcin Gawęda
Onet
Polska zajęła 6. miejsce w rankingu postępu dokonanego w ciągu ostatnich 5 lat. Co ważniejsze, wśród krajów, które w ostatnich latach najszybciej poprawiały jakość życia swoich obywateli, Polska jest państwem najbogatszym.

Boston Consulting Group opracował Indeks Zrównoważonego Rozwoju Gospodarczego (Sustainable Economic Development Assessment). Jest on efektem rocznej pracy kilkudziesięciu ekspertów BCG i wielu konsultacji ze specjalistami od rozwoju państw oraz przedstawicielami rządów krajów o różnym poziomie dobrobytu. Badanie przeprowadzone wśród 150 państw.

W prezentowanym przez BCG raporcie Polska zajęła znakomite miejsce. Wśród krajów, gdzie żyje się najlepiej zajęliśmy 33. miejsce, o czym pisaliśmy kilka dni temu w artykule "Fenomen Polski: jesteśmy zamożniejsi, niż być powinniśmy".

- Tworząc indeks braliśmy pod uwagę wysokość dochodów obywateli, poziom zatrudnienia i nierówności społecznych, stabilność gospodarczą kraju, a także jakość systemu ochrony zdrowia i edukacji. Istotna dla ostatecznego wyniku była też wolność słowa i dbanie o ochronę środowiska - tłumaczy Douglas Beal, partner i dyrektor zarządzający BCG w Dubaju.

Co jeszcze wynika z raportu?

Może do światowej czołówki jeszcze trochę nam brakuje, jednak jeżeli zwrócimy uwagę na to, jak szybko gonimy czołówkę, to nasz wynik może być bardziej niż satysfakcjonujący. Polska znalazła się w czołówce państw najszybciej poprawiających sytuacje swoich obywateli. Pod tym względem zajęliśmy 6. miejsce na 150 uwzględnionych w rankingu państw. Jednocześnie, jak podkreślają twórcy raportu, jesteśmy krajem najzamożniejszym.

Z czego wynika tak dobre miejsce Polski w rankingu? Przez ostatnie 5 lat dochód na jednego mieszkańca wzrósł średnio o 25 proc. Oprócz tego utrzymaliśmy stabilność gospodarczą oraz znacząco wzmocniliśmy kontrolę nad korupcję. Twórcy raportu oprócz tego wymieniają dodatkowo skok infrastrukturalny związany np. z Euro 2012 czy znaczący wzrost liczby internautów. Spośród państw naszego regionu najlepiej wykorzystaliśmy środki unijne, inwestując je w infrastrukturę i ochronę środowiska. Jednak zdaniem twórców raportu nie powinniśmy popadać w nadmierny zachwyt. W Polsce wiele do życzenie pozostawię bardzo wysokie bezrobocie, szczególnie wśród ludzi młodych. To właśnie stanowi nasz słaby punkt.

W zestawieniu, w którym Polska zajęła 6. miejsce, nasz kraj wyprzedziły: Brazylia, Angola, Albania, Kambodża i Urugwaj. Natomiast okazaliśmy sie lepsi niż: Etiopia, Peru, Indonezja i Laos.

Ostatnie zdanie to prawdziwa perelka. No rzeczywiscie jest jeszcze wiele do zrobienia - dalismy sie wyprzedzic Albanii czy tez Kambodzy. Ale nie sposob nie poszczycic sie sukcesami - rozwijamy sie szybciej niz Etiopia czy Laos.

Nie wiem jak wy, ale ja wprost pekam z dumy. Poczulem sie lepiej.

[biznes.onet.pl/polska-w-czolowce-ogolnoswiatowego-rankingu,18554,5320937,1,news-detal]

Zmieniony przez - Kuro w dniu 2012-12-03 18:14:49

siwex19
 Wysłana - 3 grudzień 2012 18:19      [zgłoszenie naruszenia]

a mi zrobiło się smutno

Boga nie ma...:(
Jest Motór!!

Ekspert -

smutasny
 Wysłana - 3 grudzień 2012 18:38      [zgłoszenie naruszenia]

Czyli rozumiem, że znowu kolorowi nas uprzedzili?

Ekspert -

byku15
 Wysłana - 3 grudzień 2012 18:40      [zgłoszenie naruszenia]

A ja myślę że autor jest idiotą i nie potrafi czytąc ze zrozumieniem i nie rozumie tego rankingu.

ale pomogę ci to zrozumieć.

Ranking nie pokazuje że w Albanii czy Kambodży jest lepsza jakość życia, większe zarobki, lepsza dostępność służby zdrowia itd,
tylko to że w ciągu ostatnich 5 lat zrobili największy postęp w stosunku do tego co mieli wcześniej.

Pewnie nasz skok mógłby być większy
ale jak widać pełno jest bezmózgich studenciaków którzy maja problem ze zrozumieniem najprostszych rzeczy.

Jakie masz wykształcenie?

Zmieniony przez - byku15 w dniu 2012-12-03 18:45:59

Ekspert -

Kuro
 Wysłana - 3 grudzień 2012 18:51      [zgłoszenie naruszenia]

Byku - nie beda z Toba dyskutowal, bo masz argumenty na poziomie trotylu.

killahh
 Wysłana - 3 grudzień 2012 18:51      [zgłoszenie naruszenia]

j/byku

Zmieniony przez - killahh w dniu 2012-12-03 18:52:10

stówa - wydaję ją jakbym spluwał

Ekspert -

Robot-Man
 Wysłana - 3 grudzień 2012 18:53      [zgłoszenie naruszenia]

jw

woroczu, wybieram cie!

Ekspert -

Malacath
 Wysłana - 3 grudzień 2012 18:54      [zgłoszenie naruszenia]

j/killahh

pzdr.

Fierce when roused

Specjalista -

byku15
 Wysłana - 3 grudzień 2012 18:56      [zgłoszenie naruszenia]

Przecie nie dałem żadnych argumentów gamoniu

Ekspert -

pantofell
 Wysłana - 3 grudzień 2012 18:56      [zgłoszenie naruszenia]

zgadzam sie z bykiem

jeśli bóg jest to dlaczego go nie ma?

Ekspert -

Kuro
 Wysłana - 3 grudzień 2012 18:58      [zgłoszenie naruszenia]

A masz cos do zaoferowania oprocz inwektyw?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 8 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

[Uwaga - duże stężenie żartów] Lepsi niż Laos

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

Warto przeczytać: Miss Universe 2007 | tele-marketing | PYTANKO | niedługo nastapi masowa emigracja do belgii %-)) | Pare pytan odnosnie pracy za granica | Postulat do Rzecznika Praw Dziecka E. Sowińskiej %-) | Polacy! Do szparagow! %-) | Moja babcia współpracowała z SB | Szybka prosba 2 %-) | Namierzanie telefonu komórkowego | Pytanie do Wrocławian | SuPuzzle - tylko dla inteligentnych ;) | sztuka iluzjii | znany piłkarz | studia, ej o co kaman%-) | Tabletki na koncentracje | kosuzule | puszczalska | czas spalania alkoholu | liveleak | groźby | pulsometr | zdradza | zdradziła | po jakim czasie można zrobić test na hiv | związek na odległość | politechnika rzeszowska | zyczenia na 18 | kolęda | Kawkaz | matka | jak poznałem waszą matkę | żyletki | pittrekk | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2018 SFD S.A.