FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 6642 razy ¬
 
ROZRYWKA | Języki Obce
[ang] CAE - poziom trudności 
[powiadom znajomego]    
Autor "[ang] CAE - poziom trudności"   
 
TNG
 Wysłana - 30 styczeń 2007 12:27        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Ostatnio myślę nad zapisaniem się na kurs i spróbować zdać CAE. Do tych, którzy już go mają: jaki jest poziom trudności?? Jeżeli chodzi o moją znajomość języka to maturę (w 2006r.) zdałem na 99% podstawowy i 90% rozszerzony, ustna rozszerzona na 100%. Ile czasu powinno mi zająć przygotowanie do takiego egzaminu, jak duże mam braki??

 
hallucyon
 Wysłana - 30 styczeń 2007 12:58      [zgłoszenie naruszenia]

W mojej ocenie poziom rozszerzonego egzaminu maturalnego waha się gdzieś w granicach First Certificate in English złożonego ze stopniem C. Zakładając, że tak jest, roczny kurs języka w wymiarze 120--150 godzin poparty samodzielną pracą powinien umożliwić Ci pozytywne złożenie egzaminu Certificate in Advanced English.

Ucząc się, należy zwrócić szczególną uwagę na słownictwo (w tym wyrażenia idiomatyczne), którego wymagany zasób do CAE jest znacznie większy niż do FCE. Nacisk należy położyć także na rozwijanie umiejętności rozumienia ze słuchu i mówienia. Co się tyczy gramatyki, to nie wymaga się jej wiele więcej niż do FCE.

Zmieniony przez - hallucyon w dniu 2007-01-30 13:02:44

 
pakk
 Wysłana - 30 styczeń 2007 15:36      [zgłoszenie naruszenia]

Hallucyon to co piszesz to jest prawda, tylko że "ogólna". TNG, podałeś za mało informacji. Być może świetnie sobie radzisz z pisaniem, dużo znasz słownictwa, a zrobiłeś błędy w gramatyce/jakichś konstrukcjach. Wtedy pisanie tylko do powtórki, a dużo więcej pracy włożyć np. w reading + gramatyka. Poza tym, polecam dokładne przerobienie podręczników typu "Grammar and vocabulary for cambridge advanced and proficiency" Richarda Side'a i Guy'a Wellmana. Ale fakt, największe braki najprawdopodobniej masz w słownictwie. Nawiasem mówiąc, wiesz może jaka jest różnica w wymaganych idiomach (orientacyjnie) pomiędzy FCE a CAE? Np. na FCE 300 a na CAE 3000?

PS. To jeszcze można było zdawać obie części (podstawową i rozszerzoną) matury - nie trzeba było wybrać jednej? :O /edit: Przeczytałem właśnie, że to dopiero ustawa z 8 września 2k6 wprowadziła.
I 100% z ustnej rozszerzonej - jak oni to oceniali, uważasz że robiłeś jakieś, chociażby pojedyncze, czy wypowiedzi bezbłędne?

Zmieniony przez - pakk w dniu 2007-01-30 16:26:28
_______________________________
 


Ain't nobody do it like I do it %-)

 
TNG
 Wysłana - 31 styczeń 2007 13:03      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki za info, teraz muszę to przemyśleć. A co do ustnej to nie potrafię ocenić się sam. Egzaminował mnie mój nauczyciel, więc może trochę podciągnął ocenę.

 
no.name
 Wysłana - 4 luty 2007 23:09       [zgłoszenie naruszenia]

"Jeżeli chodzi o moją znajomość języka to maturę (w 2006r.) zdałem na 99% podstawowy i 90% rozszerzony, ustna rozszerzona na 100%. "

Ale po co nam informacje o maturze? Napisz lepiej na ile % robisz testy do CAE z poprzednich lat. Znajdziesz je m. in. na stronie [http://www.cae.nauczaj.com/testy.php]

Poza tym, od sesji zimowej 2008 wchodzą pewne zmiany do FCE i CAE, o których można poczytać na [http://www.cae.nauczaj.com/zmiany.php]

Zmieniony przez - no.name w dniu 2007-02-07 06:29:23
_______________________________
 
[http://www.angielski.nauczaj.com] - język angielski
[http://www.e-korepetycje.net] - ogłoszenia korepetycji
[http://www.angielski.e-matura.net] - matura 2018

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.] 
Przegląd tygodnia

[ang] CAE - poziom trudności