FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 930 razy ¬

ROZRYWKA | Języki Obce
[ang] Mozecie poprawic moje bledy ??? 
[powiadom znajomego]    
Autor "[ang] Mozecie poprawic moje bledy ???"   

Echinococc
 Wysłana - 13 styczeń 2007 16:24        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

How everything is going? Thanks for Xmass card- unfortunately we can't send one to You, becouse we lost Your address. What's the weather? We've got great winter without snow. I hope that everything is fine and all of You are healthy.
I've got one question for You. I would like to work in this summer in England and I would like to know is there any chance for it. I'll be very pleased if You would like to write honestly what do You think about that.

Echinococc
 Wysłana - 13 styczeń 2007 16:29      [zgłoszenie naruszenia]

To fragment textu, który chcę wysłać. Jednak możliwe, że roi się w nim od błędów- których ja nie widzę. Za wszystkie sugestię będe bardzo wdzięczna :).

macja
 Wysłana - 13 styczeń 2007 17:57      [zgłoszenie naruszenia]

błąd w słowie - BECAUSE
i nie Xmass, tylko Xmas

to tak tylko ogólnikowo, nie wzgłębiałam się w treść

kanawkin
 Wysłana - 13 styczeń 2007 18:08      [zgłoszenie naruszenia]

How is everything going? Thanks for the Xmas card - unfortunately we can't send one to you, because we have lost your address. What's the weather like? We've got a great winter without snow here. I hope that everything is fine and you are all healthy.
I've got one question for you. I have been thinking about getting some work in England this summer and I would like to know if there is any chance for me to do so. If you would be so kind and honestly write to me what do you think about that I would be very very grateful.

IM

Ekspert -

Echinococc
 Wysłana - 13 styczeń 2007 22:21       [zgłoszenie naruszenia]

Wielkie dzięki!!! Tak brzmi znacznie lepiej.
p.s. zawsze robię błąd w because :( jakoś mi się tak zakodowało
:*

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

[ang] Mozecie poprawic moje bledy ???