FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2612 razy ¬

ROZRYWKA | Języki Obce
[francuski] >> DELF A2 << Zdawał ktoś? Pomocy!! 
[powiadom znajomego]    
Autor "[francuski] >> DELF A2 << Zdawał ktoś? Pomocy!!"   

Radidaa
 Wysłana - 9 czerwiec 2008 18:20        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Czy ktoś z Was zdawał DELF A2 z francuskiego? Czy wiecie jak to wygląda w praktyce? Interesują mnie wszystkie wskazówki co do części ustnej, pisemnej , słuchanie... Wszystko co wiecie na ten temat... mam DELFA we wtorek 17 i cała sie trzęsę z nerwów na samą myśl... boje sie jak fiks... Jakie mogą być tematy na ustnym? daję sogi za odpowiedzi na prawdę zależy mi na jakichś radach...

Zmieniony przez - Radidaa w dniu 2008-06-09 18:24:03

FireBatHer
 Wysłana - 9 czerwiec 2008 19:14      [zgłoszenie naruszenia]

a powiesz mi jakie korzyści płyną ze zdania egzaminu A2? wiem, że B1 to już w pracy jako dodatkowy papier jest przyjmowany - jakieś bonusy dodatkowe itd.
mam jakieś testy przykładowe pisemne z A2 z poprzednich lat.
napisz jutro jak to wszystko wygląda ;)

Radidaa
 Wysłana - 9 czerwiec 2008 19:16      [zgłoszenie naruszenia]

czemu jutro

FireBatHer
 Wysłana - 9 czerwiec 2008 20:24      [zgłoszenie naruszenia]

eeee nie zauważyłem, że chodziło o wtorek 17.06 ^^

Radidaa
 Wysłana - 9 czerwiec 2008 20:30      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem jakie korzyści da mi zdanie A2, w przyszłym roku chciałabym zdać B1 ale nie wiem co z tego wyjdzie. Myślę że z Papierkiem z DELFA mam większe szanse dostać stypendium np na wyjazd gdzieś za granice np do Francji, bo skoro znam język mam większe szanse. Tak mi sie wydaje....

FireBatHer
 Wysłana - 18 czerwiec 2008 20:04      [zgłoszenie naruszenia]

I jak ? :)

Radidaa
 Wysłana - 19 czerwiec 2008 11:33      [zgłoszenie naruszenia]

No i bosko:) Jestem zadowolona:)
Na początku był test pisemny. 3 części.
~pierwsza: rozumienie ze słuchu (był puszczony dialog i jakieś reklamy w radiu i trzeba było odpowiedzieć na pytania na podstawie tego co sie słyszało).
~druga: rozumienie z tekstu. Na podstawie różnych tekstów, ogłoszeń, listów trzeba było odpowiedzieć na pytania.
~trzecia: pisanie długich form wypowiedzi. Temat jednego zadania był taki, że wygrałam konkurs jakiś w którym główną nagrodą było spotkanie z jakimś aktorem. Trzeba było opisać jak spędziłam z nim dzień, co robiliśmy, jak sie czułam itd... a drugie zadanie to było odpisać na maila do znajomego który nas znalazł na naszej-klasie, powspominać w liście stare czasy, opowiedzieć co słychać u mnie i zaproponować spotkanie.
Czwarta część "ustna".
Weszłam do pokoju, siadłam przy biurku przed kobietą z Instytutu i ona mówi do mnie (cały czas wszystko po francusku)Tu masz dwie "kupki" z kartkami z tematami do wypowiedzi ustnej. Z tej (pokazując na tą z prawej) wybierz sobie dwa tematy, i z tej (pokazując na tą z lewej) także dwa tematy. Powiedziała, ze mam sobie wziąć te kartki i z tych tematów które wylosowałam mam wybrać2 na które chce odpowiedzieć: jeden temat do przedstawienia, a drugi temat to jest rozmowa sterowana. Powiedziała że mam 10 minut na przygotowanie sie do wypowiedzi w innym pokoju. Dostałam kartkę i siedziałam przez 10 minut w pokoju kminiąc co by tu powiedzieć.
Ze scenek wylosowałam : "Spotykasz na ulicy starego znajomego z którym sie dawno nie widziałaś. Przeprowadź rozmowę co tam u niego, czy sie coś zmieniło, opowiedz krótko co u ciebie i umów sie na spotkanie"
i druga scenka: "zrelacjonuj na komisariacie wypadek samochodowy, opowiedz co się stało kiedy i gdzie"
Ja oczywiście wybrałam ten 1 temat.
A pozostałe dwa tematy miałam takie: "co chciałabym zmienić w swoim domu jak go przemeblować itd", a drugi temat "telefon komórkowy - do czego i kiedy go używam, kiedy jest przydatny, a kiedy przeszkadza". Wybrałam ten drugi temat.
Po 10 minutach siedzenia w pokoju (na kartce wypisałam sobie słówka i jakieś najważniejsze zwroty których chciałam użyć). Zawołała mnie Pani do pokoju i zaczęła rozmowę. Zadawała pytania kim jestem ile mam lat jak przyjechałam do Instytutu, Później pytała mnie o ten telefon komórkowy, i cały czas zadawała pytania odnośnie tematu, a później ta rozmowa sterowana ze scenką. Kobieta grała tego znajomego i prowadziłyśmy po prostu dialog. Wszystko poszło super bezstresowo, fantastyczna atmosfera w Krakowskim Instytucie Francuskim:)

FireBatHer
 Wysłana - 19 czerwiec 2008 15:04      [zgłoszenie naruszenia]

jak słownictwo - dużo słów trudnych, z którymi sie nie spotkałaś wcześniej?

Radidaa
 Wysłana - 19 czerwiec 2008 20:18       [zgłoszenie naruszenia]

Nie. Jedyniew w części "rozumienie z tekstu" było dużo słówek trudnych. a w pozostałych częściach - banał!

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

[francuski] >> DELF A2 << Zdawał ktoś? Pomocy!!