FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1031 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
[his]I wojna światowa-Niemcy-dlaczego porażki na zachodzie,a  
zwycięstwa na wschodzie? 
[powiadom znajomego]    
Autor "[his]I wojna światowa-Niemcy-dlaczego porażki na zachodzie,a zwycięstwa na wschodzie?"   

macja
 Wysłana - 25 wrzesień 2006 19:49        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Mam problem z pracą domową z historii. Polecenie brzmi następująco:
"wyjaśnij dlaczego w czasie I wojny światowej Niemcy doznawali klęsk na zachodzie Europy, zaś świetnie radzili sobie na wschodzie?"
Proszę o punkciki,które mogę zawrzeć w odpowiedzi

vogue
 Wysłana - 25 wrzesień 2006 21:55       [zgłoszenie naruszenia]

niech mnie ktos sprawdzi,ale to,co pamietam:

1.Niemcy zakladali "wojnę blyskawiczna" -> blyskawiczny atak na Francje ; pokonanie Francji od strony Belgii i Luksemburga, a nastepnie skwierowanie wszystkich sil przeciwko Rosji.
~nie udalo sie to,Francuzi przeszli do kontrofensywy, na Zachodzie praktycznie nic nie posuwalo sie do przodu
~na zachod ruszyla takze armia rosyjska
~front zachodni nie zmienial sie
->plan wojny blyskawicznej nie powiodl sie
2/na wschodzie,gdzie miala trwac wojna pozycyjna,rowniez plany nie powiodly sie;kinia frontu byla zbyt dluga
3.zmiany w kolaicjach (nowe panstwa dolaczaja)
4.panstwa alianckie rosly w sile
5.panstwa centralne podejmuja ofensywe na froncie wschodnim (1915 , duze zdobycze)
6.front zachodni -Verdun , nie udana proba ofensywy niemieckiej
7.USA przystepuja do wojny

8.przewroty rewolucyjne w Rosji(->wojsko rosyjskie czesciej protestowalo niz walczylo etc.),; Niemcy wykorzystuja szanse
9.Oderwanie Ukrainy od Rosji; Ukraina uznaje wplywy niemiecki
10.podobnie Litwa, ktora takze dekalrowala scisk=lyz wiazek z Niemcami
11.Rumunia-takze pod wplywem Niemiec
12. w zwiazku z pasmem zwyciestw na wschodzie Niemcy ruszaja na Zachod (1918)-nieudane. (duza sila aliantow)

tak w skrocie

.

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

[his]I wojna światowa-Niemcy-dlaczego porażki na zachodzie,a zwycięstwa na wschodzie?

Warto przeczytać: MONETY EGIPSKIE | i komu tu wierzyc | Chce wplacic pieniadze | Obozy koncentracyjne | Rys rozwojowy granic panstwa Poslkiego | I WOJNA ŚWIATOWA | daty rzymskie--pomocy... | przemiany w społ. polskim w XIII XV w - matura | codzinnie dzieje się historia | 17 wrzesnia | Historia Pieczęci | Dlaczego Niemcy poparli hitlera | Kolejność państw powstałych na obszarze Mezopotamii | Matura 2005 - wypracowania | Prehistoria | Zgadnijcie kto to powiedzial | wazelina | rzut ukośny | kokonuta | co za ruda | abstra | hatchback do 50 tys | ricky- | t shirt | żydzi iq | piko | PPS | polska partia socjalistyczna | wojun forma | ojciec wędkarz | blizny | zmarszczki | japonka | jabłko | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.