FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 8437 razy ¬

ROZRYWKA | Zjawiska niewyjaśnione, nauka i historia
[his] wafen ss 
[powiadom znajomego]    
Autor "[his] wafen ss"   

44marek44
 Wysłana - 10 sierpień 2006 00:50       

Przeniesiona przez vogue z działu 'Nauki Humanistyczne'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Czy cł problem z SS to pieprzenie czy ci ludzie mieli swoje doktryny. jak ich docenic? czy uwazać ze to bylo złe? jak podejsc do kadry oficerow(moj dziadek) napiszcie

4444

mmaassoonn
 Wysłana - 10 sierpień 2006 23:54      [zgłoszenie naruszenia]

moj pradziadek tez byl ssmanem....ruscy spalili mu dom a on sam w niewyjasnionych okolicznosciach zmarł zaraz po wojnie

Bojler81
 Wysłana - 19 sierpień 2006 15:08      [zgłoszenie naruszenia]

SS została uznana za organizację zbrodniczą. Ma na swoim koncie wiele zbrodni wojennych, załogi obozów koncetracyjnych,zarabianie na zagładzie Zydów i Polakow oraz jeszcze wiele innych grzechów...

vogue
 Wysłana - 26 sierpień 2006 22:35      [zgłoszenie naruszenia]

bojler, ten avek jest wlasnoscia Macieja_TBS

.

Bojler81
 Wysłana - 27 sierpień 2006 15:53      [zgłoszenie naruszenia]

Aleś się obudził. Dobrze o tym wiem i nie ty pierwszy mi o tym przypomniasz. UStawiłem przez pomyłkę go i teraz nie mogę go usunąć. Pomożesz mi?

Methos
 Wysłana - 28 sierpień 2006 09:24      [zgłoszenie naruszenia]

ogólnie o waffen ss mozna poczytac tutaj :

żródło :
- wikipedia
[pl.wikipedia.org/wiki/Waffen-SS]

Waffen-SS były to zbrojne oddziały SS. Zostały utworzone w maju 1940 roku rozkazem Himmlera, ale już wcześniej istniało kilka elitarnych pułków funkcjonujących w ramach SS (SS-Verfügungstruppen, SS-VT), które walczyły w kampanii wrześniowej. Służyło w nich 18 000 żołnierzy. Przed kampanią we Francji postanowiono rozbudować Waffen-SS do czterech dywizji. W czerwcu 1941 roku formację tę tworzyły 4 dywizje i wiele samodzielnych brygad. Służyło w nich łącznie 220 000 żołnierzy. Po ataku na ZSRR doceniono bitność esesmanów i zaczęto tworzyć kolejne dywizje, w tym z ochotników z innych państw, np. z Norwegii, Danii, Holandii, Belgii, Łotwy. Z czasem powstały jednostki bośniackie, ukraińskie i inne. Pod dowództwem Waffen-SS walczył również korpus kozacki. W końcowej fazie wojny kilka elitarnych dywizji Waffen-SS (m.in. Leibstandarte SS Adolf Hitler,Totenkopf, Wiking, Das Reich, Hohenstaufen, Hitlerjugend, Nederland) było najlepiej wyposażonymi i najbitniejszymi oddziałami armii niemieckiej. W grudniu 1944 Waffen-SS osiągnęło szczyt swojego rozwoju. W jego skład wchodziło 38 dywizji (niektóre nie w pełni skompletowane), około 15 brygad i mnóstwo mniejszych jednostek, w których służyło aż 950 000 żołnierzy, z czego Niemcy stanowili niewiele ponad jedną trzecią (nie licząc volksdeutschów). Waffen-SS miało także sztab armii (6 Armia Pancerna SS) i 16 sztabów korpusów.

Ponosząc ogromne straty (w kwietniu 1945 było już tylko 580 000 żołnierzy), oddziały Waffen-SS walczyły aż do końca. Mają na koncie wiele zbrodni, z których większość popełniły na froncie wschodnim. Jako część SS, Waffen-SS zostało uznane przez Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze za organizację zbrodniczą.

Z powodu odrębnej struktury dowodzenia i własnych służb łączności oddziały Waffen-SS miały trudności z bliską współpracą z wykonującymi te same zadania oddziałami Wehrmachtu. Kultywujący pruską tradycję oficerowie Wehrmachtu żywili szczerą pogardę do swoich odpowiedników z Waffen-SS gdyż zgodnie z prawdą twierdzili że kariera kadry Waffen-SS zależała w równym stopniu od ich "zapału ideologicznego" co od ich zdolności dowódzenia na polu bitwy. Fakt że oddziały Waffen-SS były faworyzowane przez Hitlera i innych funkcjonariuszy NSDAP podczas decydowania o przydziałach sprzętu i rekrutów, także wpływał negatywnie na współpracę miedzy Waffen-SS a Wehrmachtem, który uważał że wykorzystałby te środki w znacznie bardziej efektywny sposób

tutaj tez jest niezły tekst o tym, historia waffen ss

- [wilk.wpk.p.lodz.pl/~whatfor/waffen_ss.htm]

gokacy
WARIAT
 Wysłana - 12 wrzesień 2006 14:55      [zgłoszenie naruszenia]

Czy ma ktos jakies informacje na temat 50 anglików służących w SS ??

Piłsudczyk.

Bojler81
 Wysłana - 16 wrzesień 2006 10:20      [zgłoszenie naruszenia]

Ci Anglicy byli cieniasami i do tego zbrodniarzami. To faszyści od Mosleya - angielskiego przywódcy faszystów z międzywojnia :)

jidan
 Wysłana - 18 październik 2006 23:59      [zgłoszenie naruszenia]

SS to zwykłe faszystowskie świnie, jakbym miał okazje to bym rozstrzelał...

Grassmaste
 Wysłana - 19 październik 2006 00:32      [zgłoszenie naruszenia]

Polecam ksiazke "Rozmowy z katem" Kazimierza Moczarskiego.

N Rohimmir
 Wysłana - 21 listopad 2006 15:59      [zgłoszenie naruszenia]

Wafen SS to też SS, blee chce mi się żygć na takich ludzi

----->>>N Rohimmir<<<-----

----->>>MeC SAKE<<<-----

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

[his] wafen ss

Strony: 1 2 3