FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1038 razy ¬

ROZRYWKA | Języki Obce
[niem] sprawdzenie / korekta / pilne - jutro mam oddac :( 
[powiadom znajomego]    
Autor "[niem] sprawdzenie / korekta / pilne - jutro mam oddac :("   

desperat14
 Wysłana - 9 styczeń 2007 19:47        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Chodzi oto ze mam opisać swoją drogę do szkoły. Tak napisałem:
Ich gehe ZeromskistraBe entlang bis zur zweiten Kreuzung. Ich gehe das Bank und Krankenhaus vorbei.
An der Kreuzung geradeaus HemplastraBe. Ich gehe das Konditorei vorbei. Dann weiter geradeaus bis
zur dritten Kreuzung. Dannach ich biege in die LotniczastraBe. Meine Schule befindet sich links.

A o to chodziło:
Idę prosto ulicą Żeromskiego do drugiego skrzyżowania. Mijam sobie Bank oraz Szpital. Na drugim skrzyżowaniu (ulica zeromskiego zamienia sie w hempla) idę prosto ulicą Hempla. Mijam sobie Cukiernie. Potem dalej prosto do trzeciego skrzyzowania. Na tym skrzyzowaniu skrecam w ulicę Lotniczą. Moja szkola znajduje sie po lewej stronie.

Pilne :)

Yogi
figlarny skrzat %-)
 Wysłana - 9 styczeń 2007 23:33      [zgłoszenie naruszenia]

Ich gehe die ZeromskistraBe entlang bis zur zweiten Kreuzung. Ich gehe neben der Bank und den Krankenhaus. An der Kreuzung gehe ich geradeaus in die HemplastraBe. Ich gehe neben der Konditorei vorbei. Dann weiter geradeaus bis
zur dritten Kreuzung. Danach biege ich in die LotniczastraBe ab . Meine Schule befindet sich links.

Jeśli nie wiesz co powiedzieć to mów to niewyraźnie %-)

Meister %-)

Specjalista -

desperat14
 Wysłana - 15 styczeń 2007 17:06      [zgłoszenie naruszenia]

dzięki. Chciałbym jeszcze dodać na początku takie coś (sprawdzenie mile widziane):
Ich wohne in der WolnoscistraBe 151. Ich gehe aus meinem Haus aus. Ich gehe links bis zur ŻeromskistraBe dann links.

chodzi o to: mieszkam na ul. Wolnosci w bloku nr151. Wychodze z domu. Ide w lewo do ul. Zeromskiego, potem w lewo.

Chciałbym również wtrącic w ten wczesniejszy tekst zdanie: "Przechodzę obok placu budowy.
czy to bedzie tak: "Ich gehe den Bauplatz vorbei."

adamski70
 Wysłana - 15 styczeń 2007 18:52       [zgłoszenie naruszenia]

Ich wohne in der Wolnoscistraße, Hausnummer 151. Ich gehe aus dem Haus raus. Ich gehe nach link bis zur Zeromskistraße, neben dem Bauplatz vorbei, dann nach links.

Mowa jest srebrem, a milczenie jest owiec.

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

[niem] sprawdzenie / korekta / pilne - jutro mam oddac :(