FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 185414 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
[pol] jak pisać wypracowanie maturalne? 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "[pol] jak pisać wypracowanie maturalne?"   

DoonJuan
 Wysłana - 1 maj 2006 13:50        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

jak pisać wypracowanie maturalne, wiadomo tak żeby zdobyć jak najwięcej punktów. Napewno są jakieś schematy naprowadzające od czego zacząć, co można do pracy dodać, jak zakończyć. Poprostu co w niej powinno się znajdować.

i nie oczekuje tu odpowiedzi, że w pracy powinna być odpowiedz na zadany temat, bo to jest oczywiste.

vogue
 Wysłana - 1 maj 2006 13:57      [zgłoszenie naruszenia]

moim zdaniem głupie ejst ocenianie wedlug schematu...tzn. sprawdzajacy maja gotowy schemat odpowiedzi i potem sprawdzaja, czy w t?wojej pracy znajduje sie to, co oni maja napisane...trzeba sie scisle dopasowac do tych wytycznych...oczywiscie wszystko zalezy tez od sprawdzajacego, jesli trfisz na normalnego to pol biedy, gorzej, jak ktos bedzie mial klapki na oczy i bedzie sie scisle trzymal tego, co ma napisane...

sam schemat pracy jest wazny- wstep, rozwiniecie, zakoncenie - za uklad przyznawane sa punkty. oczywiscie praca musi byc na temat....i to wpsaowanie sie w schemat:/

.

Znawca -

stroficzka
 Wysłana - 1 maj 2006 14:45      [zgłoszenie naruszenia]

[serwisy.gazeta.pl/edukacja/0,58800.html]

Jak zdawać egzamin (plik PDF)
Jak pisać wypracowanie (plik PDF)
Schemat matury z języka polskiego (plik PDF)

moze cos znajdziesz na powyzszej stronce.generalnie nie ma schematu w ktory mozna sie wpasowac(poza wstepem rozwinieciem i zakonczeniem) mozesz poczytac przykladowe klucze odpowiedz,ja tak robilam i troche pomoglo...zobaczysz na co zwracac uwage itp.

[wizaz.pl/akcje/vichy/glosowanie.php?id=78525] KLIKNIJ PROSZĘ :)

Znawca -

DoonJuan
 Wysłana - 1 maj 2006 17:06      [zgłoszenie naruszenia]

THX , i jestem tego samego zdania co vogue, że pisanie po schematach jest poprostu do d... ale niestety tak trzeba i już,, zawsze z wypracowan w gimnazjum i podstawówce miałem ocene 4 albo 5 a już w liceum (od kiedy wszyscy nauczyciele do sprawdzania prac uzywają klucza) ledwo na 3 potrafie napisać.

ANlA
 Wysłana - 2 maj 2006 08:11      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem czy Wy też macie takie odczucia, ale dla mnie żeby napisać taką pracę jaka znajdzie się na maturze, przynajmniej na podstawowym, nie trzeba w ogóle przeczytać danej lektury. Wystarczy przeczytać uwaznie fragment, który jest podany i go powielić. Dodać kilka zdań od siebie i koniec. Po napisaniu kilku takich przykładowych prac przed matura miałam takie wrażenie, bo jak zaczęłam sprawdzać z kluczem to okazywało się, ze to co ja wymyśliłam, to tego w kluczu nie ma. Ewentualnie mogą mi za to dodać kilka punktów za szczególne walory pracy. Dlatego uważam, że maturę podstawową z polskiego powinien kazdy zdać, bo wszystko jest napisane w tym fragmencie.
Przykładowo, zeszłoroczna matura podstawowa. Jendym z tematów był Potop. Mniej więcej połowa klasy Potopu nie przeczytała i ta sama połowa na temat tego Potopu pisała. Co więcej wszyscy zaliczyli na 50% najmniej. Najzwyczajniej w świecie wystarczyło wszystko wypisać z tekstu i matura zaliczona.

Odpowiedniego schematu nikt Ci nie poda, ale ja uważam, że wystarczy konkretnie powielić to co jest w tekście, dodać coś od siebie i spokojnie zdasz bardzo dobrze.. przykład? Ja

Zmieniony przez - ANlA w dniu 2006-05-02 08:13:06

friko & koko %-)

stroficzka
 Wysłana - 2 maj 2006 08:44      [zgłoszenie naruszenia]

to ja sie dopisuje jako kolejny przyklad powyzszej tezy potopu nie czytalam i nie pamietalam z tej lektury absolutnie NIC a mimo to wybralam ten temat - wystarczy do bolu analizowac podany fragment - zaliczylam na wiecej niz 50 %

Znawca -

kle0_
Cycata %)
 Wysłana - 2 maj 2006 10:05      [zgłoszenie naruszenia]

jedynym sposobem, zeby zdac w miare dobrze mature, to zamiast zastanawiania sie "co ja mysle na ten temat" jest "co oni moga myslec na ten temat". dla mnie to chore, sprowadzanie myslenia czlowieka do jakiegos schematu. niby sa jeszcze walory, ale walory tez sa objete kluczem odpowiedzi. a co do nieznajomosci lektury to niekoniecznie. nam czesto na polaku dawala wypracowania do pisania byl taki temat "obraz rodziny w tangu odwolaj sie calosci utworu oraz porownaj z rodzina w chlopach". osobiscie wolalabym stara mature z polaka, chociaz ladnie bym miala 5 a tak zaloze sie ze cos tam po swojemu popisze i max 80% wyciagne ;/

kon jaki jest, kazdy widzi %-)
"Nieważne, co mam w sercu- ważne, co mam w dupie" - Kapitan Bomba

stroficzka
 Wysłana - 2 maj 2006 11:53      [zgłoszenie naruszenia]

niestety tego oceniania wedlug schematu nie da sie juz zmienic trzeba sie dostosowac...ulatwili sobie sprawdzanie - teraz szukaja tego i tego i jesli nie ma to nie ma punktu a przedtem musieli sami sie zastanawiac co zaliczyc jako poprawne a co nie

Znawca -

DISKOPOLO
 Wysłana - 2 maj 2006 15:55      [zgłoszenie naruszenia]

ostatnio pisalismy sam klucz odpowiedzi do fragmentu 'przedwiosna', ktorego nikt w klasie nie przeczytal (jeszcze nie zdazylismy) i coz sie okazalo? ze na dobra sprawe kazda z grup analizujacych dany fragment wypisala jakies na oko 70-80% zawartosci klucza, jedyny brak to odniesienie fragmentu do calosci lektury (z oczywistych wzgledow)
bedzie dobrze

tera mie to wali bo jestem na fali

Znawca -

kle0_
Cycata %)
 Wysłana - 2 maj 2006 20:55      [zgłoszenie naruszenia]

[bi.gazeta.pl/im/0/2296/m2296420.pdf] mysle, ze sie przyda przeczytac :)

kon jaki jest, kazdy widzi %-)
"Nieważne, co mam w sercu- ważne, co mam w dupie" - Kapitan Bomba

Domonik89
 Wysłana - 21 kwiecień 2009 15:07      [zgłoszenie naruszenia]

[http://www.jpw.friko.pl/howto.html]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

[pol] jak pisać wypracowanie maturalne?

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Prezentacja maturalna HELP ME :D .... | Proszę o sprawdzenie bibliografii, PILNE! | [bibliografia]obrzędy i obyczaje | Tematy na maturke '09 | Mierz siły na zamiary, nie zamiar podług sił | [historia] Słowianie | bibliografia | standardowo jak wszyscy teraz:D bibliografia | Nietypowy temat maturalny | Elegia na powrót umarłych poetów ? | Poprawnośc biliografii? | "Skumbrie w tomacie" Gałczyńskiego. W jakim to jest tomiku? | Czy ktoś może sprawdzić mi bibliografie? | Prosba o skan kilku kartek do literatury przedmiotu | potrzebuję opisu obrazu | Bibliografia do sprawdzenia | w pachwinach | wezly chlonne | celica | st maarten | piersi | papierz | benedykt 16 | pope | Przegląd Tygodniowy | bejm | domen_16 | wso 2011 | dwie prezerwatywy | prezerwatywy | prezerwatyw | durex performa | durex | durexy | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.