FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 11051 razy ¬

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Śmierć 
[powiadom znajomego]    
Autor "Śmierć"   

haskopa
 Wysłana - 4 październik 2006 03:36      [zgłoszenie naruszenia]

Przekornie o ŚMIERCI: ...pogardzam Śmiercią-jeden rzecze; pogardzam Życiem-bo się wlecze i Śmierć mnie czeka - drugi głosi. Zaczęli mnie o radę prosić. Cóż radzić może zjadacz chleba?...i tym, i tym pogardzać trzeba. Teraz ja spytam ludzie młodzi: -ŻYCIE czy ŚMIERĆ nam więcej szkodzi? Czy ŚMIERĆ ma nogi, czy je, pije, algo inaczej: czy ŚMIERĆ żyje? A kto odpowiedż z dowodami, na piśmie mi przedstawi, tego do ŚMIERCI z honorami, za ŻYCIA będę sławił...

kgb_87
 Wysłana - 29 grudzień 2006 20:38      [zgłoszenie naruszenia]

Fazito.....lepiej bym tego nie ujął...chociaż nie miałem nigdy podawanej narkozy to wiem o czym prawisz, mam takie same myśli i prześladują mnie już od dawna....jest jeszcze jedno określenie, które pasuje do tej "sytuacji", doszukałem się go zresztą na tym forum, a mianowicie jest to pytanie, które brzmi następująco: CZY WIESZ GDZIE BYŁEŚ PRZED SWOIM NARODZENIEM, CZY MASZ TEGO ŚWIADOMOŚĆ?......NIE......No to właśnie tam znajdziesz się też po śmierci.

Bin Laden
 Wysłana - 29 grudzień 2006 22:36      [zgłoszenie naruszenia]

Ale stary odkurzony temat...

W/g mnie wracasz do tygla nieskończoności.

Zmieniony przez - Bin Laden w dniu 2006-12-29 22:37:26

Coś z filmów Almodovara, odrobina Jarmuscha, szczypta Tarantino
i do tego ciut ciut Burtona - oto przepis na moje życie.

Henx50
 Wysłana - 30 grudzień 2006 14:18      [zgłoszenie naruszenia]

Ja sie śmierci nie boje. Nie boje sie tego jak umre bo boją sie tylko ci z nie czystym sumieniem. Żyjcie dobrze, pomagajcie innym a strach przed śmiercia zniknie :).

Wieże ze tam po 2,giej stronie jest to co opisano w Bibli ale nawet jeśli niema nic to stan w którym mnie nie ma nie jest zły jest neutralny. Bo poprostu mnie nie ma :). A jak mnie nie ma to wszystko jest mi obojetne.
Życie w którym widzisz uśmiech na twarzach ludzi miając świadomosc ze masz w tym swoj udział jest warte wiecej niz mogło by sie wydawac. Świadomosc tego ze komus pomogłes/łaś bardzo pomaga w krytycznych momentach. Wiec jeśli teraz zobaczysz smutną minke na twarzy znajomego czy tez opis na gg zapytaj nie trzeba wiele zeby pomoc :).

Forma w jakiej umre i czas tez mnie nie przerazają jeśli Bóg tak chce mogę do niego dołączyc nawet teraz :) Wieze ze zrobiłem juz tyle dobra ze nie musze sie obawiac śmierci. A nie mam zamiaru przestawac :)

Zmieniony przez - Henx50 w dniu 2006-12-30 14:23:41

didus
 Wysłana - 30 grudzień 2006 15:38      [zgłoszenie naruszenia]

Kazdy, i ten co sie boi i ten co nie, kiedys umrze, ale chyba najwazniejsze jest to, co zostaje.Co i kto. Nie ma nic gorszego niz niespodziewanie MUSIEĆ pozegnac najblizsza i najukochansza osobe. Niedawno zostawil mnie moj tata. Taki tata "zdarza" sie raz na tysiac lat..Glupi wypadek i caly moj swiat sie zmienil. Kiedys myslalam o tym, ze przyjdzie taki dzien, ze go nie bedzie, ale za kazdym razem oddalalam te mysl i cieszylam sie z kazdego dnia razem z nim. Nigdy nie przypuszczalabym, ze moze zdarzyc sie jakis wypadek, nieszczesliwa pomylka, jedna sekunda, w ktorej wkradnie sie jakis zlodziej i zabierze mi moj skarb. Stalo sie..Nie moglam w to uwierzyc, myslalam, ze sie pomylili i to nie on.. blagalam Boga, zeby mi go oddal. Do dzis nie dotarlo do mnie to, ze go nie ma.. wyobrazam sobie, ze pojechal gdzies sluzbowo, tak jak zawsze.. i zaraz wroci.. Nawet te wszytskie nekrologi, W gazetach notatki od jego przyjaciol.. to wszytsko jakby gdzies obok.. jakby nie moj tata..
To nie prawda, co "ludzie mowia". Mi nie zostala pustka, zadna. Wszedzie jest pelno taty. "Widzialam" go przy stole wigilijnym. Siedzial jak zawsze, usmiechal sie.. a dookola byly nasze wspomnienia, nasze marzenia.

Kiedys i tak znowu bedziemy razem i im dluzej bede zyc,tym wiecej bede mogla mu opowiedziec ,a on bedzie ze mnie dumny.

Zmieniony przez - didus w dniu 2006-12-30 15:43:12

Don't know why, but someone took him from me..I miss him so much. I love you Daddy..

byczek113
 Wysłana - 2 styczeń 2007 17:41      [zgłoszenie naruszenia]

smierc... nie wiem czy sie boje, takie gdybanie, zobaczymy jak bede umierac... najbardziej sie boje tego, ze po smierci przestane istniec (nie wierze w Boga, chyba), ze nie bede mial zadnych wspomnien, ze nawet gdy bede umieral nie bede mial zadnych wspomnien milych, ze nigdy nikogo nie pokochalem naprawde, ze zylem tak jak wszyscy i stalem sie tym, czym tak bardzo nei chcialem sie stac... tego sie boje, konca - smierci na dzien dzisiejszy nie

Radogol
 Wysłana - 6 styczeń 2007 17:20      [zgłoszenie naruszenia]

Właśnie tego sie boje ze TAM nic nie ma, co sie ze mna stanie po smierci, co z moja dusza??

Za Wszystkie SOG'i serdeczne Bóg Zapłac

FRECIA
 Wysłana - 6 styczeń 2007 17:46      [zgłoszenie naruszenia]

Ja to się boję,że ktoś może mnie pozbawić życia,
że bedzie to śmierc w mekach,bólu,różnie to w życiu
bywa nie wiesz co cię spotka po wyjściu z domu.
Różne niebezpieczeństwa czychają,i nie raz myślę
co się bedzie działo zemną po śmierci.
Ciało zgnije,a dusza?
Do nieba? czy do piekła?
O matko na samą myśl to robi mi się zimno.

"Nie oglądaj się za siebie
bo ci z przodu ktoś
przy.....bie"

ewab
 Wysłana - 7 styczeń 2007 04:39      [zgłoszenie naruszenia]

Inaczej niż życie,
śmierć nie może zostać nam odebrana
i dlatego możemy uważać ją za dar Boga.

Seneka

Nie..nie boję się śmierci...już nie...tylko czasem żal...

Bóg dał - Bóg wziął...a kto daje i odbiera...!

mmaassoonn
 Wysłana - 7 styczeń 2007 15:30      [zgłoszenie naruszenia]

Nie boję się śmierci...to mi jest obojętne. Nie jestem w depresji, nie chcę popełnić samobójstwa... dla mnie to byłoby naturalne. Wierzę w reinkarnację, mam pewną wiedzę nt. tego kim byłem w przeszłości..w poprzednich bytach.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 12 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Śmierć

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12