FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 11051 razy ¬

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Śmierć 
[powiadom znajomego]    
Autor "Śmierć"   

coolo211
 Wysłana - 20 styczeń 2007 02:44      [zgłoszenie naruszenia]

Tez nie lubię jak toś mnie pociesza, to jeszcze bardzie mnie dobija :-/ Jedno zycie sie konczy drugie zaczyna i musimy to zaakceptowac, bez wzgledu na to, czy nam sie to podoba. Dzieki temu człowiek staje sie bardziej uduchowiony, czuje wiez z Bogiem etc. Ja się już nieco z tym oswoiłam, ale nadzieje trzeba mieć zawsze i kogoś kto bedzię naszym oparciem w tych ciezkich chwilach, bo chyba najgorsza jest śmierc w samotnośći. Kiedys pzreczytałam ze "rodzimy sie samotnie i umieramy samotnie" I tego najbardziej sie boje

Zmieniony przez - coolo211 w dniu 2007-01-20 02:45:32

/\_/\_/\_/\________

mmaassoonn
 Wysłana - 20 styczeń 2007 11:35      [zgłoszenie naruszenia]

Kiedy umierasz wśród ludzi którzy cię kochają, podwójnie cię to boli bo wiesz że będą za tobą płakać.

M. Patelni
 Wysłana - 23 luty 2007 02:20      [zgłoszenie naruszenia]

Najgorsza jest ta świadomość kiedy ktoś umrze, nigdy tej osoby juz nie zobaczysz, nie przytulisz, nie pocałujesz, ten ból po staracie kogoś bliskiego jest nie doopisania. Świadomość przemijania czasu, dany nam czas tu i teraz powinien zostać jak najlepiej wykorzystany, aby przy umieraniu powiedzieć sobie że dar życia wykorzystałeś jak najlepiej. A co będzie po śmierci, jest nie do ogarnięcia dla nas żyjących, dlatego nie powinno się rozmyślać nad tym, może będzie to lepsze "życie", może nie będzie nic, ja osobiście wierzę że po swojej śmierci będę mógł spotkać swoich bliskich i być przy nich wiecznie i obdarzyć ich jeszcze większa miłością niż tu na ziemi

Pełny nick brzmi MISTRZ PATELNI :P

Methos
 Wysłana - 23 luty 2007 08:20      [zgłoszenie naruszenia]

kązdy z nas tego prędzej czy późnej tego doświadczy, i mało kto z nas będzie na ten moment przygotowany...

Ekspert -

hallucyon
 Wysłana - 25 luty 2007 22:59      [zgłoszenie naruszenia]

Tak naprawdę nikt nigdy nie jest przygotowany na tę chwilę.

W.Denton
 Wysłana - 25 luty 2007 23:22      [zgłoszenie naruszenia]

Hall nie zgodzę się, są ludzie którzy świadomie w medytacji wybierają śmierć, a raczej po prostu opuszczenie ciała fizycznego przez ich świadomość i przygotowanie się na kolejną inkarnację

Także nie mogę się zgodzić z Tobą

hallucyon
 Wysłana - 25 luty 2007 23:30      [zgłoszenie naruszenia]

Eee, w dyskusję o "kolejnych inkarnacjach" i innych cudach-niewidach mnie nie wciągniesz.

W.Denton
 Wysłana - 25 luty 2007 23:35      [zgłoszenie naruszenia]

Chodzi o sam fakt, że Ci ludzie są gotowi na "śmierć" w Europejskim znaczeniu i sami ją wybierają, a to że akurat taką mają wiarę, ich sprawa

Pozdrawiam ciepło

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 26 luty 2007 07:45      [zgłoszenie naruszenia]

Jakby nie było - są ludzie doskonale przygotowani na śmierć (i to wcale nie znaczy że pragną śmierci) - to że nie jesteśmy sobie w stanie tego wyobrazić nie znaczy że to niemożliwe Uważam że jestem taką osobą - śmierć to dla mnie żadne "wielkie halo", nie budzi emocji (nie zawsze tak było). Raczej nie czuje przywiązania czy do życia czy do śmierci.

Namaste!

Ekspert -

crossxd
 Wysłana - 26 luty 2007 14:09      [zgłoszenie naruszenia]

moim zdaniem nie warto bać się śmierci, warto się skupić raczej na tym co jest teraz, na tym żeby przeżyć życie aktywnie i niczego nie żałując...bo jednak śmierć to jest naturalna część naszego bytu i prędzej czy później każdego z nas spotka. dlatego nie warto przejmować się i rozmyślać o tym co będzie, jeśli można się skupić na tym, co jest teraz.
nie wierzę w żadne życie po śmierci ani w reinkarnację. jeśli to prawda to w następnym życiu pewnie byłabym jakąś podłą formą życia. ale zostanę przy tym że nie wierzę.
czy nie lepiej wygląda wizja śmierci po intensywnie przeżytym życiu? po tym jak doznaliśmy wzlotów i upadków? czy moze chcecie umrzeć z przeświadczeniem o tym, że będzie źle...
przepraszam za chaotyczność, ale to są moje wolne myśli.
pozdrawiam :)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 12 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Śmierć

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12