FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2284 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Śmierć ojca - dziedziczenie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Śmierć ojca - dziedziczenie"   

Marcinkas
 Wysłana - 13 sierpień 2010 19:51      [zgłoszenie naruszenia]

powinniście zrobić postępowanie spadkowe z rodzeństwem, czy to w sądzie (dłużej ale tanie) czy to u notariusza jeśli jest zgoda (drożej ale szybciej), potem ewentualnie dział spadku

teroretycznie powinniście zgłosić w bankach śmierć ojca ale np. w przypadku kredytu może to wiązać się z wypowiedzeniem przez bank umowy i żądaniem zwrotu całej kwoty kredytu

INSOMNIA
 Wysłana - 13 sierpień 2010 22:29      [zgłoszenie naruszenia]

Jesli nie masz upoważnien do konta/lokat to lepiej po szybciutku zrob przelew na swoje konto.

Nie wiem o jakiej kwocie mowimy, ale niestety po przeprowadzaniu postepowania spadkowego dostaje sie ochłapy.

[banki.wp.pl/kat,98674,title,Zabezpiecz-finanse-bliskich-na-wypadek-smierci,wid,12200353,wiadomosc.html?ticaid=1ab2e&_ticrsn=3]

dosc wymowny artykuł.

a co do pozostałych spraw- postepowanie spadkowe w sadzie rejnonowym wlasciwym dla miejsca zamieszkania twojego ojca.

Aha nie ma co oceniac- akuart tez bym w trybie pilnym zajela sie pieniedzmi na koncie. Olac taka sprawe mozna sobie przy parunastu tysiacach i zadowolic tym co sie zgodnie z prawem bankowym odzyska. Przy powazniejszych kwotach juz takiego luzu psychicznego nie ma, bo czemu by komus za darmo oddawac pieniadze. A nie zawsze mozna udzielic pelnomocnictwa, dyspozycji (patrz OF, ktore ma jedne z lepszych warunkow i brak podatku belki).

Zmieniony przez - kle0_ w dniu 2010-08-13 22:35:55

essentials
 Wysłana - 18 sierpień 2010 11:31       [zgłoszenie naruszenia]

jesli twoj ojciec zostawil testament to w nim jest napisane ile i komu sie nalezy. jesli nie, to dziedziczenie nastepuje z ustawy i z tego co wiem to po zmarlym dziedziczy malżonka (połowę) a reszta przypada dzieciom. ale nie wiem co w przypadku rozwodu...

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   poprzednia

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Śmierć ojca - dziedziczenie

Strony: 1 2

Warto przeczytać: mieszkanie socjalne | bron gazowa | Służba w wojsku | OFE - cała prawda (spójrz oczami studenta) | pytania odnośnie eKonta | [b]Dokonaj analizy obowiązujących tekstów prawnych[/b] | ZBIÓR ZADAŃ - CZY KTOŚ MA... | Proszę o doradzenie mi w wyborze przyszłości | sytuacja w szkole co zrobić | pozyczka a dzialalnosc gospodarcza | 2 pytania natury prawnej | prawo pracy - pomocy !!! | zakaz wstępu dla pracownika... | samochód - przekazanie | Dozor Policij | Wypadek na budowie praktykantki | śmierć w litetaturze | cosinus | mulatka sandra | administrator | praca w policji | ubezpieczenie | pimpmydick | stimea | meteoryt | górnik | planking | gangster | Aids | Burdel | Siphia Loren | renta zus | śmiechowicz | jak sobie wyobrażam pracę w policji | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.