FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1996 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Środa popielcowa 
[powiadom znajomego]    
Autor "Środa popielcowa"   

Boksklup
 Wysłana - 6 luty 2008 18:32        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Koledzy dzisiaj poszli do kosciola i z tej okazji dali sobie pobrudzic glowe popiolem, spytalem dlaczego to zrobili to sami nie wiedzieli. Nie znam Biblii na tyle zeby byc pewnym, ale wydaje mi sie ze nie jest tam nic napisane o takim obrzedzie. Jesli faktycznie Jezus posypywal ludziom glowy to ok, za rok tez pojde :) Ale jesli nie to dziwi mnie, ze ludzie chodza i ulegaja takim rzecza tylko dlatego, ze jakis ksiadz sobie kiedys wymyslil.

Wiec moze ktos lepiej znajacy te tematy przyblizy mi sytuacje?

Pozdrawiam.

Fluff.y
 Wysłana - 6 luty 2008 18:37      [zgłoszenie naruszenia]

To taka tradycja, ale po co, skąd i dlaczego to się wzięło - mnie nie pytaj. ;)

'Hen, tam wysoko już jest z niebem jesiennym góra Fuji'

Znawca -

gastxxx
ole !
 Wysłana - 6 luty 2008 18:48      [zgłoszenie naruszenia]

Mnie to tylko w****ia, bo musze sie z godz krecic po miescie zeby miec spokoj w domu
a po 2
nie pozwalaja mi dzis miesa jesc..

"No i chuj, ważne że poruchał he he kurwa razdwatrzy"

Redx
 Wysłana - 6 luty 2008 19:00      [zgłoszenie naruszenia]

Ciekawe co na to kulturyści którzy muszą wpiżdżac codzien 12 ton kurczaka i innego mięcha

_zwierzu_
 Wysłana - 6 luty 2008 19:02      [zgłoszenie naruszenia]

hehe :) dzisiaj w makdonaldzie widzialem pelno ludzi ktorzy jedli jak gdyby nigdy nic burgery

:-> :-D

iwonkao3k
 Wysłana - 6 luty 2008 19:12      [zgłoszenie naruszenia]

u mnie na obiad kotlety były

Let's cross the limits and enjoy ;)

wesu_666
 Wysłana - 6 luty 2008 19:38      [zgłoszenie naruszenia]

Ja ze 3 kaszanki dzis zjadlem
Ale tez jestem ciekawy skad wzial sie ten zwyczaj.

Inteligentny wrażliwy człowiek o duszy klowna która przejmuje kontrolę wNajważniejszychChwilach

dragon7
 Wysłana - 6 luty 2008 19:51      [zgłoszenie naruszenia]

w Biblii o ile mnie pamiec nie myli - nie raz byly opisy wlasnie tego zwyczaju (posypywanie sie pylem ziemi, lub popiolem) - to oznacza w wolnym tłumaczeniu na małpi: niezaleznie ile kaszanki wdupcysz i tak sie w proch obrocisz

Zmieniony przez - dragon7 w dniu 2008-02-06 19:53:23

Znawca -

Boksklup
 Wysłana - 6 luty 2008 19:54      [zgłoszenie naruszenia]

Moglbys podac mi jakies wspolrzedne tych fragmentow?

PS. Zalozylem temat glownie po to zeby dowiedziec sie po co to sypanie popiolem, a wy zeszliscie mi tu na makdonaldy i kaszanki

iwonkao3k
 Wysłana - 6 luty 2008 19:55      [zgłoszenie naruszenia]

Popielec, Środa Popielcowa (staropolska Wstępna Środa) - w kalendarzu chrześcijańskim pierwszy dzień Wielkiego Postu. Jest to dzień pokuty przypadający 40 dni (nie licząc niedziel, które są pamiątką Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa) przed Wielkanocą. Według obrzędów katolickich tego dnia kapłan czyni popiołem znak krzyża na głowie wiernego, mówiąc jednocześnie: Prochem jesteś i w proch się obrócisz lub Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

Tradycja posypywania głów popiołem na znak pokuty pojawiła się w VIII wieku. W XI wieku papież Urban II uczynił go obowiązującym zwyczajem w całym Kościele. Wówczas postanowiono, że popiół będzie pochodził z palm poświęconych w Niedzielę Palmową z ubiegłego roku.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły - od 14 roku życia nie spożywa się pokarmów mięsnych, od 18 roku życia do 60 - ogranicza się ilość posiłków do trzech: jednego sytego oraz dwóch skromnych. W dzień ten nie obowiązuje dyspensa.

[pl.wikipedia.org/wiki/Popielec]

Let's cross the limits and enjoy ;)

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 6 luty 2008 19:55      [zgłoszenie naruszenia]

Jem kurę.
Smacznego

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Środa popielcowa

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Koło Naukowe Psychologii Egzystencjalnej | Ateistyczne centrum informacji | Jak zostać skrajnym racjonalistą? Instruktaż | Strach w obronie dziewczyny.... | ksiażka-czy warto ja kupić? | Ciekawy artykuł o "końcu świata" | Horoskop majów | Inteligencja | Chińszczyzna z embrionami | Zmiana czasu z letniego na zimowy i odwrotnie | Muszę się zmobilizować. | Jesienna depresja?... | Problem z samym sobą | Pewien znak, może ktoś wie jak się on nazywa? | Wehikuł czasu, życie wieczne i inne zachcianki | POP - Psychologia Zorientowana na Proces | Przester | żona | żona opel | cafe futbol | cafefutbol | konfident | fbw | kotletojad | Bubelos | wynajem domu bez drugiego wspolwlasciciela | vanessa84134 | jskrz | amatorka nago | modelki | edyta gorniak | erotyczne gify | rodzice dziewczyny | liszowska | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.