FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1316 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Święte tajemnice.... 
[powiadom znajomego]    
Autor "Święte tajemnice...."   

Methos
 Wysłana - 10 marzec 2006 08:44        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

kolejny tekst (a właściwie akapit z tekstu) Bogdana Motyla.. człowieka pewnie dobrze znanego "Racjonalistom"

" Święte tajemnice ...
Kiedyś, jedną z nich był ogień. Czczono go, budowano dlań ołtarze, opłacano kapłanów... Mistyk uprawiający "kult tajemnicy", widząc wotywny ogień tryskający z ołtarza, odczuwał "dreszcz święty". Bezbożnik, ubogi duchowo i głupszy od kapłana, zamknął się tymczasem w laboratorium i tak długo badał i obserwował, aż wreszcie tę "świętą tajemnicę" rozgryzł i naukowo wyjaśnił oraz udowodnił. Bóg-ogień okazał się być zjawiskiem naturalnym, wynikiem utleniania się.
Pytam, który jest większym dobroczyńcą ludzkości: ten, który napłodził setki hymnów o "świętej tajemnicy ognia", czy ten, który dał każdemu człowiekowi pudełko zapałek do kieszeni?!"

hmm... a jak Wy się na to zapatrujecie??

Zmieniony przez - Methos w dniu 2006-03-10 08:45:04

Ekspert -

Skaneer
 Wysłana - 10 marzec 2006 14:32      [zgłoszenie naruszenia]

Największym dobroczyńcą ludzkości jest ten, kogo ludzkość uzna za dobroczyńcę (wiem, banał, ale co tam ). A że większość ludzkości ma słabą pamięć + jest podatna na "kiełbaskę wyborczą" we wszelkich możliwych dziedzinach życia + w massmediach rzadziej jest pokazywane "rozwiązywanie tajemnic ognia" a częściej pieprzenie o bzdurach i "setki hymnów" + nawet jak w massmediach jest pokazane "rozwiązywanie..." to zwykły człowiek albo a) niewiele z tego rozumie, albo b) jego to kompletnie nie obchodzi. A wszystko to podsumowane daje: żal

(troche to chaotycznie wyszło wszystko, ale do jasnego przedstawiania tego co chcę wyrazić, brakuje mi jeszcze 2 kaw ;0)

Jesli chcesz rozbawić Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszlość...
Only solution is total destruction...

Gochan
 Wysłana - 10 marzec 2006 14:41      [zgłoszenie naruszenia]

Nie jestem zwolennikiem konfrontowania duchowej strony życia z naukowym podejściem do świata. Te dwie z pozoru przeciwstawne strony w rzeczywistości nie wykluczają się nawzajem.

"Czyń swoją wolę, niechaj będzie całym prawem"
Aleister Crowley

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 10 marzec 2006 14:46      [zgłoszenie naruszenia]

Ja zapatruję tak, że Bogdan Motyl widać dobrze gada

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

roberto 55
Outsider
 Wysłana - 10 marzec 2006 15:32       [zgłoszenie naruszenia]

I ten, i ten.
Jeden drugiemu chciał zrobić na złość po prostu.
Konfrontacja sfery duchoweej [wiary], a koncepcji twardego stąpania po ziemi nie powinna być porównywana. Empiryzm, a racjonalizm.
Wierzyć nic złego, wiedzieć także.

"A teraz pytanie z dziedziny savoir vivre'u - kiedy Cię mijam,
mam się odwrócić dupą czy jajami?"

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Święte tajemnice....

Warto przeczytać: Rozmyślenia... | kumpela ;/ problem | Perswazyjne teksty | Można się samemu wyleczyć? | Rebirthing - tak po chlopsku | wygnanie z raju | Sharingana | szybkie pytanie | Studia psychologiczne. | chrzest z wody | Świadomość po "drugiej stronie" | Księga proroctw ??? | Kultura i filozofia wegetarianizmu - temat informacyjny | walka z domowymi palaczami | W poszukiwaniu straconego czasu. | Jak byc soba...? | naprotechnologia | tuliła | tuli sie | Jak wykonac cunnilingus | turbokolor | czesław paweł kłak | kawaly | farage | nigel | nigel farage | kukulka | od studium generale do szkoły głównej | kable rozruchowe | koty | foch | eliksir | of legends | sqzi diss | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.