FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1700 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
Święty zastęp 
[powiadom znajomego]    
Autor "Święty zastęp"   

Borgia
 Wysłana - 15 grudzień 2004 16:26       

Przeniesiona przez Predrag z działu 'Historia'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Spotkałem się z tymi jednostkami gdy czytałem o bitwie pod Cheroneją. Wiem tylko,ze były to elitarne oddziały tebańskie złożone z samych homoseksualistów. Były to jedne z najlepszych jednostek bojowych uwczesnych czasów a zawdzieczali to ciągłemu treningowii wierności (każdy miał swojego kochanka i walczył i umirał z nim na polu bitwy) Jak by ktoś miał jazkieś materialy o tej jednostce to bardzo prosze o udostepnienie.

Get rich or die trying

Methos
 Wysłana - 16 grudzień 2004 08:45      [zgłoszenie naruszenia]

[pl.wikipedia.org/wiki/Cheronea]

tu jest tlko opis bitwy...
o oddziałch o ktorych mowisz cos i się o uszy obiło... ale nie potrafię znaleźć czegos konkretnego.. ale poszukam jeszcze.

pozdro

Kicius
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 16 grudzień 2004 09:06      [zgłoszenie naruszenia]

This band of men of noble blood, 300 in number, who had exchanged an oath of love and friendship, was formed by Gorgidas...The sacred band proved itself brilliantly in the battle of Mantinea, in which Epaminondas fell with Cephisodorus, and the traditions of the gallant band maintained themselves until the defeat at Cheronea, in which the flower of Greek freedom was brokem. When the victor, Kind Philip of Macedon, surveyed the field of battle and saw that all the bodies of the 300 had fatal wounds in their breasts, he could not suppress his tears and sais: "woe to them who think evil of such men". [Licht 296; Plutarch, Pelopidas 18 ].

google - "Sacred band of thebes"

Związki homoseksualne nie były wtedy niczym specjalnie nadzwyczajnym.
Nawet w Sparcie.

[http://www.gay-bible.org/other/halsall.htm]

Ne boją się ni Boga, ni Diabła ni Władzy Radzieckiej

Methos
 Wysłana - 16 grudzień 2004 09:09      [zgłoszenie naruszenia]

kiciuś wiedziałem ze mu pomozesz...

ja tez mam link - w polskiej wersji

[homiki.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=268]

tez ze strony gejowskiej

Zmieniony przez - Methos w dniu 2004-12-16 09:09:43

Kicius
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 16 grudzień 2004 09:42      [zgłoszenie naruszenia]

Z drugiej strony to dość ciekawe i zaskakujące. Bo formacje elitarne okresów trochę późniejszych związane były z celibatem.

Ne boją się ni Boga, ni Diabła ni Władzy Radzieckiej

Borgia
 Wysłana - 16 grudzień 2004 20:08      [zgłoszenie naruszenia]

Dzieki chlopaki za pomoc ale mi bardziej chodzi o wartośc bojową jednostki i czym się wsławiła a nie to ze wszyscy byli pedałami ;)(traktuje to jako ciekawostkę) Methos: ten link co wysłałes nie doczytałem do końca bo mi sie zaczeło niedobrze robic;/ :D

Szukasz psa? Zadzwon: 997

Get rich or die trying

Methos
 Wysłana - 16 grudzień 2004 20:15      [zgłoszenie naruszenia]

spox ...

michuXTC
 Wysłana - 25 grudzień 2004 23:08       [zgłoszenie naruszenia]

ja to przeczytałem ale nie całe
bardzo ciekawe tylko troche ekkhhhhh... dziwna ta miłość między wojownikami

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Święty zastęp

Warto przeczytać: CZŁOWIEK JAKO ISTOTA DĄŻĄCA DO SZCZĘŚCIA I SPEŁNIENIA | Dzieło literackie i jego adaptacja filmowa-prezentacja | "Literatura i film grozy. Porównaj na wybranych przykładach" | antyklasyczny i klasyczny obraz z motywem dziecka | "Świat Wiedzy" w literaturze przedmiotu na prezentacji maturalnej | Logika - definicje | Bibliografia - propozycje i nie tylko | Miłość nieszczęśliwa w literaturze. | praca licencjacka- reklama | specyfika pracy z podopiecznym przewlekle chorym w wieku stacjonarnym | Przedstaw drogi do kariery bohaterów literackich | [Prezentacja maturalna] Relacje między człowiekiem a Bogiem... | Pomocy!!! | Prosze o pomoc (temat na chwile) | [Praca Maturalna] Topos Arkadii | średniowieczne motywy i toposy średniowieczne. lo | gotuj | facet robi laske facetowi | CHLOPAK ROBI LODA | zona dziwka | kod ograniczeń sony ericsson k550i | jak sprawć żeby wrociła | motyw herosa | splinter cell | kwas foliowy | staż | przepis | obróbka zdjęć | nimfomanka lars von trier | vikings | Halszka Lehman | strony podobne roksy w polsce | pieszczenie penisa po amfie | włosy łonowe | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.