FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2449 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Świadectwo? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Świadectwo?"   

INSOMNIA
 Wysłana - 29 czerwiec 2004 22:56        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

może ktoś mi pomoże w tym dziale?
mam taka sprawe: wychowawca(wicedyrektorek) nie dał mi na koniec roku świadectwa ukończenia klasy w LO tylko dlatego ze nie oplacilem rady rodzicow-a na obiegowki i inne tam ******ly kase dalem-wiec czy ma on prawo zrobic cos takiego?rozmawialem juz z jedna osoba(dyrektorem innej szkoly) i ona powiedziala ze nie ma zadnych podstaw prawnych do takiego postepowania jakie pokazuje moj ,,kochany'' wychowaca!!

Co wy wogle o tym sadzicie??Mam sie z nim klocic aby mi je wydal czy odrazu przejsc do ....<lol2>

ppabloo
 Wysłana - 30 czerwiec 2004 00:17      [zgłoszenie naruszenia]

wpłata na Radę Rodziców nie jest obowiązkowa płacisz jak chcesz nauczyciele zachęcają do wpłat bo potem Rada Rodziców może kupić np. komputer do biblioteki szkolnej może nie zapłaciłeś opłaty za świadectwo ? A jak nawe nie zapłaciłeś to wydaje mi się że i tak powinna wręczyc Ci to świadectwo

za START za MKS po życia kres !!!!!!!

INSOMNIA
 Wysłana - 30 czerwiec 2004 10:18      [zgłoszenie naruszenia]

U mnie wychowawca straszył : dawać kasę na radę rodziców bo świadectwa nie dam. No i jeden kolo nie dostał jak przechodziliśmy z 1 do 2 klasy LO.I nadal świadectwo leży u wychowawcy.Można było napisać podanie o odroke albo całkowite zwolnienie.Mi to ****a żal 70zł bo jak kupią ksiażki do biblioteki to już po roku je roz******li.A kompy****a warte bo skopjować nic nie mozna jak się coś ściagnie bo zabraniają dyskietek wkładać. ***ać szkołe i tyle!!

Batman..
 Wysłana - 9 lipiec 2004 15:38      [zgłoszenie naruszenia]

Ja jak chodziłem do liceum zawsze placiłem całość,a w ostatniej klasie się wycwaniliśmy z kumplami i po ci mieliśmy dawać 100 daliśmy po 50 i powiedzieliśmy że więcej nie możemy bo kasy ni ma i dali na spokooj.

DUDEK
 Wysłana - 9 lipiec 2004 21:21      [zgłoszenie naruszenia]

U nas na nic nie trzeba płacić i tak świadectwa dostajemy.

Wejdź na MOTYWATOR TRENINGOWY - wszystkie moje artykuły w pełnej wersji i najlepsze z sfd.pl
find us on facebook [[http://www.facebook.com/motywatortreningowy]]

Mopss
 Wysłana - 19 kwiecień 2011 12:41      [zgłoszenie naruszenia]

czy dyrekcja szkoły ma obowiązek pisemnej odpowiedzi na pismo, które wpłynęło na dziennik podawczy do szkoły?
lamerskie pytanie ale z racji, że ide na wojne z dyrekcją muszę to wiedzieć

nie jestem cebulakiem tylko się wkurviłem, bo przez 3 lata zapłaciłem ok 200 na rade rodziców a te chvjki nie chcą mi podbić obiegówki- bo w tym roku nie wpłaciłem (wystarczyło że tylko w tym roku bym wpłacił połowe! składki i nie byłoby problemu, jak 3/4 klasy ).
a w tym roku kase wpłaciłem na konto jakiejś fundacji
jedno i drugie jest dobrowolne, ale nie lubie jak się mnie do czegoś zmusza
więc pomóżcie

Zmieniony przez - Mopss w dniu 2011-04-19 12:42:10

Riddic
 Wysłana - 19 kwiecień 2011 13:22      [zgłoszenie naruszenia]

zgodnie z kpa powinni odpowiedzieć w ciągu 30 dni

matrix has you

szczypek90
 Wysłana - 19 kwiecień 2011 13:33      [zgłoszenie naruszenia]

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ1)

z dnia 28 maja 2010 r.

w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych

Na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:

5. Jako datę wydania świadectwa przyjmuje się, z zastrzeżeniem § 16 ust. 9, datę zakończenia rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W przypadku ucznia, który zdał egzamin poprawkowy lub egzamin klasyfikacyjny po zakończeniu rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych, jako datę wydania świadectwa przyjmuje się datę zdania tego egzaminu.

Kodeks Karny.
Art. 276. Kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa
dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do
lat 2.

żadne obiegówki nie są wymagane ani zdanie legitymacji więc tym bardziej wpłata dobrowolnej składki. Wydrukuj, pokaz dyrektorowi i daj mu 1 dzien na wydanie dokumentu. jesli nie wyda - idz na Policje

[http://www.szort.pl/ankieta11]

Mopss
 Wysłana - 19 kwiecień 2011 13:43      [zgłoszenie naruszenia]

Riddic co to jest kpa?
Szczypek to znalazłem już wcześniej, zanim jednak zacznę sypać paragrafami, straszyć kuratorium itd chce zdać ustną maturę

chciałem mieć podkładkę, bo gdy zacznę robić gnój to dyrektorka będzie się tłumaczyła że nie stawiłem się po odbiór świadectwa

e:
ech, niezawodne google
nawet nie widziałem, że istnieje coś takiego jak Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA)
dzięki za pomoc panowie :)
sOgi

Zmieniony przez - Mopss w dniu 2011-04-19 13:46:16

Mopss
 Wysłana - 29 kwiecień 2011 16:16      [zgłoszenie naruszenia]

stało się, nie mam świadectwa
nie chce robić gnoju przed ustną maturką, więc napisałem takie oto pismo, żeby mieć podkładkę:

Na podstawie pkt. 5 § 14 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2010 r. W sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.) zwracam się z prośbą o wydanie mojego świadectwa ukończenia szkoły.
Nadmieniam, że powyższa ustawa nie zaw­iera reg­u­lacji upraw­ni­a­ją­cych jakikolwiek organ szkoły do wprowadza­nia ograniczeń w wydawa­niu świadectw lub dyplomów uczniom i absolwentom.

nada się?

anc_kozak
 Wysłana - 29 kwiecień 2011 20:35      [zgłoszenie naruszenia]

nie, bo to rozporządzenie nie ustawa i walnąłeś się w nr dz ustaw

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Świadectwo?

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Zadanie z wymiany walut | Przewóz towarów chłodnią | metoda narzutu na koszty a metoda zysku docelowego | Pytanie o mandat | prawa autorskie na stronie | Jak pozbyć sie dziecka | Przekroczenie prędkości o 7 km/h. | Kredyt na działalność | kopiowanie filmiku yt | Oszustwo internetowe w grze | Prace społeczne | Jak rozreklamować sklep internetowy? | Zakup towaru i zwrot bez podawania przyczyny?? | prawo jazdy kategoria A | Jutro do sądu... | artykuł | Paul mccartney | aimar | kurs | ogród | deski | pułapce przyjaciela | dziewczyna kolegi | trening bez nog | viverna | cela | słodki skur | -anne21- | anne21 | pakol | anne21 | alicja czerwiec | tatuarze | przesyłka | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.