FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3484 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Żona niewierna?? Zdrada teraz i kiedyś 
[powiadom znajomego]    
Autor "Żona niewierna?? Zdrada teraz i kiedyś"   

Crombie
 Wysłana - 14 sierpień 2004 18:20        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Co czwarta mężatka przyznaje się do niewierności. Zdrada przestała być dla Polek tematem tabu. W świecie fast foodów i nienormowanych godzin pracy skok w bok bywa formą rekreacji.

Na wiele sposobów można odróżniać pesymistów od optymistów. Najwymowniejsza jest chyba przypowiastka przedwojennego śpiewaka Jana Kiepury, który pesymistami nazywał mężczyzn, bojących się, że wszystkie kobiety zdradzają, a optymistami tych, którzy na to liczyli.
Dziś, cztery generacje i trzy rewolucje obyczajowe później, zdrada dalej jest tylko zdradą i boli jak 70 czy 100 lat temu. Ale to już nie jest ta sama grecka tragedia. Nieodparta namiętność skalana piętnem grzechu, której ceną bywała śmierć.
Współczesna kobieta, zdradzając, nie przeżywa katuszy Anny Kareniny, która dla swej miłości porzuca męża i syna, a otoczona społecznym ostracyzmem i dręczona wyrzutami sumienia wpada w depresję, zaczyna pić, zażywać narkotyki, wreszcie rzuca się pod pociąg. Pani Bovary z powieści Gustawa Flauberta truje się arszenikiem. Nic takiego nie zdarzyło się w życiu 26-letniej Doroty, prawniczki z Warszawy. Ze względów, które zaraz staną się oczywiste, nie ujawniamy nazwisk naszych bohaterek. Dorota miała w zeszłym roku przyjemne chwile zapomnienia z pewnym studentem archeologii.
- Aż mąż przyłapał mnie na szeptaniu w kuchni do komórki. Skłamałam, że dzwoniła przyjaciółka, nie uwierzył - opowiada. - Ale ku mojemu zdziwieniu nie zrobił karczemnej awantury, nie rozbijał talerzy, nie groził.
Dorota zaczęła dostawać od męża kosze kwiatów do pracy, chodzić z nim na kolacje przy świecach, wyjeżdżać na weekendy.- Odprawiłam więc moją sympatię, bo ani nie umiał tak dobrze całować jak mąż, ani tak mnie adorować - kwituje z uśmiechem Dorota. I wszystko rozeszło się po kościach.
W epoce wyzwolonych i wykształconych kobiet, robiących równie zawrotne kariery jak mężczyźni, zdrada nie jest jedynie męskim przywilejem.
- Kobiety niemal dorównują już w niewierności mężczyznom - mówi profesor Zbigniew Izdebski, autor książki "Seks po polsku". W 2001 roku przeprowadził badania, z których wynika, że 15,1 proc. zamężnych kobiet ma kochanka i utrzymuje z nim związek ponad rok. Panów mających stałe kontakty seksualne z nie-żoną jest zaledwie 15,4 proc. Gdzie tu moralność???

MARIO PUZO - "GodFather" - My Bible
mafia.heyah.poSiTiFni.LeFy.Slang.pl - Szef mafii
Ojciec Chrzestny swojej mafii i Blinka
MODERATOR Działu Polityka...;-)

Crombie
 Wysłana - 14 sierpień 2004 18:23      [zgłoszenie naruszenia]

Jeszcze częściej kobiety pozwalają sobie na jednorazowe chwile zapomnienia. W raporcie "Seksualność Polaków" profesor Zbigniew Lew-Starowicz podaje, że do zdrady przyznaje się 25 procent Polek. A więc co czwarta choć raz zdradziła swojego partnera.
Trudno stwierdzić z całą odpowiedzialnością, czy (i o ile) współczesne kobiety częściej zdradzają swoich mężów niż ich prababki. W czasach Anny Kareniny ankieterzy nie zadawali ludziom na ulicach takich pytań. Wszystko jednak wskazuje na to, że różnica ilościowa jest, i to znaczna. Choćby dlatego, że zminimalizowały się koszty, jakie ponieść może przyłapana na niewierności kobieta.
W średniowieczu wiarołomna Polka za cudzołóstwo mogła być ukarana śmiercią, a w najlepszym przypadku napiętnowana, zelżona i obłożona publiczną anatemą. W XVI wieku dzieci urodzone z nieprawego łoża nie mogły dziedziczyć ani nosić nazwiska ojca. Tylko sejm był władny uznać bękarta za potomka szlachcica i nadać mu prawo dziedziczenia. Dzisiaj, gdy dojdzie do rozstania z mężem, sądy zwykle dzielą majątek na pół.
Tomy całe napisano o ruchu sufrażystek, których usilne starania i protesty doprowadziły wreszcie do zrównania prawa i statusu społecznego kobiet i mężczyzn. Ale świat do góry nogami wywrócił tak naprawdę dopiero dr John Rock. Jego pigułka antykoncepcyjna, jak pisze amerykańska dziennikarka Loretta McLaughlin, była "pierwszym w dziejach lekiem podawanym zdrowym ludziom w celu społecznym". Wznieciła nie tylko rewolucję seksualną, ale przede wszystkim - zdaniem R. Petersena, autora "Stulecia seksu" - zapewniła "realizację pierwotnej wizji feministek". Dzięki kontroli urodzin mężatki mogły wreszcie zacząć konkurować z mężczyznami o dobrze płatne stanowiska, czyli o swoją niezależność, także w sferze seksu.
- Gdy potrafisz sama się utrzymać, stać cię na małżeństwo z miłości, a nie tylko na ekonomiczną zależność. Stać cię także na ryzyko rozpadu małżeństwa - powiedziała feministka Gloria Stein.

afenis
 Wysłana - 15 sierpień 2004 13:16      [zgłoszenie naruszenia]

takie zycie

AF(ocalyps)E Now!!!!
SFD FIGHT CLUB
yhykotek kotek kotek kotek .....

Filek1234
 Wysłana - 16 sierpień 2004 09:19      [zgłoszenie naruszenia]

a co to ma do filozofi ??

Przyjazn najwazniejsza rzecz w zyciu
Kikaj :-)[www.polskieserce.pl]

Methos
 Wysłana - 16 sierpień 2004 10:42      [zgłoszenie naruszenia]

tez nie bardzi wiem o co z tym tekstem chodzi?? przekleić to do działu seks

Ekspert -

Crombie
 Wysłana - 19 sierpień 2004 18:48      [zgłoszenie naruszenia]

ehh.. nie czujecie klimatu... chodzi o przemyslenia nad dzisiejsza moralnoscia i trwałoscia malzenstwa...

no.. zapraszam do dyskusji..

jak nic z tego ne bedzie, to usunę post.

atina
 Wysłana - 19 sierpień 2004 19:03      [zgłoszenie naruszenia]

Trwałość małżeństwa? Zawiera się je w jeden dzień i w jeden dzień można się rozwieść. Co tu dużo ukrywać w tych czasach wiele związków nie wytrzymuje próby czasu i po prostu małżenstwa się rozpadają. Kiedyś rozwód był nie do pomyślenia, a teraz to na porządku dziennym. Szkoda tylko, że mało kto o tym pomyśli zanim złoży przysięgę przed ołtarzem lub chociażby w USC. Co do zdrady. Zawsze była, zawsze będzie. Tylko kiedyś się tak otwarcie o tym nie mówiło. Jeśli ktoś zdradza, to chyba ma mylne pojęcie miłości. Ktoś kto potrafi wybaczyć zdradę musi mocno kochać... Zreszta teraz łatwiej o zdradę, bo coraz więcej w ludziach egoizmu i myślą bardziej o zaspokojeniu własnych potrzeb niż o tym jak to może zranić drugą osobę. Ja osobiście zdrady nie wybaczyłabym...

atina
 Wysłana - 19 sierpień 2004 19:14      [zgłoszenie naruszenia]

Dobrze, że to jest w filozofii. Zdrada bardziej tkwi w sferze psychologicznej człowieka, niż seksualnej.. Wszystko zależy od hierarchii wartości, tego jak zostaliśmy wychowani, w jakim obracamy się towarzystwie a przede wszystkim od naszego charakteru. W ciągu ostatnich 20 lat powiedzmy troszke przewrocił się system wartości w Polsce i nie tylko i może stąd też zdrada nie jest już postrzegana jako takie ogromne zło i przechodzi do porządku dziennego. Choć tak być nie powinno..

kozi12
 Wysłana - 20 sierpień 2004 00:08      [zgłoszenie naruszenia]

dałem opinię już na ten temat w jednym z topicu gdy zastanawiałem się nad sensem ogólnie miłości!
Ale pozwólcie że sam się zacytuje:
"
Istotną kwestię tu odgrywa zdrada
Ale analizując dalej doszedłem do konkluzjii.. co w tych zdradach nam przeszkadza?
Czy nie skąpiąc wdzięków obcemu pozbawia czegoś swego "kochanka"?
Wziął on przecież swą część, więc czemu się skarży?
Dlaczego inny nie miałby postąić tak samo?
I cóż utraci w tej istocie, której nie mógłby natychmiast odnaleźć w innej?
A zresztą oszukuje ona go dla rywala a przecież może oszukiwać rywala dla niego?
Ten drugi kochanek nie będzie wiec bardziej kochany niż pierwszy.
Dlaczego miałby więc okazywać zazdrośc skoro nie jest lepiej traktowany niż pierwszy?
Żale były chyba do zrozumienia gdyby ta kobieta była do zrozumienia gdyby to była jedna kobieta na świecie.
Wchodząc w skórę na chwilę tego pierwszego kochanka, zapytam coż zatem owa kobieca istota ma takiego w sobie, by prowokować w ten sposób me cierpienia?
Chodzi o trochę ukazywanej uwagi?"

Prawo Dla wszystkich.

michal2020
 Wysłana - 20 sierpień 2004 12:16      [zgłoszenie naruszenia]

Z własnego doświadczenia wiem że to prawda Crombie co piszesz.
Do dzisiaj nie wiem czy zostałem zdradzony czy nie?
I nie ma tu nic do rzeczy czy się ślubuje i czy się kocha,
człowiek jest tylko człowiekiem i nim pozostanie,jedni bardziej skłonni do pokus,inni mniej.Ja osobiście zdradę wybaczyłem bo taką przyjąłem postawę,że każdy może mnieć chwilę słabości i zatracenia.Mój świat napewno nie może sie zawalić przez taki incydent.ćhociaż ból i myślówa towarzyszyła mi długo.I sam choć mam wpojone pewne wartości to nie dałbym sobie nawet palca uciąć,zarzekając się,bo nie wiem jak będzie.Po prostu jeszcze żadna kobieta nie miala takiej siły przebicia i tak mnie zauroczyć żeby zaciągnąć mnie do łóżka.W każdym związku jest słońce i są chmury.Uwarzajmy na te pochmurne dni.....

..::GofrozyebyFromDaHajdpark::..לחרחר ריב

Crombie
 Wysłana - 21 sierpień 2004 01:17      [zgłoszenie naruszenia]

michal i atina - po sogu

Dobrze mowita

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Żona niewierna?? Zdrada teraz i kiedyś

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: | | katowice | two | reggie | w twojej szkole powstał pomysł | mensah | poranny | kuzynka | Sunny_Boy | californication | katarzyna cichopek | cytaty biblijne | cytaty z bibli | Morf-eush | audi a4 | Morf eush | dolce | durex little devil | III wojna światowa | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.