FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2944 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Życie wieczne to iluzja 
[powiadom znajomego]    
Autor "Życie wieczne to iluzja"   

Miecio1906
 Wysłana - 22 listopad 2009 17:13        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Tak analizując całą tą religie doszedłem do wniosku że wiara w życie pozagrobowe nie ma sensu...a to dlaczego???
Nie wyobrażam sobie życia w niebie gdzie wszyscy będą dla siebie życzliwi,mili,będą sie odnosić z szacunkiem,obdarzeni miłością,pokojem etc.
I co byśmy z tego mieli,nasze istnienie było by tylko rutyną
Dlatego korzystajmy z życia ile tylko umiemy i nie zastanawiajmy sie nad tym co będzie po śmierci bo nie będzie niczego..gwarantuje wam
A wy co o tym sądzicie???

Libia

Twój stary ma wszy na klatce piersiowej

Tadeknorek
 Wysłana - 22 listopad 2009 17:45      [zgłoszenie naruszenia]

Myślę to samo, zajrzyj do tematu "Życie wieczne i inne zachcianki".

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

dragon7
 Wysłana - 22 listopad 2009 18:10      [zgłoszenie naruszenia]

bo nie będzie niczego..gwarantuje wam.

Bez urazy ale czemu ludzie mieli by ci wierzyć? Udowodnij ze po śmierci nie bedzie niczego ( )

Znawca -

Tadeknorek
 Wysłana - 22 listopad 2009 18:32      [zgłoszenie naruszenia]

ech te odwieczne pytania...

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

dragon7
 Wysłana - 22 listopad 2009 19:09      [zgłoszenie naruszenia]

Mnie jakos nie przeraża "nicość" pośmiertna (jako idea tego co ma być po zyciu). to jest optymistyczne załozenie.

TYle ze niechce mi sie w to wierzyć. Coś tu śmierdzi w tej koncepcji. Zbyt latwe i zbyt niepasuujące do realiów. Empiryczna wiedza doswiadczenia podpowiada ze NIC nie znika zupelnie i wszystko ma swoją kontynuacje. Wiec czemu mam sądzic ze swiadomosc i wszystko to co bylo mną zamieni sie w totalną nicosc na zawsze ? Chcialbym być takim optymistą ale nie potrafie. ( ) no chyba ze ktoś udowodni ze po smierci nic nie ma.

Znawca -

Nindżor
hipochondryk
 Wysłana - 22 listopad 2009 19:20      [zgłoszenie naruszenia]

mi sie wydaje że sny są dobrym przykładem że po śmierci jednak coś istnieje. Nie zdarzyło się wam nigdy że przyśnił wam się jakiś fragment przyszłości ? Albo gdy wykonywaliście jakąś czynność to nagle zdaliście sobie sprawę że już wam się to śniło wcześniej ?
Wiadomo są też jakieś marzenia senne albo coś w tym stylu ale czasami niektóre sny są jakby wyrwane z kontekstu - mam nadzieje że wiecie co mam na myśli

W książce Iana Wilsona "Życie po śmierci" 1988 czytałem też np o skrajnych przypadkach że niektórzy pacjenci podczas reanimacji mówili do doktora żeby przestał to robić że to boli a wcześniej było im tak przyjemnie a niektórzy całkiem na odwrót: mówili do doktora żeby ich ratował cytuje: "czy pan nic nie rozumie ? ja jestem w piekle"

Zmieniony przez - Nindżor w dniu 2009-11-22 19:29:10

INSOMNIA
 Wysłana - 22 listopad 2009 19:35      [zgłoszenie naruszenia]

zapewne chodzi Ci o prorocze sny

ohayo
 Wysłana - 22 listopad 2009 19:35      [zgłoszenie naruszenia]

Dla mnie istnienie życia po śmierci jest dla mnie większą niedorzecznością niż to, że po prostu przestanę istnieć.
Nie potrafię sobie wyobrazić życia wiecznego tak jak je przedstawia Biblia... to byłoby baaardzo nudne .
Jedyne co by było fajne w tym to spotkanie z osobami, które już odeszły.

Zadne pieniadze nie wynagrodza rodzicom blamazu, gdy syn ujawnia sie jako informatyk.

Znawca -

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 22 listopad 2009 19:43      [zgłoszenie naruszenia]

Nawet jesli istnieje takie zycie po smierci, to nie bedzie to juz te same zycie. Ja wole zeby nic nie bylo, bo tesknota za zyciem doczesnym by mnie wykonczyla.

Nie piszczie do mnie nic na PW bo nie sprawdzam tego maila.

INSOMNIA
 Wysłana - 22 listopad 2009 19:47      [zgłoszenie naruszenia]

Po śmierci będzie z nami to samo co było przed naszymi narodzinami czyli - kompletnie NIC.

Nindżor
hipochondryk
 Wysłana - 22 listopad 2009 19:56      [zgłoszenie naruszenia]

rozumiem sceptyków, bo nikt do końca nie wie co się dzieje z człowiekiem po śmierci na 100 % bo nikt tam nie był i nie wrócił ale ludzie którzy nie wierzą w nic nie powinni wmawiać innym swojej racji i pozbawiać ich nadziei

Zmieniony przez - Nindżor w dniu 2009-11-22 20:08:22

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Życie wieczne to iluzja

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: "Nadstaw drugi policzek" | Invictus | Najgorsza śmierć | CO to jest krzeslo?? | SNY | Pewnosc siebie | Wzorce... ;) | co sie ze mną dzieje?? | Co robicie w takiej sytuacji ? | "żyj szybko i pięknie umieraj młodo" | ...przypały.... | Zemsta | Przypadek, szczęście czy istnieje coś takiego.. | Czemu Bóg Bóg igra z nami? | Utrata bliskiej osoby... | Tu jest potrzebna madrosc(...) liczba Bestii 666 | polska partia socjalistyczna | wojun forma | ojciec wędkarz | blizny | zmarszczki | japonka | jabłko | filmy on line | bolące pachwiny | zioło policja | zioło | czarna kotka | blędzior | jak zagadać | kuba wojewódzki | adriene | wierzbicka playboy | eleganckie | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.