FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2021 razy ¬

ROZRYWKA | Motoryzacja ARCHIWUM
16V na gazie. czy to ma sens? 
[powiadom znajomego]    
Autor "16V na gazie. czy to ma sens?"   

Brzoza19
 Wysłana - 26 luty 2006 16:08        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam, mam mozliwosc kupna astry f z silnikiem 1.6 ecotec 101 KM. Słyszałem wiele opini na temat 16V ze jak sie wrzuci gaz (nie mowie o sekwencji ani tez o najtanszej instalacji na rynku ) to w tym momecie auto jezdzi jak by miało zaraz pasc, moze macie jakies informacje na ten temat.

kr1s
 Wysłana - 26 luty 2006 16:52      [zgłoszenie naruszenia]

jakis bajek sie nasluchales,pozadna instalacja 2 generacji za okolo 1800zl sie sprawdzi,ale spadek mocy napewno ebdzie odczuwalny

nad obrecza

Specjalista -

Saymonn
 Wysłana - 26 luty 2006 21:28      [zgłoszenie naruszenia]

kumpel ma dokładnie ten sam silnik w astrze i ma gaz za 2 gen na kompie, autko śmiga bez problemów,a spadek mocy nie jest odczuwalny aż tak bardzo...

Specjalista -

adamg-85
 Wysłana - 27 luty 2006 14:43      [zgłoszenie naruszenia]

Wiadomo,że jak się założy gaz to samochód nigdy nie będzie jeździł tak jak na paliwie.A co do tych zaworów to co to za różnica czy założysz do 16V czy 24V to nie ma znaczenia.
Gaz możesz założyć do samochodu z V12 (dwanaście cylindrów <dla niekumatych>)
ale jaki jest sens? Po pierwsze to GRZECH! a po drugie jak stać Cię na taki samochód tzn. stać Cię na paliwo do niego.

Kumpel założył do astry 1.4 16V gaz za 4000zł i co prawda samochód mu chodził tak prawie jak na paliwie,ale prędkość max była i tak mniejsza od tej na paliwie.

magiik
 Wysłana - 27 luty 2006 21:12      [zgłoszenie naruszenia]

zero wniku ja mam tez gaziwko na 16v i jestem zadowolony dawka podkrecona to lepiej niz na benzie smiga...

daj kamjenia...

Znawca -

Anjew
 Wysłana - 1 marzec 2006 16:29      [zgłoszenie naruszenia]

Gadalem kiedys z taryfiarzem, ktory mial gaz w astrze 1.4 8V. Auto takie do toczenia bardziej, niz do jazdy, ale ekonomicznie swietne. Mowil cos, ze najlepiej gaz ladowac do prostych silnikow 8 zaworowych, ale ja sie nie znam na gazie (od paru lat uzywam diesla) i nie wiem, czy to, co mowil ma sens...

mmaniacs.pl

kr1s
 Wysłana - 1 marzec 2006 16:53      [zgłoszenie naruszenia]

oczywiscie ze gaz najlepiej sprawdza sie w 8v,ale takich silnikow juz niewiele produkuja..

nad obrecza

Specjalista -

shnosnas
 Wysłana - 1 marzec 2006 23:21      [zgłoszenie naruszenia]

ja mam II gen w 8v 1.4 i jeździ świetnie - komputer ustawiony na podoawanie bogatej mieszanki i śmiga lepiej niż na benie.

[http://www.youtube.com/user/shnosnas]

Batman..
 Wysłana - 2 marzec 2006 08:35      [zgłoszenie naruszenia]

Jak masz założyc gaziwo to se odpuść, koszty założenia i eksploatacji już takiej oszczędności nei dają, a uwierz że jazdy tej samej nie będzie.

Ekspert -

adamg-85
 Wysłana - 2 marzec 2006 14:01      [zgłoszenie naruszenia]

Batman ma rację. Śmieszą mnie wypowiedzi typu "na gazie śmiga lepiej niż na benzynie" totalna bzdura! Zagazowane autko nigdy nie będzie miało takiego potencjału jak na benzynce.

rejtas
 Wysłana - 2 marzec 2006 14:44      [zgłoszenie naruszenia]

Zagazowane autko nigdy nie będzie miało takiego potencjału jak na benzynce.

no i tu kolego jesteś w błedzie.
Daje potencjenał nawet większy.

Zmieniony przez - rejtas w dniu 2006-03-02 14:45:07

Extasy

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

16V na gazie. czy to ma sens?

Strony: 1 2 3