FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1772 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Ścisłe
2 zadania z makroekonomii 
[powiadom znajomego]    
Autor "2 zadania z makroekonomii"   

coraMietka
 Wysłana - 29 maj 2007 16:25        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam.

Potrafiłby ktoś rozwiązać takie dwa zadanka?
Niby nic skomplikowanego, a jednak:

Zadanie 1

Państwo wydatkuje na dobra i usługi 100 mln pln i wypłaca tranfery równe 10% dochodu narodowego. Stopa podatków bezpośrednich wynosi 30%.
Oblicz:

a) Przy jakim poziomie dochodu narodowego budżet jest w równowadze?
b) Narysuj wykres wydatków państwowych i zmian kwoty podatków zachodzące pod wpływem zmian wielkości dochodu nar.
c) W jakim przedziale wartości dochodu nar. wystąpi deficyt budżetowy a w jakim nadwyżka ?
d) Jaki byłby stan budżetu, gdyby dochód nar. w stanie równowagi wynosił 750 mln zł. ?

Zadanie 2

W gospodarce zamknietej, w której rząd nie prowadził działalności gospod. podstawowe wielkości przedstawioały sie następująco:
C=200
I=100
c=0,6
Po osiągnięciu stanu równowagi rząd postanowił dokonac wydatków w wysokości G=150 oraz wprowadził stopę podatkową t=20%
Oblicz dochód nar. zapewniający równowagę w obusytuacjach i przedstaw na jednym wykresie.

Czy ktos potrafiłby mi pomóc tutaj ?
Z góry dzieki, sprawa jest ważna dla mnie.
pozdro

Przybywam w pokoju !

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

2 zadania z makroekonomii

Warto przeczytać: zadanie z finansów | przyroda | [mat] funkcje | Biologia | Wykrojnik / wytłocznik format a3 | pustak max 220 jaka grupa? | Watpliwości Matma | termodynamika para przegrzana, wilgotna | Stezenia molowe, mole itd, Chemia | Obliczenie reakcji i wykres układu Mg, T, N. | statystyka - tablice korelacyjne | Rysunek techniczny-wymiarowanie | fizjologia | rysunek techniczny - mechaniczny | WYZNACZ ŚREDNICĘ WAŁU | Mechanika 1. Statyka. Zadanie z siłami. | te tris | zdjęcia kobiet pod prysznicem | urban | Celebrity oops | biedaki | grzybki | linsday lohan | na sex foto | beach party | sub | bogato | ginekomastia | serce z uśmiechem | kino domowe wieza | basia | biceps | ile mam w biceps | czapkowanie | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.