FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 29751 razy ¬
 
ROZRYWKA | Seks
55 prawd o seksie 
[powiadom znajomego]    
Autor "55 prawd o seksie"   
 
slonce_m
ŻABCIA
 Wysłana - 17 maj 2005 19:50        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Długie trochę, ale naprawdę warto przeczytać :D


1. Czy uprawianie seksu niszczy środowisko?

Tak. Na świecie zużywa się 10 mln lateksowych prezerwatyw rocznie. Z kolei w celach pobudzenia seksualnego spożywa się zbyt wiele ostryg, które chronią nasz ekosystem.

2. Czy zdarza się, żeby mężczyzna udawał orgazm?

Trudno to sobie wyobrazić, ale tak - 6 proc. panów w Polsce przyznaje się, że to robi (wg raportu firmy Durex 2004). A kobiety? Co trzecia krzyczy w łóżku nieszczerze. To jakoś mniej dziwi...

3. Czy uprawianie seksu w powietrzu na dużej wysokości wzmacnia doznania?

Niektórzy twierdzą, że w samolocie orgazm może być kilka razy silniejszy. W Wielkiej Brytanii powstał Klub Wielbicieli Podniebnego Seksu - tzw. Mile High Club. Najpikantniej jest ok. 20 minut po starcie, nie niżej niż 9600 km n.p.m. Adres: [www.milehigh-club.com]. Można latać tanimi liniami, ale to hobby i tak nie na każdą kieszeń.

4. Jak nauczyć się seksapilu?

Najłatwiej w Białymstoku w Szkole Seksapilu Podlaskiego Instytutu Neurolingwistyki przy ul. Towarowej 2/21. Trzydniowy kurs kosztuje od 977 zł do 1277 zł w zależności od terminu. Szkołę seksapilu możesz zamówić sobie na CD. Szczegóły na stronie [www.zmiany.pl]

5. Czy uprawiając seks w kinie, ryzykujemy, że nas aresztują?

Policja ma prawo zatrzymać nas na 48 godzin. Zgodnie z artykułem 140. kodeksu wykroczeń "kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do wysokości 1500 zł lub karze nagany". Miłość w sali kinowej jest nielegalna, ale w kinowej łazience, gdzie możecie zamknąć się od środka, jest dozwolona.

6. Czym agorofilia różni się od ochlofilii?

Osoby cierpiące na agorofilię osiągają satysfakcję seksualną jedynie w miejscach publicznych, na ochlofilię - tylko w tłumie - wyjaśnia dr Marek Krzystanek, psychiatra.

7. Kto udowodnił, że Polacy są jednym z najbardziej namiętnych narodów Unii?

Firma Durex, dysponując wynikami badań światowych. Mieliśmy w 2004 r. średnio dwa stosunki rocznie więcej niż Włosi, uchodzący za tak namiętnych kochanków! Prześcigamy Belgów o 5 stosunków, Holendrów o 7, Duńczyków o 9, Niemców o 12, a Szwedów aż o 16 stosunków rocznie. A teraz gorzka pigułka - Czesi mają ich o 15 więcej od nas.

8. Czy pigułki obniżają libido?

Zła wiadomość - te z dużą zawartością hormonu obniżają. Dobra wiadomość - nie na zawsze. Po ich odstawieniu powraca forma. I bardzo dobra - u tych z nas, które łykając hormony, przestają bać się ciąży, libido rośnie.

9. Ile kalorii spalamy podczas stosunku?

Dr Michael Cirigliano z uniwersytetu w Pensylwanii obliczył, że 30-minutowa gra miłosna pożera 350 kalorii.

10. Kim jest kobieta kontroseksualna?

Najpierw karierę zrobiło określenie mężczyzna metroseksualny - dbający o wygląd, pielęgnujący ciało i, mimo wątpliwości, sypiający z kobietami, a nie z mężczyznami. Ostatnio mówi się o kobiecie kontroseksualnej - wyjątkowo drapieżnej, w męskim typie, bez wytchnienia polującej na kochanków, nie myślącej o zakładaniu rodziny.

11. Kto częściej uprawia seks - panie czy panowie?

Średnia światowa: mężczyźni - 101 stosunków rocznie, kobiety - 106. Dziwna nadwyżka. Z kim mamy te 5 nadprogramowych zbliżeń? "Światowy raport firmy Durex 2004", skąd pochodzą dane, rozczarował nas, bo nie wyjaśnia, czy to kobiety czasem sypiają ze sobą, czy może częściej mężczyźni chodzą do łóżka z kilkoma kobietami naraz. A bardzo jesteśmy ciekawi.

12. Co to jest dogging?

Gorący seks z nieznajomymi w parku, na otwartej przestrzeni, podczas gdy inni się przyglądają. To ostatnie wyzwanie Brytyjczyków. Zasady: obowiązek posprzątania po sobie i gwarancja anonimowości [www.dogging-central.com].

13. Czy seks w nadmiarze szkodzi?

Wprawdzie buddyjscy mnisi twierdzą, że stosunek częściej niż co dwa tygodnie to "wykradanie" energii potrzebnej też do innych celów niż seksualne, medycyna mówi co innego. Uczeni z Rutgers University w New Jersey dowiedli, że seks trzy razy w tygodniu przez całe życie przedłuża je o 10 lat.

14. Czy striptiz pozwala schudnąć?

Pod warunkiem że to modny w USA cardiostriptease - odmiana aerobiku, dzięki której można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: spalić 7 kg w 5 tygodni oraz nauczyć się erotycznego sposobu poruszania się i... rozbierania. Pomysłodawca dyscypliny to amerykański trener Jeff Costa, któremu udało się zachęcić do jej uprawiania aktorkę Kirsten Dunst. Czytaj na [www.cardiostriptease.com]. Polskie kluby pomysłu nie podchwyciły.

15. Czy sperma jest bardziej tucząca od czekolady?

Mniej. Dwie łyżki (co odpowiada średniej ejakulacji) zawierają 15 kalorii. A dwie kratki ułamane z tabliczki gorzkiej czekolady mają ok. 70 kalorii.

16. Czy orgazm osłabia serce?

Bzdura. Jest lekiem nasercowym! Podnosi pięciokrotnie zawartość oksytocyny we krwi. Hormon ten reguluje temperaturę ciała i mikrokrążenie, kontroluje pracę serca i ciśnienie krwi. Poprawia też jej krzepliwość.

17. Czy obrzezani mężczyźni robią to dłużej?

Nie. Tak długo, jak pozostali.

18. W jakich krajach wibratory są najpopularniejsze?

Okazuje się, że na północy Europy. Przoduje zdecydowanie Islandia, na drugim miejscu plasuje się Norwegia, na trzecim - Wielka Brytania.

19. Kto w Polsce kupuje wibratory?

W badaniach firmy Durex (2004) co szósty respondent deklarował, że on sam lub jego partner ma wibrator. Urządzenia tego typu są u nas szczególnie popularne wśród osób powyżej 34. roku życia.

20. Czy używanie wibratora szkodzi?

Czasami. Jego drgania dochodzą nawet do 200 razy na sekundę, a to rytm nieosiągalny dla mężczyzny. Używając zbyt często wibrujących gadżetów, ryzykujemy zmniejszenie przyjemności podczas stosunku.

21. Dlaczego mężczyźni mają częściej ochotę na seks niż my?

Zdaniem seksuologa prof. Marii Beisert z Instytutu Psychologii UAM w Poznaniu dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze, mamy niższy poziom testosteronu, który odpowiada za apetyt erotyczny. Po drugie, wciąż jeszcze w procesie wychowania dziewczynki uczy się hamować potrzeby seksualne.

22. Która książka o seksie uważana jest za najbardziej pożyteczną?

Bardzo dużo dobrego zrobiło Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, publikując "Dlaczego ze sobą sypiamy?" Franka Hajcaka i Patricii Garwood o nieseksualnych powodach, dla których uprawiamy seks. Okazuje się, że idąc do łóżka, usiłujemy załatwić sobie różne potrzeby emocjonalne, co nie pozwala nam cieszyć się seksem tak, jakbyśmy mogli.

23. Czy istnieją domy publiczne dla kobiet oferujące seks za darmo?

Tak, w Japonii. Sex Volunteer Corp. to organizacja, która po to, by podnieść samoocenę Japonek, proponuje usługi seksualne tym, które są w potrzebie.

24. Czy seks w ciąży szkodzi dziecku?

Zwykle nie. Najlepsze pozycje, by go nie przygnieść, to te od tyłu.

25. Jaki jest najnowszy rekwizyt do seksu wirtualnego?

Cybersex suit - rodzaj kombinezonu, wyposażonego w gamę protez seksualnych (np. w sztuczną pochwę) uruchamianych za pośrednictwem internetu. Zajrzyj na [www.vrinnovations.com].

26. Jak można obliczyć stopień dopasowania seksualnego dwojga ludzi?

Okazuje się, że istnieje na to wzór matematyczny: w(t+1) = a + rl* w(t) + ihw[h(t)] w - kobieta, h - mężczyzna, a - stała oznaczająca samopoczucie kobiety pod nieobecność mężczyzny, rl* - stopień łatwości, z jaką ona się pobudza, rozmawiając z nim, ihw - wpływ, jaki mają na nią jego spojrzenia, w(t+1) - jej reakcja na jego słowa. Wzór nie jest żartem. Sprawdziliśmy! Opracował go prof. James D. Murray z uniwersytetu w Oxfordzie. Opisany jest w artykule pt. "Matematyka małżeństwa..." ("The Mathematics of Marriage") wydanym w "Mitt Press" w Cambridge w 2002 r. Profesora zobaczysz na [www.amath.washington.edu/people/] faculty/murray/

27. Jaka pozycja sprzyja kobiecemu orgazmowi?

Taka, w której stymulowana jest łechtaczka. Prof. Maria Beisert doradza tę, w której kobieta i mężczyzna leżą na boku, dzięki czemu oboje mają łatwy dostęp do łechtaczki i mogą pieścić ją ręką. Druga pozycja: kobieta leży na mężczyźnie z głową i tułowiem uniesionymi nad partnerem, dzięki czemu w czasie stosunku może pocierać wzgórkiem łonowym o jego ciało.

28. Jakie są najpiękniejsze hotele na świecie znane z tego, że pary przyjeżdżają tam uprawiać seks?

Najbardziej elegancki to Stiletto w Sydney, w Paryżu Globe w Saint-Germain-des-Pres,

w Weronie Saccardi. W Polsce najwyższe notowania ma warszawski Bristol.

29. W jakiej pozycji najszybciej dostają orgazmu mężczyźni?

Podobno 95 proc. spośród nich uwielbia pozycję od tyłu, bo daje wrażenie dominacji nad kobietą. Coraz częściej to tylko wrażenie.

30. Czy mężczyzna może sterować długością i jakością orgazmu?

Tak. Zażywając zioła. Kapsułki Orgasm Caps (84 zł/4 szt.) wzmacniają siłę szczytowania,

z kolei tzw. Hamulec orgazmu (83 zł) pozwala zwlekać z jego osiągnięciem, utrzymując osobę długo w fazie silnego podniecenia. Środki dostępne są w sex-shopach.

31. W jakich krajach bicie podczas uprawiania miłości cieszy się największą popularnością? Najczęściej biją się Macedończycy. Drugie miejsce zajęły w 2004 r. Stany Zjednoczone i Hiszpania.

32. Jaki naród najczęściej używa kajdanek w łóżku?

Sporą przewagę nad resztą świata mają w tej kwestii Duńczycy.

33. Ile czasu poświęcamy na grę wstępną?

20 proc. Polaków wystarcza 20 - 30 minut. 11 proc. rozgrzewa się od pół do godziny. Długodystansowcy, którzy poświęcają temu więcej niż godzinę, stanowią zaledwie 3 proc. Co 30. respondent grą wstępną nie zawraca sobie głowy.

34. Czy mężczyźni czekają na pigułkę antykoncepcyjną dla nich?

Trudno powiedzieć, czy czekają, ale dwie trzecie Polaków chętnie wypróbowałoby jej działanie,

gdyby pojawiła się na rynku.

35. Czy to prawda, że o tym, czy ktoś nas pociąga, decydują feromony?

Obalmy ten mit raz na zawsze. Badania prowadzone przez prof. Donalda Berlinera wykazały, że feromony produkowane przez organizm ludzki mają tak ograniczoną lotność, że oddziałują tylko na osobę, która je produkuje. Nie ma dowodów, że mogą wpływać na zachowanie innego człowieka.

Nikomu na świecie nie udało się też wyizolować feromonów ludzkich. Tych, którzy nadal są przekonani, że kupując perfumy z feromonem, staną się atrakcyjni dla płci przeciwnej, odsyłamy do publikacji uczonych z Monell Chemical Senses Center w USA pt. "Facts, fallacies, fears and frustrations...".

36. Czy kobieta może sterować orgazmem?

Tak. W aptekach pojawił się preparat Vamea (Polski Lek, 98 zł), którego składniki wywołują produkcję tlenku azotu w organizmie kobiety. Tlenek azotu jest "seksualnym neuroprzekaźnikiem", wzmacnia podniecenie, wzmaga nawilżenie oraz uwrażliwia ściankę pochwy i łechtaczkę.

37. Ilu mamy na świecie abstynentów seksualnych?

Ok. 3 proc. populacji. Część z nich to osoby o orientacji aseksualnej, nieodczuwające pociągu do żadnej z płci. Strona http: //aseksualnosc.freesite.org zrzesza aż 12 tys. 200 osób przyznających się do aseksualności.

38. Kiedy orgazm można nazwać wielokrotnym?

Gdy dwa momenty wzmożonej przyjemności są przedzielone przynajmniej chwilą, w której ta przyjemność spada. My osobiście jesteśmy za jednym orgazmem, za to dobrze przeżytym.

39. Czy istnieje naturalna alternatywa dla Viagry?

Nawet dwie. Kapsułki Lepidium Meyeni Walp (ok. 85 zł/30 sztuk) lub tabletki Venicon (89 zł/4 sztuki). W skład obu preparatów wchodzą substancje ziołowe. Trzeba się po nie wybrać do sex-shopu.

40. Czy można ćwiczyć umiejętność świadomego poruszania pochwą?

Można trenować zaciskanie i rozluźnianie tzw. mięśnia łonowo-ogonowego metodą Koegla. Zlokalizujesz go, przerywając strumień moczu podczas jego oddawania. Kobiety, które mają wyćwiczony mięsień łonowy, odczuwają silniejszą satysfakcję seksualną. Zaciskaj go po kilkanaście razy podczas każdej wizyty w toalecie. Po miesiącu przystąp do drugiego etapu i ćwicz skurcze podczas stosunku.

41. Czy warto szukać punktu G?

Naszym zdaniem nie. Gdy odkryto antybiotyki, tysiące innych "cudownych" terapii leczących infekcje przestało istnieć. A kiedy Grafenberg odkrył punkt G, pochwa stała się obszarem eksplorowanym w poszukiwaniu kolejnych cudownych miejsc. Przyglądamy się temu nieufnie. Gdyby sukces seksualny zależał od przyciskania guzików, należałoby się bać,

że rozwój technologiczny wibratorów sprawi, że przestaniemy dobierać się w pary.

42. Mężczyźni też mają punkt G?

Otóż tak. To punkt poniżej nasady członka, między kroczem a odbytem. Gdy penis jest we wzwodzie, można wyczuć w tym miejscu wgłębienie. W poradnikach czytamy, że to "epicentrum obszaru rozkoszy u mężczyzny". Uciskanie go prze 10 - 30 sekund utrzymuje partnera w stanie silnego podniecenia.

43. Co u kobiety jest bardziej seksowne: pośladki czy piersi?

W raporcie firmy Durex z 2004 r. jednym punktem procentowym wygrały pośladki! Wybrało je 15 proc. kobiet i mężczyzn. Na piersi wskazało 14 proc. z nas.

44. Jak długo może przeżyć plemnik w drogach rodnych kobiety?

Do niedawna uważano, że 96 godzin, czyli nie więcej niż cztery doby. Ale po badaniach z 2003 r.

na populacji amerykańskiej lekarze otworzyli oczy. Plemniki niektórych mężczyzn są w stanie przeżyć do 9 dni.

45. Jak długo żyje połknięty plemnik?

Kilka sekund. W żołądku jest sporo silnie żrącego kwasu solnego.

46. Czy istnieją "antykoncepcyjne" pozycje seksualne?

Nie ma. Ale istnieją takie, w których ryzyko zapłodnienia jest niższe - kiedy kobieta stoi.

47. Co oznacza "déjl fuck"?

To dziwne uczucie, które pojawia się, gdy uprawiasz z kimś seks po raz pierwszy i masz wrażenie, że już kiedyś to z nim robiłaś.

48. Jak należy mierzyć penisa?

Po pierwsze: wywołać u stojącego mężczyzny erekcję. Po drugie: nadać penisowi pozycję równoległą do podłoża. Po trzecie: wziąć centymetr i dokonać pomiaru.

49. Jaka jest przeciętna długość penisa?

Średnia światowa: 10 cm w spoczynku, 15 cm w stanie erekcji. Ale - jak mawiają znawcy tematu - to nie długość się liczy, ale średnica w przekroju.

50. Czy istnieją kosmetyki do penisa?

Tak, kremy. Antyzmarszczkowe są do twarzy, do członka - usztywniające lub powiększające. Np: krem Erekta Absolut (100 zł) powoduje przekrwienie penisa, skutkiem czego sztywnieje, czy maść Penis Dev. Cream (61 zł) pozwalająca osiągnąć większe rozmiary członka. Kupuj na [www.sexshop.neti.pl].

51. Jak często mamy orgazm?

73 proc. Polaków i 29 proc. Polek ma go za każdym razem podczas stosunku.

52. W jakich momentach cyklu kobieta ma największy apetyt seksualny?

Między 11. a 17. dniem cyklu, gdy w jej organizmie wydziela się dużo estrogenów, zapewniających wysoki poziom atrakcyjności. Drugi moment - dzień przed menstruacją. W ustroju dochodzi do tzw. ciszy hormonalnej - estrogeny i progesteron wytwarzane są wtedy w minimalnych ilościach. Władzę nad organizmem przejmuje męski testosteron, zwiększający ochotę na seks.

53. Czy Polacy potrafią mówić o swoich problemach z seksem?

Nie. Aż 47 proc. kobiet i 51 proc. mężczyzn ze wstydu nie poszłoby z problemem seksualnym ani do lekarza, ani do psychologa.

54. Gdzie para może znaleźć terapeutę seksualnego?

We wszystkich gabinetach psychoterapii np. w Ośrodku Psychoterapeutyczno-Szkoleniowym "Poza Centrum" przy Oboźnej 7 w Warszawie.

55. Co jest ostatnio modne w łóżku?

Bondage (ang. niewolnictwo): jeden partner krępuje drugiego kajdankami albo sznurem. Skrępowany godzi się poddać fantazji erotycznej drugiego lub jeden z partnerów gra rolę dominującą, żeby zaspokoić potrzebę poniżenia u swojego partnera. Niezbędne akcesoria na stronie [www.drfatso.org/aggiornamenti.htm]żródło : interia.pl

Zmieniony przez - slonce_m w dniu 2005-05-17 19:51:15
______________________________
 
..:Była Moderator Działu SEKS:..

..:Żonka i Mama:..

Ekspert -
 
fredman
 Wysłana - 17 maj 2005 21:26      [zgłoszenie naruszenia]

fajny teksxt sloneczko, szczegolnie rozbawil mnie "déjl fuck"
_______________________________
 
Oddam "pianinko" w dobre rece
ebałt pianiku/o: [http://www.trunkmonkey.com/content/view/57/59/]

Znawca -
 
Wodzu10
 Wysłana - 18 maj 2005 00:45      [zgłoszenie naruszenia]

Właśnie, fajne powiedzonko

Znawca -
 
Gosia_p
 Wysłana - 18 maj 2005 09:22      [zgłoszenie naruszenia]

to widze ze nei tylko ja na to zwrocilam uwage

Ekspert -
 
zibi80
 Wysłana - 18 maj 2005 09:43      [zgłoszenie naruszenia]

znam jeszcze jedna prawde o seksie:
kobieta ma 3 rodzaje orgazmów:
sutkowy, łechtaczkowy i pochwowy
a facet tylko jeden i to ch***wy
_______________________________
 

 
wodór
 Wysłana - 18 maj 2005 11:24      [zgłoszenie naruszenia]

Zawsze uważałem, że Japonia to bardzo gościnny kraj
_______________________________
 
Żyjemy nie tak, jak chcemy, lecz tak, jak potrafimy. Demokryt z Abdery (ok. 460 - 370 p.n.e.)

Specjalista -
 
angela19
 Wysłana - 4 czerwiec 2008 20:41      [zgłoszenie naruszenia]

witam was,

chciałabym was prosic o wymiane zdania bo mam pewnien problem. Po skonczonym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych kochałam sie ze swoim mezczyzna wielokrotnie i były to stosunki konczące we mnie czy jest prawdopodobienstwo,ze moge zajsc w ciaze jesli miesiac brałam tabletki ?czy tabletki mogły w miesiac zadzialac ? a brałam tabletki Mercilon pozdrawiam

 
Miareczka
katechetka
 Wysłana - 4 czerwiec 2008 20:51      [zgłoszenie naruszenia]

Jeżeli minęło więcej niż kilka dni od zaprzestania brania tabletek i nie zaczęłaś nowego opakowania to tak mogłaś zajść w ciążę.
_______________________________
 
stateczna żona swojego męża%-)

Ekspert -
 
Viverna
 Wysłana - 4 czerwiec 2008 21:00      [zgłoszenie naruszenia]

tj Miareczka - nawet znam jedna, co zaszla zaraz po odstawieniu tabletek, a brala 2 lata bez przerwy:)
_______________________________
 
our souls are like a dragons.....dragons on fire...


oraz matka polka:D

Znawca -
 
wodór
 Wysłana - 4 czerwiec 2008 22:00      [zgłoszenie naruszenia]

a ten temat o antykoncepcji jest ?
_______________________________
 
Żyjemy nie tak, jak chcemy, lecz tak, jak potrafimy. Demokryt z Abdery (ok. 460 - 370 p.n.e.)

Specjalista -
 
Dreando
 Wysłana - 5 czerwiec 2008 07:10      [zgłoszenie naruszenia]

[http://www.insomnia.pl/%2A%2AAntykoncepcja%2A%2A-t153123.html]


Co do tematu, to ostatni punkt to chyba nie w Polsce
_______________________________
 
"Takie widzi świata koło, jakie tępymi zakreśla oczy..."

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

55 prawd o seksie

Strony: 1 2