FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 57849 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Uzależnienia i Używki
5-HTP 
[powiadom znajomego]    
Autor "5-HTP"   

djNokio
 Wysłana - 26 wrzesień 2005 21:20        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam, kupiłem to niedawno i po 3 tabletkach czuje się na prawde dużo lepiej.

Tutaj krótki opis:

INFORMACJE

Skąd twój mózg bierze serotoninę i czemu trwa to tyle czasu? Komórki serotoninoergiczne wytwarzają serotoninę łącząc aminokwas zwany 5-hydroksy-tryptofanem (5-HTP) z enzymem zwanym dekarboksylazą. 5-HTP przenika do komórki bezpośrednio przez błonę komórkową, nie potrzebuje do tego specjalnych wychwytów, jak serotonina. Zwykle dekarboksylazy w komórkach mózgowych nie brakuje, ale ilość 5-HTP w mózgu jest zmienna i bardzo zależy od twojej diety. 5-HTP organizm uzyskuje z tryptofanu, który występuje w pożywieniu. Oczywiście zestawienie diety bogatej w białka "tryptofanowe" w znacznym stopniu zwiększy sprawność regeneracji zapasów serotoniny. Najbogatsze w tryptofan są białka zwierzęce, ale nie znaczy to że popieramy podrzynanie zwierzęcych gardeł. Alternatywą jest nabiał. Tryptofan, zanim przemieni się w 5-HTP, przechodzi wiele czasochłonnych przemian. Ponadto system serotoninowy jest po prostu tworem o dość dużej bezwładności. Serotonina jest normalnie uwalniana w małych ilościach. Dopamina, dla odmiany, jest w normalnych okolicznościach uwalniana masowo, więc mózg potrafi ja regenerować znacznie szybciej. Braki 5-HTP można uzupełniać specjalnymi preparatami, które pomagają czas regeneracji po XTC. Pamiętaj - suplementując od razu 5-HTP oszczędzasz czas, jeśli wolisz tryptofan to duże ilości znajdziesz również w bananach

cytat: " Niski poziom 5-HT (serotonina) odpowiada za nerwowość oraz w dużej mierze za depresje; podawanie serotoniny nie daje efektu, gdyż nie przechodzi ona przez barierę krew-mózg. Pomocą jest zażywanie substancji potrzebnych do syntezy 5-HT (serotoniny) już w mózgu, tj. L-Tryptofan i 5-HTP (5-hydroksytryptofan). L-Tryptofan jest kilkunastokrotnie mniej skuteczny od 5-HTP przy tej samej dawce m.in. dlatego, że w większym stopniu podlega metabolizmie w wątrobie oraz ciężej przechodzi barierę krew-mózg; jednak występuje on w naszej żywności (szczególnie w bananach, a także mleku, serze, jogurtach, słoneczniku). 5-HTP występuje rzadko, jest go dużo w Afrykańskiej roślinie Griffonia simplicifolia. "

Coraz więcej lekarzy i uczonych dostrzega zależność między problemami zdrowotnymi i podstawowymi procesami chemicznymi w mózgu. Zaburzenie to określa się jako "syndrom niedoboru serotoniny". Mamy jednak dobrą wiadomość: Wszystkie schorzenia powodowane przez niski poziom serotoniny można korygować po prostu podnosząc jej poziom. Od czasu odkrycia serotoniny przed pięćdziesięciu laty była ona przedmiotem bardzo szerokich badań naukowych. W minionych kilku dekadach opracowano też wiele opartych na serotoninie leków, takich jak Prozac - silny środek antydepresyjny, Imitrex - na migrenowe bóle głowy, Redux służący do redukcji apetytu (który został niedawno wycofany z handlu) oraz inne preparaty mające łagodzić niepokój, działać nasennie oraz uśmierzać bóle kości i mięśni.
Wszystkie te "cudowne leki" są jednak drogie. Syntetyczne preparaty z serotoniną mogą mieć także bardzo groźne skutki uboczne. I tak na przykład w 1997 r. wycofano z rynku Redux i jego chemiczną kuzynkę - fenfluraminę (elementy preparatu "fen-Phen"), gdyż lekarze stwierdzili, że leki te powodowały permanentne uszkodzenie zastawek sercowych aż u jednej trzeciej pacjentów. (1)
Problem przy próbach zwiększania poziomu serotoniny w sztuczny sposób polega na tym, że nie może ona być bezpiecznie "importowana z zewnątrz". Serotonina musi być wytwarzana w organizmie, ściślej mówiąc - w mózgu. Jeśli mózg sam nie produkuje odpowiedniej jej ilości, jedynym bezpiecznym rozwiązaniem jest dopomaganie mu przez dostarczanie odpowiednich surowców. Najlepszym źródłem takiego surowca - a zarazem jednym z najbardziej fascynujących sukcesów naturalnej medycyny naszego stulecia - jest 5 hydroxytryptophan czyli 5-HTP.
5-HTP jest aminokwasem uzyskiwanym z rośliny Griffonia. Jest on dostępny w postaci suplementu żywnościowego i stwierdzono, że jest bezpieczniejszy i skuteczniejszy niż leki na receptę, jeśli chodzi o schorzenia związane z niskim poziomem serotoniny.
Dr Michael Murray, N.D., w swej książce "5-HTP - Jak pokonać depresję, otyłość i bezsenność" pisze: "W Europie 5-HTP stosowano przez dziesięciolecia jako zatwierdzony środek na depresję, problemy ze snem, odchudzanie i inne problemy zdrowotne. Dopiero teraz zdobywa on popularność w Ameryce. W swej praktyce przepisałem w ostatnich kilku latach 5-HTP setkom pacjentów jako część programów ogólnej terapii. Stwierdziłem wspaniałe efekty: poprawę nastroju, więcej sił witalnych, wyższy poziom energii i odkrywanie podstawowej radości życia." (2)

Link: [http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64516720]

Ja w tym co dobre, leciutkie chce zanurzyc sie i w tym plywać.

rejtas
 Wysłana - 26 wrzesień 2005 21:49      [zgłoszenie naruszenia]

było sporo gatki na pillreports podobno działa też jakoś się przybieram do zakupu musze kumpla w stanach ścignoć wyjdzie sporo taniej

Extasy

djNokio
 Wysłana - 26 wrzesień 2005 21:55      [zgłoszenie naruszenia]

Ja zamówiłem na spółę z kumplem, po 25zł wyszło.

TazManiaK
 Wysłana - 27 wrzesień 2005 13:24      [zgłoszenie naruszenia]

Jak przetestujecie to napiszcie czy to wogole działa na depreche jezeli działą to jest dla mnie alternatywa po XTC bo chudnac nie chce moje 83,5 kg jest boskie

swoja droga jak to jest sprzedawane w kapsołkach bodajze 100mg a z tego co wyczytałem w aukcji na allegro to dawka nie na chudniecie tylko na depresje wynosci 25mg czyli co mamy dzielic te tabletki albo kruszyc ??

Ja polecam posypac pozbyc sie grudek i ułozyc sciechy

Zmieniony przez - TazManiaK w dniu 2005-09-27 13:25:57

>>> Czas na zmiany mj mam nadzieje ze tylko mi sie bedziesz snic i dzieki za 5 wspanialych lat :) <<

djNokio
 Wysłana - 27 wrzesień 2005 16:31      [zgłoszenie naruszenia]

To są kapsułki, ktore mozna otworzyc i wsypac czesc do szklanki z woda.

VLAD.IV
 Wysłana - 30 wrzesień 2005 08:39      [zgłoszenie naruszenia]

co za bzdury - skuteczna dawka to 300mg dziennie... ponizej tego mało kto coś poczuje

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

djNokio
 Wysłana - 30 wrzesień 2005 10:30      [zgłoszenie naruszenia]

Vladq jestes pewien, ze 300? ;>

pzdr

VLAD.IV
 Wysłana - 1 październik 2005 07:35      [zgłoszenie naruszenia]

tak

Open Valhalla's Door
Hail Gods Of War

djNokio
 Wysłana - 1 październik 2005 12:38      [zgłoszenie naruszenia]

No i masz racje, wczoraj sprawdzilem :D

VLAD.IV
 Wysłana - 2 październik 2005 12:09      [zgłoszenie naruszenia]

biorę to wiem

Open Valhalla's Door
Hail Gods Of War

om
 Wysłana - 2 październik 2005 12:18      [zgłoszenie naruszenia]

5-HTP ma krotki okres poltrwania (ok 90minut) wiec najlepiej kilka razy dziennie dawkowac (po 50-100mg)

ja biore tylko na noc bo taniej mi SSRI wychodzi.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

5-HTP

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: Halucyny | Jak przetłumaczyć że ma nie dawać pieniędzy? | Thc i jego skutki... | hardcorowcy z hyperreala | z kofika | Amfetamina - powrót do życia. | marihuana i silne bicie serca | ja sie koncze | alko-problem z typem | Grzyby or not to grzyby | Hel + kox, to co najlepsze ? czyli wyznanie browniarza | Kolejny argument dla pijących częściej | zwęglony temat. mj | Zelixa uzależniła mojego chłopaka | tabaka - parę pytań | Paroksetyna i marihuana. | Nazwa | brzydki burak | niniewska ela | niniewska-ela | niniewska | słowiańska | lantra | calvin klein man | polak | KSM | wycieczka | dragons den | podpierak | grawer | rozqurwiciel | AdolfiQ | nudist | rkr | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.