FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2393 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Afery III RP 
[powiadom znajomego]    
Autor "Afery III RP"   

Kanapon
 Wysłana - 27 wrzesień 2005 11:15        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam

Mam nadzieję że proponowany nie okaże się nazbyt odpychający. Mam nadzieję też nadzieję że kolejne miesiące nie będą go przedłużać.

Chodzi mi o spis afer III RP, od roku 1989 po dziś dzień. Dobrze by było dysponować (jest tu np. spis kłamstw Kwaśniewskiego, więc czemu nie miałby być i afer) zgrabną / zwięzłą informacją dotyczącą afery nazwy, w trzech słowach czego dotyczyła, jakie straty przniosła, kto za nią stał, kogo skazano/próbowano skazać.

Dzięki temu można by było łatwo móc porównać pod tym względem np. rządy AWS i SLD a także rządy wcześniejsze.

Liczący na odzew
Kanapon

Kanapon
kanapon@op.pl
GG 1731778

activeONE
 Wysłana - 27 wrzesień 2005 12:27      [zgłoszenie naruszenia]

odsyłam cie na stronke tygodnika NIE.
[http://www.nie.com.pl/] wystarczy przejrzeć archiwum lub zacząć kupywać gazetę... nie wazne czy bohaterem afery jest polityk z prawej lub lewej strony sceny politycznej
gorąco polecam

Zaprawde powiadam Wam, Piszcie, albowiem będzie Wam odpisane...

Nowieńkij
 Wysłana - 27 wrzesień 2005 12:27      [zgłoszenie naruszenia]

Masz niepawidłowe zalożenia i żle skonstruowałeś tezę.
Za mało danych.

Co znaczy porównać rządy stosując kryterium afer?
I jak?

Kiedy wykryte?
Kiedy się rozpoczęło?
Kto brał? - pewnie o to Ci chodziło.
Ale obawiam się, że dyskusja jest jałowa, bo np. impotencja komisji ds. Orlenu jest wynikiem tego, że ani jednym ani drugim nie zależy na znalezieniu "prawdziwej" prawdy.

Bo chyba nikt rozsądny nie wierzy w to, że szereg działań, podejmowanych w okresie 15 lat, umknął wszystkim politykom obecnej prawicy mimo, że sprawowali urzędy ministrów spraw., szefów służb, prezydentów,premierów itd. itd.

Lecz kiedy nadejdzie godzina powstania, magnatom lud ucztę zgotuje,
muzykę piekielną zaprosi do grania, a szlachta niech wtedy tańcuje.

Kanapon
 Wysłana - 27 wrzesień 2005 12:47      [zgłoszenie naruszenia]

"Masz niepawidłowe zalożenia i żle skonstruowałeś tezę"

Co to znaczy nieprawidłowe założenia? Gdzie postawiłem jakąś tezę? Chodzi o spis afer, przekrętów związanych z najważniejszymi osobami w państwie (posłowie, senatorowie, ministrowie) po prostu. A o dane to proszę forumowiczów.

"Co znaczy porównać rządy stosując kryterium afer?"
- np ilością i wysokością szacowanych strat i osobami z najwyższej półki które były w nie zaangażowane. To chyba da się uczynić.

"bo np. impotencja komisji ds. Orlenu"
- mam rozumieć że problemu nie było? Trwająca latami impotencja prokuratr i sądów dot. np. FOZZ ma niby oznaczać to samo?

"Bo chyba nikt rozsądny nie wierzy w to, że szereg działań, podejmowanych w okresie 15 lat"
- chodzi pewnie i o tzw aferę starachowicką? )

Kanapon
kanapon@op.pl
GG 1731778

Nowieńkij
 Wysłana - 27 wrzesień 2005 13:44      [zgłoszenie naruszenia]

Nie odbieraj tego jako atak na Ciebie.

Może nadinterpretuję, ale uznalem, że chciałeś przeprowadzić analizę poróenawczą "Nasi" kontra "Postkomuna".
Moim skromnym zdaniem duża część grubych przekrętów takich jak np. Orlen czy PZU jest w mniejszym czy większym stopniu dziełem "Wspólnym".

Porozumienie ponad podziałami

Trwająca latami impotencja prokuratr i sądów dot. np. FOZZ ma niby oznaczać to samo?

Dokładnie - raz, że różnie mówią, dwa, że wydarzylo się to za "pierwszych rządów wolnościowych". I o tyle, o ile nie jestem skłonny zrzucić winy li tylko na ekipę Wałęsy (Kaczory, Mietek itp.), o tyle samo nie wierzę w kompletny brak ich zaangażowania. Pogrubienie jak wyżej.

Liczba i natężenie afer pokazuje, że problemem nie są pojedynczy politycy, ale CAŁA KLASA POLITYCZNA III RP. - za Wandea.org.pl

I nie bronię SLD czy kogo tam, bo winy są chyba oczywiste.
Jednak uważam, że poziom winy nie zależy od etyki tychże, ale od okresu przebywania u steru i poziomu poczucia bezkarności.

A afery:

Komputeryzacja ZUS

(czy Alot czy Bańkowska )
[bip.nik.gov.pl/pl/bip/wyniki_kontroli_wstep/inform2000/2000176/px_2000176.pdf]

Szeremietiew i MON:

złamanie procedur przetargowych poprzez faworyzowanie firmy Kapsch, dostawcy cyfrowych central telefonicznych we wrześniu 1998 r.; . ingerencję w przetarg na dostawę samochodów osobowych dla wojska w sierpniu - wrześniu 1998 r. - miał polecić zmianę kryteriów przetargowych, tak aby wygrał Fiat Auto Poland; . w listopadzie 1998 r. przyjęcie w zamian za "przychylność" od dilera Fiata z Tych lancii kappa za cenę o co najmniej 40 tys. zł niższą niż jej wartość; . żądanie od p.o. dyrektora Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy nawiązania kontaktów na dostawy części do samolotów z firmą Masad;

Lecz kiedy nadejdzie godzina powstania, magnatom lud ucztę zgotuje,
muzykę piekielną zaprosi do grania, a szlachta niech wtedy tańcuje.

amebowiec
 Wysłana - 27 wrzesień 2005 17:43      [zgłoszenie naruszenia]

NIEEE! to Kanapon z serwisu alternatywa.com

Moze tutaj cie nie beda besztali

Kanapon
 Wysłana - 27 wrzesień 2005 18:41       [zgłoszenie naruszenia]

No proszę.

Zgadza się to ja.

Ale na alternatywie.com już mnie raczej nie pobesztają bo się tam (mówiąc oględnie) rednaczowi pomyliła netykieta z cenzurą a wielu Alternautom regularnie myliła się kultura z gazrurą i zwyczajnym spamem... Ale męczennika z siebie nie robię i robił nie będę.

Jak ktoś chce się przekonać jak tam wyglądają rozmowy z tymi którzy niekoniecznie mają ochotę na krakanie jak większość tamtejszych "zasłużonych", to może sobie na forum będącym częścią [www.alternatywa.com] wyszukać wątek "Strona dla Kanapona" [nie zakładałem go] i zajrzeć na przedostatnią jego podstronę. Mam nadzieję że jeszcze istnieje.

Co nie zmienia jednak tego że zwięzły, hasłowy spis aferzysk (coś o wiele skromniejszego ale kompletniejszego niż np.: [biznes.interia.pl/banki/news?inf=589982] ) byłby poręczną informacją.

Zmieniony przez - Kanapon w dniu 2005-09-27 18:46:53

Kanapon
kanapon@op.pl
GG 1731778

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Afery III RP

Warto przeczytać: w co zainwestować 3000 zł??? | PITY i umowa zlecenie | kredyt | najlepszy bank internetowy | pity 2007 | sklep kibica | inwestowanie w złoto | Znecanie psychiczne POMOCY! | Freeware a komercyjne użycie | Dyskoteka | ubezpieczenie ? | allegro... | Ochrona danych osobowych? | podatek niemiecki...help | Spoldzielnia mieszkaniowa | Pytanie. | pewność siebie | bmw 1 | gdzie vin w q7 | toastmasters | atraktor | gospel | wesele toast | meska | opowiadania sex kobiety z koniem | oasis | gey | iga | jak tańczyć na dyskotece | jan old nostradamus atraktor | motyw buntu | opowiadanie erotyczne zlapala mnie | ida | wredna suka | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.