FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 10988 razy ¬

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Akceptacja siebie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Akceptacja siebie"   

kozik87
 Wysłana - 9 marzec 2005 22:34        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Czy akceptujecie siebie, lubicie swój wygląd,znacie swoje wady i zalety?
Może ktoś wie jak to osiągnąć. Gdyż ja mam ogromne problemy z akceptacją siebie. Już nic mi się niepodoba, zawsze wmawiam sobię, że polubię siebie gdy będzie wszystko ze mną w porządku. Jednak chyba to już jest bez sensu

Revoltman
 Wysłana - 9 marzec 2005 22:56      [zgłoszenie naruszenia]

Ja akceptuję siebie w 100% szkoda , że nie wszyscy inie zamieram siebie zmieniać

Methos
 Wysłana - 10 marzec 2005 08:48      [zgłoszenie naruszenia]

ciekawy topic

powiem tak, akceptuję się ---> jako niedoskonały posiadający wiele wad twór
Który z dnia na dzień stara się poprawiać i doskonalić

tyle pozdro.

Ekspert -

Rava
 Wysłana - 10 marzec 2005 20:53      [zgłoszenie naruszenia]

"Już nic mi się niepodoba, zawsze wmawiam sobię, że polubię siebie gdy będzie wszystko ze mną w porządku."

Rzecz pierwsza: co jest z tobą "nie w porządku"?
Wypisz sobie to na kartce, a potem zastanów, czy to ma sens. większosć niedoskonałości fizycznych mozna poprawić, jeśli nie siłownia, czy aerobikiem, to kosmetyczką, fryzjerką, albo chirurgie plastycznym(ale na to ostatnie trzeba juz trochę kasy )

"niedoskonałości" pscychiczne też w większości dadzą sie "naprostować", ale tu juz mamy sprawę z osobowością, etc.

ja miałam takie schizy w liceum, teraz mi przeszło.
myślę, ze to kwestia dojrzałości(khem...), pewności siebie i zrobienia z sobą czegoś konkretnego, co podniesie człowiekowi samoocenę.
Ja lubie pisać. Jak wywalę coś z głowy, od razu mi lepiej.
No, poza tym, ofkurs, raz w miesiacu odwiedzam zaprzyjaźnioną fryzjerkę, która przy okazji "robi" mi za psychologa(dobrze, ze niekaże sobie za to dodatkowo płacić ).
No i moje koleżanki, które mają ten "defekt", ze akceptują mnie w sposób, w jaki Mark Darcy zaakceptował Bridget Jones - "just the way I am".
Przyznam, ze na dobry look w lustrze maja też spory wpływ mężczyźni, ale to takie sprzężenie zwrotne: akceptuję siebie, a faceci to czują i jest naprawdę miło

uff, ale co by nie mówić, dobrze, ze okres dorastania mam już za sobą...

no i znów wyszła ze mnie nieuleczalna grafomania...

Rava
 Wysłana - 10 marzec 2005 20:56      [zgłoszenie naruszenia]

ale na pociechę powiem, ze każdy czasem się szarpie ze sobą, nikt nie jest doskonały, nawet ja.

zamiast myśleć, ze jesteś nie taki,jak sobie wykoncypowałeś, ciesz się, że żyjesz, baw się i śmiej, a zobaczysz, będzie lepiej.

Zmieniony przez - Rava w dniu 2005-03-10 20:59:11

Revoltman
 Wysłana - 10 marzec 2005 21:03      [zgłoszenie naruszenia]

"większosć niedoskonałości fizycznych mozna poprawić"
no nie do końca. Co z tego , że pakuję już od dawna i mam rzeźbę, jak nie jestem "byczy" a chciałbym? Albo wzrostu już nie poprawię i marzenia o wsadach do kosza poszły sie...ale trudna jak patrzę w lustro to się cieszę, czasem trzeba się z tym pogodzić, pomimo tego , że jest człowiekowi przykro.

Methos
 Wysłana - 11 marzec 2005 08:21      [zgłoszenie naruszenia]

hmmm z tą fizyką to jest tak, że jeśli masz środki (tj. fundusze) to wiele można poprawić i tu się chyba ze mną zgodzicie.
I stety/niestety część społeczeństwa posiadajaca więszą ilość $$$ ma lepszą pozycję ;-(

szczególnie jeśli chodzi o drogie zabiegi kosmetyczne czy operacje plastyczne (róznego rodzaju) --> które doraźnie poprawiają wygląd zewn.
co oczywisćie zwiększa samoakceptację.

Wrócę do tematu

Ekspert -

Inanna
 Wysłana - 11 marzec 2005 09:30      [zgłoszenie naruszenia]

cóż mi sie wydaje że pomimo tego iż ludzie którzy są pod względem finansowym lepiej usytułowani wcale nie mają łatwiej ... weźmy np Michaela Jacksona nie akceptował siebie swojego wyglądu i co zmieniał zmieniał ciagle coś mu sie nie podobało ... teraz ma problemy zdrowotne i co i dalej gdyby nie to że już nie moze robiłby sobie operacje plastyczne ...... wydaje mi sie ze to nie jest wyjście z sytuacji ciągle jakąś operacje robić itd ..... myśle że dobrym sposobem jest popatrzenie na siebie z innej perspektywy oczami przyjaciół czy osoób bliskich i nie porównywanie sie z innymi zarówno jezeli chodzi o charakter jak i fizyczność..każdy z nas jest inny i to czyni ten świat świetnym , chociaż nie bez wad ..... myśle że ja sobie poradziłam z zaakceptowaniem siebie takiej jaką jestem i w gruncie rzeczy dobrze sie czuje ze swoim charakterem , zaletami i wadami nio i ciałkiem .....

Methos
 Wysłana - 11 marzec 2005 17:49      [zgłoszenie naruszenia]

Michael Jackson jest akurat skrajnym przykładem tego do czego może doprowadzić przesada, czy nawet hmm.... choroba....?
ale nie o Michaelu będę pisał...

choć poniekąd chciałbym koontynuować temat poprawy swojego wizerunku poprzez operacje plastyczne czy zabiegi kosmetyczne...

mówimy cały czas o akceptacji siebie, hmm...
należałoby tu chyba wspomnieć o jednej z ważnych przyczyn -> braku akceptacji siebie (lub problemów z nią) czyli KOMPLEKSACH...

ładnie mówią ludzie --> bądź sobą, akceptuj siebie i swoje wady, zrób z nich mocne strony.... tak to ładnie brzmi, ale jest trudne do zrealizowania

np. co w wypadku kiedy te wady są cały czas przez otoczenie hmm... niekaceptowane i wytykane ???
(za mały biust, za duzy biust, za duzy nos, łysienie, problemy z cerą, skórą... itp itd... problemów, przypadków sa setki....
nie przejmowąć sie tym??? ludzie to nie maszyny... czują i są wrażliwi

i pytanie -> czy jeśli są one wytykane przez otoczenie, to czy wtedy sami siebie zaakceptujemy??

w duzej większości, raczej nie... mało tego, powstają wtedy w nas pewne blokady... które z czasem sa coraz trudniejsze (czasem - w skrajnych wypadkach - nawet niemozliwe do usunięcia)

Do tego zmiana nastawienia, czy też samego otoczenia -> w naszych warunkach życiowych NIE jest rzeczą łatwą...

wtedy operacaja plastyczna, bądź zabieg kosmetyczny -> może z dużym prawdopodobieństwem być rozwiazaniem problemów...
wiem o czym mówie, bo znam ludzi którzy to przeszli, i wiem jacy byli przed i jacy są po, i jak reaguje otoczenie...

wiemwiem, pogmatwane to trochę...

Tyle odemnie w temacie

pozdro.

Ekspert -

miog
 Wysłana - 15 marzec 2005 17:39      [zgłoszenie naruszenia]

Ta, nie rób sobie żadnych operacji plastycznych. Problemy twoje leżą w twojej głowie. Pomyśl, ludzie mają prawdziwe problemy: głód, bieda, choroby, ojcowie-pijacy. Po za tym ilu znam za***istych wcale nie-pięknych ludzi. A psychika? Wierzysz że nie możesz się zmienić? Możesz ale może wcale nie powinieneś. Czy istotne jest to jaki jesteś? Czy nie ma ważniejszych rzeczy? Chociaż od problemów nie uciekaj, ja razde skup się raczej na czym innym.

Methos
 Wysłana - 16 marzec 2005 09:54      [zgłoszenie naruszenia]

temat operacji plastyczych nie został poruszony przeze mnie jako tzw. złoty środek na wszytsko, bo akceptacja sebie nie oznacza tylko akceptacji swego zewnętrza ale i akceptacji swego wnętrza

Choć w wielu przypadkach związanyc "brakiem akceptacji", oba te składniki dość mocno zależą od siebie (choć nie jest to reguła)

Ja po prostu poruszyłem taki punkt widzenia, który kierowany jest raczej do ludzi którzy mają problem z akceptacją swego zewnętrza jako jeden z możliwych środków poprawy czy zwiększenia samoakceptacji.

A dobre znam ludzi którzy ma takie problemy, głównie przez wpływ CHOREGO otoczenia (społeczeństwa), który to wszytsko utrzymuje, i NIE są w stanie zaakceptować siebie... Otoczenie im na to niepozwala...
a jak pisałem w naszych czasach zmiana otoczenia nie jest łatwa.

Czasem proponuję sie po prostu postawć w sytacji takiej osoby która ma problemy z zewnętrzem, i spojrzeć JEJ OCZYMA na to...
wtedy może się wyciągnie inne wnioski.

pozdrawiam.

Zmieniony przez - Methos w dniu 2005-03-16 10:04:26

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Akceptacja siebie

Strony: 1 2 3 4 5