FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 116828 razy ¬

ROZRYWKA | Pasje i podróże - małe i duże
Akwarystyka 
[powiadom znajomego]    
Autor "Akwarystyka"   

INSOMNIA
 Wysłana - 3 maj 2003 02:53        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Zapewne na SFD są osoby zajmujące się akwarystyką , No i pewnie jest dużo osób ktore zakładało już tego typu posty...
Itak zakładam posta dot. właśnie akwarium . Zajmuje się tym dosyć krutko , jakieś 3 lata , niesety narazie nie mam zadnych zdjęć bo całą (od niedawna mam dostęp do cyfrowki)obsadę mi w***ało Jak narazie wrzuce opis:
Akwrium 90x40x40
Woda ph 7 , miękka-średnio twarda(8-12*)<tw ogolnej>
Obsada to ogolnie PIELĘGNICE : zebra , mekka , a.błękitna .
Mam zamiar zakupić jeszcze czerwieniaki , dokładnie jeszcze nie mam planu ale interesują mnie przede wszytkim te piękne i mądre rybki
Obiecuję że wrzucę zdjęcia za tydzień (do tego czasu to pewnie na 3 stronie juz bedzie ) Jakby ktoś miał trudności z aqa to chętnie odpowiem/doradze pozdro

------------------------------------------------------------------------------------------

ryba_
 Wysłana - 3 maj 2003 08:56      [zgłoszenie naruszenia]

Znawca -

Snake-Eyes
 Wysłana - 8 maj 2003 11:01      [zgłoszenie naruszenia]

Mnie tez zawsze strasznie rajcowalo gapienie sie na rybki w akwarium. Wielka przyjemnosc sprawialo mi karmienie ich, gdy chodzilem jeszcze do podstawowki (gdzies miedzy 6 - 8 kalsa) wszystkie moje kieszonkowe wydawalem na rybki i wszystko co z nimi zwiazane. Zarazilem ta pasja kilka osob z klasy (ja pierwszy mialem akwarium, a przynajmniej ode mnie zaczelo sie zakladanie akwariumow w mojej klasie, po pewnym czasie chyba z 6 ozob mialo w domach akwaria). Z jednym kumplem zarabialismy na rybki w smieszny moze dla niektotych sposob, otoz zbieralismy i sprzedawalismy makulature, jejku ile my tego nazwzilismy, gdyby razem to wszystko policzyc to wyszloby pewnie ponad 2 tony! (tak no nie blad: TONY. Kto wie czyczasem nie wiecej niz dwie). Raz nawet za jednym razem przywiezlismy (tata pomogl samochodem) ponad 180 kg. A wszystko to dla akwarium :).
Mialem akwarium wielogatunkowe (okolo 100 l), swoje ulubione rybki (danio malabarski, hokejowki, labeo i nie tylko), niestety pewnego dnia zaczelo przeciekac, rybki zostaly przeniesione do wiader i misek. Tak sie skonczyla zabawa z rybkami. Ale mam zamiar znow zalozyc sobie akwarium, mam nadzieje ze uda mi sie to zaraz po wakacjach. Az wracaja wszystkie te wspomnienia z dziecinstwa :).

Pozdrawiam wszystkich akwarystow :) i sog dla Ciebie! :D

INSOMNIA
 Wysłana - 8 maj 2003 13:41      [zgłoszenie naruszenia]

Troche sie pospieszylem z ta obsadasorry
Udało mi się utrzymac przy zyciu po ospie 4 barwniaki czerwonobrzuche , 1 labeo ( glonojady i zebry nie przetrwały , i jeszcze 4 brzanki sumatrzanskie mi padły , pszezyła jedna) Zauroczyłem się brzankami i odnowiłem populację sumatrzanskich + dokupiłem 2 parki brzanki rozowej
Postanowiłem dokupić jeszcze mekki (jeszcze ich nie mam) Zdjęcia wkrotce...

------------------------------------------------------------------------------------------

INSOMNIA
 Wysłana - 8 maj 2003 13:47      [zgłoszenie naruszenia]

Snake eye ja tez zakładałem jako pierwszy aqa i zaraziłem tym sporo ludzi(3 0soby )Widac ze poswieciłes sie swojemu hobby Co jak co ale akwarystyka nie jest takim tanim zajęciem , szczegolnie dla szczyla tez mialem kłopoty , przez wakacje zbierałem pieniądze i teraz nie załuje , bo jest warto pozdro i sg

INSOMNIA
 Wysłana - 8 maj 2003 13:57      [zgłoszenie naruszenia]

nie wiem czy wskoczył

Snake-Eyes
 Wysłana - 8 maj 2003 19:15      [zgłoszenie naruszenia]

chyba wskoczyl bo jest ich coraz wiecej, thnx.
Tez mialem brzanki, dwie sumatrzanskie, za***iscie sie ganialy, byly dosc spore ale za to kolory maja piekne. Mialem mnostow tych rybek, gupiki, mieczonosze (jednego nawet dalo mi sie od malutkiej rybki wychodowac do sporych rozmiarow :P), tetry, hokejowki (na poczatku mi sie nie podobaly ale po pewnym czasie tak je polubilem ze sa to jedne z moich ulubionych rybek, najlepiej jak sa w grupie), rasbory klinowe, danio pregowane, malabarskie, kiryski, kirysnika, glonojady, sumy i wiele wiele innych, nawet zabe :P. Niestety nigdy nie trzymaly mi sie molinezje, po gora 2 tyg. zawsze padaly, nie wiem dlaczego. Masz racje ze troche kasy potrzebowalem ale jakos sobie radzilem :). Jak ktos chce to moze! :D

INSOMNIA
 Wysłana - 9 maj 2003 14:36      [zgłoszenie naruszenia]

To dosyć dużo rybek jak na 100 chba ze po dwie sztuki , a zabe to sobie kilka miesięcy kupilem i po kilku dniach jak zapomnialem im dac pokarmu to juz po zabce bylo teraz kupilem sobie krewetke slodkowodną jeszcze zyje bo nie mam teraz zadnej duzej ryby oproczlabeo a on się nia nie interesuje.
A mierzyles parametry wody ?
Z tego co pamietam to tetry , rozbory itp. wymagają wody 7 i lekko ponizej a molinezje i mieczyki 7 w gore pH tak samo twardosc jest inna . Możliwe ze molinezjom nie sprzyjały warunki fizyczne wody + dochodził fakt ze wymagają wody lekko słonawej(moze dodawales soli).. Choc nie wiem , powodow moze byc wiele

INSOMNIA
 Wysłana - 9 maj 2003 14:37      [zgłoszenie naruszenia]

W sumie jednak az tak duzo to nie jesttych rybek

Snake-Eyes
 Wysłana - 9 maj 2003 22:59      [zgłoszenie naruszenia]

wiesz juz troche nie pamietam parametrow wody, to bylo troche dawno :) Pare letek :(. Rybek rzeczywiscie sporo, w szczegolnosci ze nie podalem wszystkich jakie mialem (a samych kiryskow mialem co najmniej 8), tyle tylko, ze... nie mialem ich wszystkich w jednym czasie :). To na przestrzeni tych lat w ktorych mialem akwariuma :D

DJ Storm
 Wysłana - 20 maj 2003 13:16      [zgłoszenie naruszenia]

witam , jestem zapalonym akwarysta , sam posiadam 112 litrowy baniak i wciaga mnie to strasznie wiec wrazie jakis pytan , wal jak w dym jak tylko bede znal odp to napewno pomoge ;)

Respect

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 55 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Akwarystyka

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55