FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4162 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Zakup kontrolowany
Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed"   

Osteusz
 Wysłana - 26 marzec 2012 17:15        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Dobri, jako że zdechł ostatni samochód w planach jest nowy. Mam ofertę kupna Alfy 147 3d 2.0 TS (150 koni) ze skrzynią Selespeed, rocznik 2003. Przebieg 140k, czarna skóra, sprzęt firmy boose i inne duperele. Cena śmieszna, bo oferta auta w rodzinie (troszkę ponad 2k euro) . Samochód ma być dla kobiety, do miasta. No i teraz standardowe pytania, jak z niezawodnością silnika i skrzyni? Pada to? Nie chcę się władować w wielkie koszta skoro mają być problemy z tym całym selespeed. Przebieg rocznie będzie śmieszny, jakieś 5-7k. Zostanie troszkę pieniążka po kupnie i wymianie pewnych elementów, także myślimy nad instalacją ElPiDżi do tego auta. Jak myślicie, warto?

WiemTo
 Wysłana - 26 marzec 2012 18:47      [zgłoszenie naruszenia]

5 tys rocznie i LPG? Nie widze sensu.

Brothers! Sisters! One day we will be free!

kobzur
 Wysłana - 26 marzec 2012 18:49      [zgłoszenie naruszenia]

Ani silnik ani skrzynia nie zbiera pozytywnych opini.
Jeździłem takim kilka razy, ale pojęcie o awaryjności tylko zasłyszane.

Ogólnie bym się mocno zastanowił.

size does matter

Znawca -

Osteusz
 Wysłana - 26 marzec 2012 19:16      [zgłoszenie naruszenia]

Stąd też pytanie, szwagier parę lat temu miał Alfe 147 jtd (140 koni) i bardzo sobie chwalił, z tym że to zupełnie inna skrzynia i silnik.

Neptas
 Wysłana - 26 marzec 2012 20:07      [zgłoszenie naruszenia]

2,0TS jeszcze by uszedł, przy odpowiednim traktowaniu i wiedzy o eksploatacji będzie dobrze służył. Natomiast skrzyni selespeed bym unikał. Nie znam nikogo (a swego czasu miałem sporo znajomych posiadających różne AR), kto by tą skrzynię chwalił. Tzn. chwalą, do czasu awarii
Odnośnie tego silnika w 147 - radzi sobie bardzo dobrze. Moc w 100% wystarczająca do tego auta. Jeśli liczysz się z tym, że AR wymaga trochę "serca" w traktowaniu, to bierz. Ale najpierw proponuję poczytać trochę, choćby na forum alfaholików, o w/w podzespołach.

Specjalista -

Batman..
 Wysłana - 26 marzec 2012 23:58      [zgłoszenie naruszenia]

silnik a w szczegolnosci skrzynia dzialaja naalfoholikow jak tusk na kaczynskiego. Awaria goni awarie ale cena auta wzorowa

Moderator w Motoryzacji!!

Specjalista -

Osteusz
 Wysłana - 27 marzec 2012 00:21      [zgłoszenie naruszenia]

No cóż, zgasiliście nasz zapał co do tej Alfy. Więc prawdopodobnie sobie ją darujemy, może znajdzie się jakaś 147 z silnikiem jtd ;)... Nie zakładam już nowego tematu więc niech będzie tutaj. Nowa oferta sprzed godziny... Mitsubishi Colt 1.5DID 95KM 3D przebieg 128k, 2005 rok, cena też ma być dość niska. Z tym, że jest mały haczyk, auto z Włoch . Niby jedyną wadą jest lekko rozdarty fotel kierowcy, ale jak wiadomo Włosi to raczej nie bardzo przejmują się eksploatacją auta. Co sądzicie z kolei o tym samochodzie? Przypominam, że dla baby do miasta . 95 koni w tak małej budzie brzmi dość dynamicznie.

Edit: Ciągle zapominam o dość istotnej rzeczy, zależy nam na bezawaryjności. Bo matuchna mieszka sama ze mną i nie ma kto w razie co ogarnąć auto, a ja nie zawsze mam czas żeby się tłuc po mechanikach

Zmieniony przez - Osteusz w dniu 2012-03-27 00:54:43

Bocian5950
 Wysłana - 27 marzec 2012 01:05      [zgłoszenie naruszenia]

osobiście od roku jeżdżę 156 2.0 selespeed i oprócz padniętego akumulatora nie spotkała mnie żadna przygoda ale może pewnie to też zależy od egzemplarza , z tego co najważniejsze to trzeba w tej skrzyni pilnować stanu oleju w systemie selespeed bo jak jest za mało to nie może osiągnąć odpowiedniego ciśnienia zaczynają się problemy ze znikającymi biegami itp... ale ostatnio mi mechanik mówił przy remoncie zawieszenia że w razie padaczki tej skrzyni nie ma dużego zachodu żeby przerobić go na manuala bo w zasadzie jest to typowa skrzynia manualna z blokiem zaworów elektrohydraulicznych oraz zwykłym suchym sprzęgłem tzn nie jest to typowy automat mimo że tak się zachowuje i koszty w razie padaki skrzyni też są o wiele mniejsze jak ktoś się zdecyduje na przeróbkę na manual

Zmieniony przez - Bocian5950 w dniu 2012-03-27 01:09:00

Osteusz
 Wysłana - 29 marzec 2012 15:36      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki za info Bocian, mimo to jednak zrezygnujemy z Selespeeda. Była też oferta Abartha Stilo B+G , ale tam też selespeed siedzi. Co sądzicie o Colcie?

Batman..
 Wysłana - 29 marzec 2012 15:55      [zgłoszenie naruszenia]

kolezka sprzedawca nowych alf i fiata od 12 lat oraz milosnik alfy mowi tak, ze jesli jeszcze z selespped sie zepsula to sie popsuje...

jest to rozwiazanie podwyzszonego ryzyka. Tyle jaj Bocian mowi wszystko zalezy od egzemplarza.

Moderator w Motoryzacji!!

Specjalista -

Loya
 Wysłana - 29 marzec 2012 18:17      [zgłoszenie naruszenia]

Colt ma obszerne wnętrze, jak na swoją klasę, można dodatkowo przesuwać tylnią kanapę. Kolega ma 1.3 w benzynie, pali mało, a jeździ przyjemnie, potrafi przyspieszyć, ma zmienne fazy rozrządu. O dieslu się nie wypowiem, ale ja japońca brałbym z benzyną raczej

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Hyundai Coupe 02 2.7 V6 | kupno auta , nowe tablice a wojewodztwo | Kupno auta - problemy | Stary Fiat Panda / Seat Marbella - co myslicie | Kompleksowa pomoc w doborze wozu. Pierwsze starcie %- ) | Volvo s60 D5 2003r | Vectra b / Megane Coupe / A3 | Coupe.. tym razem do 8 tys %) | pomoc w wyborze | Zmieniam auto ? Doradzcie.... | Daewoo Leganza | kuono | opinie o seacie ibiza do ok 3500tys?? | Sprowadzanie aut z zagranicy | Co myslicie o tym..... | [Sprzedam] Mazda 626GE 2.0 16v 4WD + LPG | wujek | szpinak | tarot | piec kaflowy | problem z erekcja | bielizna erotyczna | file is corrup | inteligetne slowa | wyrwanie zęba | Rzeszów | fobia spoleczna | mama nago w domu | sex grupowy | tylko koty | tatuaż z cytatem | jak usunąc swój temat | starsza z dzieckiem | kod zabezpieczen nokia 6303 | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.