FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 805 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Alimenty. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Alimenty."   

Oski_m
 Wysłana - 22 maj 2010 18:11        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Cześć. Chce pozwać ojca o podwyższenie alimentów. Zanim to zrobię chciałbym poznać pierwej odpowiedzi na kilka pytań:
1. Czy będę musiał przedstawić jakieś rachunki, zaświadczenia o kosztach utrzymania?
2. Czy to on musi ujawnić swoje dochody czy ja muszę dostarczyć dowodów że go stać na płacenie alimentów?
3. W pozwie należy podać właściwą kwotę jaką chcę otrzymywać czy zawyżoną? Bo spotkałem się z opinią że lepiej podąć większą kwotę, bo sąd zawsze obniża.
4. Czy będę musiał dostarczyć zaświadczenie o wynikach w nauce?
5. Co napisać w uzasadnieniu oprócz tego że obecna kwota jest za mała i nie wystarcza na pokrycie wydatków?
6. Jako pełnoletni mogę sam napisać pozew i odbierać pieniądze?
Odpowiedzi na te pytania mogę znaleźć w internecie, ale była jakaś nowelizacja i niektóre mogą być nieaktualne.

Do ut des.
GT na zawsze w sercu mym.

baruch
 Wysłana - 22 maj 2010 18:15      [zgłoszenie naruszenia]

A nie chcesz się wziąć do pracy?

1) tak, jako dowód, że zwiększyły się Twoje potrzeby.
2) udowadniasz Ty, że mozliwości zarobkowe ojca są takie, że moze płacić więcej. możesz jednak wnioskować w pozwie o zażądanie przez sąd dostarczenia dokumentów np. od organu skarbowego, co wykaże dochód ojca.
3) zasadą jest, że sąd nie może orzec powyżej żądania. Poniżej-jak najbardziej.
4) raczej udowodnić to, że się uczysz i nie jesteś w stanie utrzymać się samodzielnie.
5) że zwiększyły się Twoje potrzeby, a ojciec jest w stanie płacić więcej.
6) możesz samodzielnie.

Zmieniony przez - baruch w dniu 2010-05-22 18:20:28

brak czasu

Specjalista -

Oski_m
 Wysłana - 22 maj 2010 18:38      [zgłoszenie naruszenia]

Chcę i przez wakacje będę pracował. Z tymi rachunkami będzie problem bo żadnych nie zachowuje, ale wydatki z pewnością są większe nić 200pln które przysyła.

Zmieniony przez - Oski_m w dniu 2010-05-22 18:38:50

Do ut des.

baruch
 Wysłana - 22 maj 2010 18:56      [zgłoszenie naruszenia]

Ewentualnie jeżeli od orzeczenia przyznającego Ci alimenty minęło dużo czasu (kilka, kilkanaście lat) to możesz się na ten fakt powołać. Zgodnie z linią orzeczniczą Sądu Najwyższego jest faktem notoryjnym (tzn. rozumie się samo przez się) że wraz z wiekiem potrzeby dziecka rosną.

brak czasu

Specjalista -

Oski_m
 Wysłana - 22 maj 2010 19:00      [zgłoszenie naruszenia]

Dziękuję za odpowiedź. Orzeczenie było wydane ponad 5 lat temu więc to się załapie.
A mogę zrobić tak że uznam że piąta część(5 domowników) opłat takich jak: czynsz, woda, prąd, gaz to koszty mojego utrzymania? Tylko co z jedzeniem, przecież nikt nie trzyma paragonów?
I jeszcze jedno: zawsze twierdzi że on jest biedny i nie stać go na moje utrzymanie, to czy mogę wykorzystać jego zdjęcia z słonecznej Hiszpanii czy uwielbianej przez Hitlera Pragi które umieszcza na naszej klasie?

Zmieniony przez - Oski_m w dniu 2010-05-22 19:04:40

Zmieniony przez - Oski_m w dniu 2010-05-22 19:05:02

Do ut des.

baruch
 Wysłana - 22 maj 2010 19:49      [zgłoszenie naruszenia]

Cóż, jeśli chcesz prowadzić postępowanie dowodowe w amerykańskim stylu...

W procesie cywilnym można dowodzić faktu na wszelkie sposoby, również poprzez zdjęcia.

brak czasu

Specjalista -

anc_kozak
 Wysłana - 22 maj 2010 20:38      [zgłoszenie naruszenia]

Panie, co to za dowód na to że jest bogaty że był w Hiszpanii ? Za 1k zł można pojechać. Praga ? 30 euro pociągiem.

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -

Oski_m
 Wysłana - 22 maj 2010 20:47       [zgłoszenie naruszenia]

W 4 osoby? Jak go stać na takie przyjemności to na utrzymanie syna też powinno.

Do ut des.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Alimenty.

Warto przeczytać: Telefon komorkowy Gwarancja :/ | Napaść na kumpla i... | Zwrot telefonu | Program do prowadzenia firmy. | Najkorzystniejsza pozyczka :) | Rozprawa | studia i urząd pracy | Zaświadczenie o dochodach z Urzędu Skarbowego. | Odszkodowanie | polubowanie/pobicie | Prawo telekomunikacyjne | Kto z was gra na gieldzie ?? | Telefon zepsuty nieuznana gwarancja :/ | allegro | problem z lekarzem.. | Co wybrać ? ;-) | śmierć w litetaturze | cosinus | mulatka sandra | administrator | praca w policji | ubezpieczenie | pimpmydick | stimea | meteoryt | górnik | planking | gangster | Aids | Burdel | Siphia Loren | renta zus | śmiechowicz | jak sobie wyobrażam pracę w policji | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.