FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4518 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Alimenty , dorosłe dzieci ? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Alimenty , dorosłe dzieci ?"   

marcin-ek
 Wysłana - 1 grudzień 2009 17:34        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam .
taka sytuacja :
rodzice po rozwodzie . mieszkam z mamą , doroslą siostrą i młodszą siostrą . Ojciec mieszka i pracuje w innym mieście . Pracuje ja , starsza siostra i mama .

Ojciec płaci alimenty na każde dziecko [na kaźde tyle samo ]
ja studiuje zaocznie , siostra studiowała dziennie ale teraz pracuje .

i teraz tak : powinniśmy z siostrą płacić coś mamie za to że mieszkamy ? chodzi o aspekty prawne [moralne mniej] .
normalnie to bym płacił , ale opłacam szkołe , spłacam tacie kase którą pożyczyłem , ogólnie wydałem przez pół roku prawie 5 tys na szkołe [ zaległy kierunek , aktualny i licze jeszcze ze zapłace za II semestr w lutym] . Nie mam poprostu kasy zeby jeszcze dopłacać do rachunków - a przynajmniej narazie .
Alimenty sądownie są zarządzone , ojciec je płaci , ale jest dla mnie to dosyć dziwne ze ojciec płaci i jeszcze mama ode mnie chce . Kontaktu nie mam z Nią za dobrych .
i teraz tak , czy ojciec musi nadal płącić alimenty skoro jestem dorosły i pracujemy z siostrą ? Bo moge zrobić tak , ze ojciec nie bedzie na mnie płacić kasy - tylko będzie mi dopłacać do szkoły , a ja bede mamie normalnie płacił za mieszkanie[dokładał na rachunki ] .
Ale czy w takim przypadku jak mama dostanie alimenty tylko na młodszą siostre to czy przypadkiem nie wystąpi do sądu o zwiększenie alimentów na młodszą siostre .
Nie chce się ogólnie kłócić , ale mama zrobiła sobie remont pokoju , nowe meble - raczej nie widać zeby miała mało kasy .
Z tym ze ojciec duzo zarabia .

Jak moge rozwiązać tą sytuacje ? zeby wszyscy wyszli na tym dobrze ?

Daer
 Wysłana - 1 grudzień 2009 17:48      [zgłoszenie naruszenia]

Powinieneś dopłacać sę do rachunków. I prawnie, i moralnie.

i teraz tak , czy ojciec musi nadal płącić alimenty skoro jestem dorosły i pracujemy z siostrą ? Bo moge zrobić tak , ze ojciec nie bedzie na mnie płacić kasy - tylko będzie mi dopłacać do szkoły , a ja bede mamie normalnie płacił za mieszkanie[dokładał na rachunki ] .

Rozwiązanie dobre.

Ale nie jestem znawcą prawa.

Zmieniony przez - Daer w dniu 2009-12-01 17:49:54

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -

marcin-ek
 Wysłana - 1 grudzień 2009 17:55      [zgłoszenie naruszenia]

no chodzi o to ze mało zarabiam ,opłacam szkołe i jeszcze spłacam długi[ogólnie to mało jest to ważne , bo trzeba płacić i nikogo to nie interesuje czy wydaje na skołe czy dziwki - ale wolałem zaznaczyc ze nie przepijam wypłaty] .

owszem - powinienem płacić , ale właśnie chodzi o to ze ojciec na mnie daje i jeszcze ja miałbym dopłacać , a widze ze mamie źle się nie powodzi .
i dlatego chce wiedzieć czy da się anulować alimenty na mnie - wtedy bede płacił .
czy może ojciec musi płacić i juz - póki mieszkam u mamy lub się ucze - nie wiem od czego to jest zależne .

Metyu
 Wysłana - 1 grudzień 2009 18:12      [zgłoszenie naruszenia]

Przecież jeśli nie ma wyroku sądu, to jest dobra wola Twojego ojca, że płaci Twojej mamie. Kasa na Ciebie, to powinna do Ciebie trafiać, jakby nie patrzeć jesteś dorosły. Najlepiej dogadaj się z rodzicami, ew. wyprowadzaj się do ojca, szczególnie że piszesz, że dobrze zarabia.

Daer
 Wysłana - 1 grudzień 2009 18:25      [zgłoszenie naruszenia]

Kodeks rodzinny i opiekuńczy:

Art. 91. § 1. Dziecko, które ma dochody z własnej pracy, powinno przyczyniać się do pokrywania kosztów utrzymania rodziny, jeżeli mieszka u rodziców.
§ 2. Dziecko, które pozostaje na utrzymaniu rodziców i mieszka u nich, jest obowiązane pomagać im we wspólnym gospodarstwie.

Nie ma tu wzmianki o tym, że jeżeli dostaje się alimenty to już nie ma tego obowiązku.
Co do zrzeczenie się aliemntów - nie wiem i nie chce mi się szukać Pewnie można.

---

Przecież jeśli nie ma wyroku sądu, to jest dobra wola Twojego ojca, że płaci Twojej mamie

No ale autor napisał, że jest wyrok sądowy.

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -

marcin-ek
 Wysłana - 1 grudzień 2009 18:38      [zgłoszenie naruszenia]

juz sam nie wiem czy jest wyrok , ogólnie to chyba było tak ze w sądzie było umówiona taka i taka kwota na dziecko i tyle ojciec płaci , a czy jest na to jakiś świstek to nie wiem .
Ok Daer sog , jedno juz wiem - płacić musze . W takim razie widze tylko jedne wyjście .
Zrzeczenie się alimentów które ojciec daje na mnie i wtedy bede dopłacać .
Da się zrzec ? bo jak mówie , ucze się - zaocznie - i nie wiem czy można się zrzec .
Ojciec chciał zebym do sądu wystąpił , zeby było legalnie , ale nie wiem czy jest to wogóle możliwe .

i żeby nie było lipy zjak się zrzekne , to mama wystąpi o większą kwote na młodszą sisotre .
Do ojca się nie wyprowadze , mieszkamy 130 km od siebie , a tu się ucze i pracuje .

Zmieniony przez - marcin-ek w dniu 2009-12-01 18:41:27

Metyu
 Wysłana - 1 grudzień 2009 20:07      [zgłoszenie naruszenia]

Źle przeczytałem. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
e:Do sądu możesz wystąpić, w sumie Twój ojciec też może.

Zmieniony przez - Metyu w dniu 2009-12-01 20:09:04

marcin-ek
 Wysłana - 2 grudzień 2009 15:33      [zgłoszenie naruszenia]

i jak , jest ktoś kto zna odpowiedź ?

chce się zrzec alimentów której ojciec na mnie płaci matce i sam płacić za siebie mamie za mieszkanie . da się tak ? i czy w takiej sytuacji mama może mnie wyrzucić z chałupy lub liczyć na zwiekszenie alimentów :>?

Eska
 Wysłana - 2 grudzień 2009 16:04      [zgłoszenie naruszenia]

Z tego co slyszalem to rodzice maja obowizek placic na utrzymanie dziecka nawet jesli ma wiecej niz 18 lat. Cale zycie sa zobowiazani. Kiedys byla taka sprawa ze corka podala rodzicow do sadu zeby jej placili i chyba byl wyrok ze musza. W sumie to dosc logiczne bo dziecko sie na swiat same nie prosi wiec jak rodzice sie decyduja to odpowiadaja za nie i jak nie ma za co zyc to musza chyba utrzymywac 'dziecko'.

!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !

Znawca -

Joker1990
 Wysłana - 2 grudzień 2009 16:20      [zgłoszenie naruszenia]

Eska gadasz glupoty moze byc taka sytuacja ze to ojciec lub matka poda dziecko o alimenty i ono bedzie musialo je placic

we were tryin' so hard,hard to survive Cause even though we were young,we had to stay strong

piotr3
 Wysłana - 2 grudzień 2009 16:28      [zgłoszenie naruszenia]

weź miej chłopie troche honoru...

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Alimenty , dorosłe dzieci ?

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Kradzież pomysłu ? | GPW - tu wychodzimy z biedy! | Zwrot podatku PIT-37 | Wyrzec się rodziców | stluczka.. | Przejście prze granicę | Założenie firmy przez studenta | Długi przechodzą na rodzinę ? | dofinansowanie z UE | Pobicie i złamanie ręki- konsekwencje | Praca licencjacka o bezrobociu. POMOCY!!! | Problemy z allegro | Kupno samochodu | przejęcie własności mieszkania od ojca | Kupno mieszkania na kredyt na wynajem. Opłacalne? Analiza. | Alkohol na legitymacje. | zabil psa | filmiki dla ćpunów | gify | wyglądamy | ovb | mens health | Preskaler- | olga frycz | justyna steczkowska | masaA? erotyczny | masaA erotyczny | kim jest brzydki burak | markiz | sade | udało się | 1 raz | czernias | soltys | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.