FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2211 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Alimenty dla ojca?! 
[powiadom znajomego]    
Autor "Alimenty dla ojca?!"   

ZIELIN5
 Wysłana - 1 czerwiec 2009 00:35        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Czesc

Sorry, ze znowu zawracam głowe, ale teraz sprawa dość poważna.

Moja babka ma 3 dzieci, moj ojciec i dwie córki.

Mąż babki zostawił ją z 2 dzieci ( 3 po rozwodzie, tez z nim)
i nie odzywał sie przez dobre 20 lat. Po tym czasie moj ojciec mu troche pomagał, ale znowu zaczeło mu "odwalac" i kontakt się zerwał.

Nie płacił alimentów, nie spotykał się z dziecmi.

Ostatnio cała trójka dostała listy, w których ich ojciec prosi o pomoc finansową, że nie ma środków do życia itd.

Dostaje rentę 1 grupy (chory za schizofremię) i jakieś tam zasiłki pielęgnacyjne.

Jedna z ciotek dostała wezwanie do sądu na rozprawę(ojciec i druga ciotka nie dostała bo mieszkają za granicą)

Powiedzcie czy dziadek ma jakieś podstawy, żeby dostać kasę?
Jak wygląda sprawa jeśli moi rodzice mieszkają za granica?
Stan majątkowy ma jakieś znaczenie?
Na wezwaniu z sądu było napisane, że rozprawa odbedzie się nawet bez obecności wszystkich pozwanych, czy coś w tym stylu( nie widziałem tego, tylko przez telefon mi mówili)

z góry dziękuję za pomoc.

fitnessstore.pl

anc_kozak
 Wysłana - 1 czerwiec 2009 00:47      [zgłoszenie naruszenia]

No tak jakby ma...
Art. 128.
Obowiązek dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków
wychowania (obowiązek alimentacyjny) obciąża krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo.

Art. 133.

§ 2. Poza powyższym wypadkiem uprawniony do świadczeń alimentacyjnych jest
tylko ten, kto znajduje się w niedostatku.

Art. 135.
§ 1. Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb
uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości
zobowiązanego.

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -

ZIELIN5
 Wysłana - 1 czerwiec 2009 15:56      [zgłoszenie naruszenia]

kurde, sprawiedliwosc

A jak jest w praktyce z tym, że ojciec nie dostanie wezwania? Bo nie mieszka od kilku lat pod adresem na który przychodzi wezwanie?

fitnessstore.pl

duzojem
 Wysłana - 26 listopad 2009 11:52       [zgłoszenie naruszenia]

Ja zapytam z innej beczki z tymi alimentami płaconych przez dzieci dla jednego z rodziców. Kiedyś ktoś mi to opowiadał albo gdzieś czytałem.Że była sprawa w sądzie dotycząca alimentów to prawny opiekun tj matka wystąpiła w sądzie o to" żeby ojciec nie miał prawa wystąpić o alimenty od swoich dzieci w przyszłości" czy coś w tym stylu. Jest taka możliwość może ktoś potwierdzić i rozszerzyć wypowiedz dotyczącą tego wątku prawnego?

Obrońca smerfów

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Alimenty dla ojca?!

Warto przeczytać: prawo wlasnosci przemyslowej | pytanko w sprawie praw autorskich. | Pytanie:) | Program naprawy gospodarki Polski. | Ubezpieczenie szkolne | Amazone - pomocy..;-) | Dziś "Gazeta Prawna" | szukam dokumentu do druku.. | Praca domowa z pr | Klub | zmiana samochodu (podatek) | rozliczenie osób pracujących na umowe zlecenie | czwarty prog 85% | Lukas Bank-pomocy | Prawo - biznes - sport | odliczenie okien | cipa ciekawa | lisa ann | żelazko | pułapka | foty dzieci jp | n k | kośció | malcolmm | multi bitch slap | allegro opłaty | renault megane | renault megane I | grafika inżynierska | bling | doda | apple | rola i funkcje tańca | model_tsw | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.