FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4805 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Allegro, kupujący chce zwrócić towar - problem. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Allegro, kupujący chce zwrócić towar - problem."   

p.picollo
 Wysłana - 30 marzec 2010 21:06        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam,
Mam taką oto sprawę.
Dn. 03.03.2010r sprzedałem sprawną drukarkę na Allegro za 160zł
kupujący napisał, że 10.03.2010r drukarka przyszła i jest rewelacyjna, dobrze była zabezpieczona, ale komentarz wystawi po kupnie tuszy i po testach.
22.03.2010r, napisał maila, że tusze przyszły i pojawia mu się jakiś bląd na wyświetlaczu, nie wie co zrobić. Bardzo się tym zdziwiłem, bo drukarka była na 100% sprawna, ale poszukałem na necie informacji na temat tego błędu i wysłałem mu instrukcje co powinien spróbować zrobić.
28.03.2010r napisał, że drukarkę odsyła bo mu nie działa. Napisałem, do niego @, że drukarka była 100% sprawna przed wysyłką i niemożliwe jest aby nie działa, poprosiłem również o zdjęcia komunikatu, drukarki i rzekomo kupionych tuszy.
29.03.2010r. dostaje awizo z poczty, że jest do odebrania paczka, nie byłem jeszcze sprawdzić co to ale, na 99% jest to ta drukarka. I teraz pytanie, czy obierać paczkę?

Na dodatek napiszę, że drukarkę sprzedawałem w imieniu znajomego, ale była na 100% sprawna!
Wydaje mi się, że mógł mieć taką samą drukarkę, tylko, że nie sprawną i chciałby podmienić drukarki. Drugie moje przypuszczenie to to, że zamiast kupić nowe oryginalne tusze, kupił jakieś tanie zamienniki, bądź próbował napełnić stare kartridże. Na szczęście, mam jeszcze w domu gwarancje z tej drukarki i w razie czego mógłbym sprawdzić numer seryjny czy się zgadza z tym co był na sprzedanej drukarce.
Czy muszę przyjąć zwrot?
Zwrotu może nie muszę, ale reklamacje chyba tak? Co jeśli wyjdzie, że drukarka jest sprawna. Albo co zrobić jeśli mi również pojawi się taki sam komunikat jak kupującemu?
Przecież w tak długim czasie mógł zepsuć drukarkę i próbuje teraz wyłudzić ode mnie pieniądze za niby niesprawną drukarkę.

Może zgłosić sprawę na policję, jak tak to z jakiego paragrafu?

Pozdrawiam

Zapraszam do zakupu artykułów z branży dziecięcej... Wózki, foteliki, krzesełka, akcesoria

D_v
 Wysłana - 31 marzec 2010 20:36      [zgłoszenie naruszenia]

do kasacji post

Zmieniony przez - D_v w dniu 2010-03-31 20:38:05

p.picollo
 Wysłana - 2 kwiecień 2010 10:42      [zgłoszenie naruszenia]

podbijam,

Jednak muszę odebrać przesyłkę, ale w ramach reklamacji, nie zwrotu.

A co zrobić jak jednak okaże się, że to kupujący zepsuł drukarkę i coś nie działa?
Jak mu udowodnić taką winę, mam jedynie zdjęcia drukarki przed wysyłka i pokazane jest na nich, że wszystko działa.
Drukarkę będę mógł odebrać dopiero w przyszłym tygodniu i okaże się co się stało.

Zmieniony przez - p.picollo w dniu 2010-04-02 15:04:38

Zapraszam do zakupu artykułów z branży dziecięcej... Wózki, foteliki, krzesełka, akcesoria

InQu
 Wysłana - 2 kwiecień 2010 19:49      [zgłoszenie naruszenia]

A prowadzisz dzialalnosc gospodarcza i w tym zakresie ja sprzedales?

a b c

p.picollo
 Wysłana - 2 kwiecień 2010 19:50      [zgłoszenie naruszenia]

osoba prywatna, kupiła również osoba prywatna.

InQu
 Wysłana - 2 kwiecień 2010 19:56      [zgłoszenie naruszenia]

W takim razie spor bylby rozstrzygniety na podstawie kc a nie ustawy o sprzedazy konsumenckiej co stawia Cie w bardzo korzystnej sytuacji(on musialby udowodnic fakt, ze sprzet byl sprzedany zepsuty, co w sytuacji gdy masz zdjecia etc jest trudne)

nie martw sie, jezeli masz uzasadnione przypuszczenia, ze to on uszkodzil drukarke albo ja wymienil, nie zwracaj pieniedzy, sprawe wyjasnisz w razie czego z allegro.

to tak na szybko, potem napisze wiecej sorry za chaotyczna wypowiedz pzdr

a b c

p.picollo
 Wysłana - 3 kwiecień 2010 00:33      [zgłoszenie naruszenia]

ok dzięki za odpowiedź

Tylko teraz mam pytanie, czy odbierać tą paczkę i czy rozpatrzyć reklamacje?

Myśle, że odbiore ta paczke zobacze co jest grane i najwyżej później będę dopytywać. Tylko pieniędzy nie mam zamiaru zwracać za coś co było sprawne.
pozdrawiam

InQu
 Wysłana - 3 kwiecień 2010 14:10      [zgłoszenie naruszenia]

Zrob dokladnie tak jak mowisz. pzdr ;)

a b c

Mopss
 Wysłana - 3 kwiecień 2010 14:26      [zgłoszenie naruszenia]

jeśli to pobranie to nie odbieraj!
na allegro nie licz, nawet nie kiwną palcem (chyba że chodzi o niezapłaconą prowizję od sprzedaży)
jeśli kupujący nie dołączył pisma reklamacyjnego do przesyłki to nawet nie zawracaj sobie gitary, tylko poproś o wpłatę kasy na powtórną wysyłkę.

InQu
 Wysłana - 3 kwiecień 2010 15:25      [zgłoszenie naruszenia]

Przeciez tamten typ nie wyslal za pobraniem jezeli na razie zada reklamacji ;)

a b c

p.picollo
 Wysłana - 11 kwiecień 2010 23:45     
 Usunięta przez Banan za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Allegro, kupujący chce zwrócić towar - problem.

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Zalozenie firmy cypr,wyspy owcze itd ? | Lokata 12% w Multibanku | kradzież :/ | Zerwanie umowy o prace... pomóżcie | Poważny problem | Pozwolenie na pracę w Niemczech dla małżonki zatrudnionego tam Polaka | Dziwne zachowanie policjanta | Brak podpisu - sprawa karna | konto w banku.. bez oddzialu | Praca mag. o bezroboci | Krus i ukończenie pełnoletności | odrzucenie oferty zpowodu błędu zamiawiającego | Papierosy,sugerowana cena sprzedaży. | Allegro | Czy należą się odsetki? | inkubatory | randk | crossfit | tattoo | tatuaz | mandat straż miejska | piotrowska | przybylska | paralotnia | katastrofa | paralotnie | -darq13 | darq13 | kredyt | zlydtyk | zlydotyk | złydotyk | [httpwwwfacebookcomprofilephp=743264506123123] | pozycja na pieska | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.