FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2017 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Allegro... 
[powiadom znajomego]    
Autor "Allegro..."   

loker100
 Wysłana - 3 wrzesień 2005 20:37        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam,
mój problem polega na tym, że w zły sposób zakończyłem aukcje, zamiast z wycofaniem ofert, zrobiłem to bez wycofania ofert, a przedmiot aukcji, został sprzedany - na części gdyż miał wade - dlatego aukcje wycofałem.
Napisalem maila z przeprosinami do kupujacego, ten odparł że chce 400 zł na konto, albo zrobi sprawe w sądzie, kupi na innej aukcji licytując w nieskończoność i zażąda w sądzie zwrotu różnicy.
Co zrobić w takiej sytuacji ?
Dodam że nie mam majątku na siebie, jestem uczniem, oczywiscie pełnoletnim.
Z góry dziękuje za każdą pomoc.
Pozdrawiam

"Idź swoją drogą, nie daj satysfakcji wrogom"

LUTER
 Wysłana - 3 wrzesień 2005 23:30      [zgłoszenie naruszenia]

podaj nr aukcji

LUTER

Marianoita
 Wysłana - 5 wrzesień 2005 15:33      [zgłoszenie naruszenia]

Mysle ze koles chce cie nastraszyc i nie bardzo rozumiem tą czesc z inna aukcją i oddawaniem jakiejs róznicy. Bo nie wiem jaki związek z twoją aukcją ma aukcja kogos innego. Na twoim miejscu olał bym sprawe koles wystawi ci pewnie tylko negatywa i na tym sie skonczy.

loker100
 Wysłana - 5 wrzesień 2005 16:28      [zgłoszenie naruszenia]

Koleś to nowy użytkownik na allegro, ma 1 komentarz. Jednak ma matke adwokata, i może mi z nudów namieszać. Dzwoniłem do niego, i nie jest skłonny podarować tego. W dodatku ma sam kase (to jest pewne), a jeszcze chce od kogoś wysępić...

Skjoeld H.
 Wysłana - 5 wrzesień 2005 22:12      [zgłoszenie naruszenia]

Co do tej części z inną aukcją i oddawaniem jakiejś różnicy, to faktycznie jest taki jeden przepis w KC, który może mieć tutaj zastosowanie :

art. 479.
Jeżeli przedmiotem świadczenia jest określona ilość rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku, wierzyciel może w razie zwłoki dłużnika nabyć na jego koszt taką samą ilość rzeczy tego samego gatunku albo żądać od dłużnika zapłaty ich wartości, zachowując w obu wypadkach roszczenie o naprawienie szkody wynikłej ze zwłoki.

Rozumiem, że to 400 zł. to jest to co gość stracił przez to, że nie chcesz się wywiązać z umowy; różnica pomiędzy rynkową wartością przedmiotu, a wylicytowaną ceną?
Co do tej mamy-adwokata to pewnie on sam uczciwie poinformował?

Znawca -

loker100
 Wysłana - 6 wrzesień 2005 08:06      [zgłoszenie naruszenia]

Różnica między rynkową wartością to jakieś 250 zł max, facet twierdzi że 400.
Wylicytował na mojej aukcji 405 zł. On sam poinformował że jego mama była kiedyś w prokuraturze. Jednak znalazłem info że o takim nazwisku jest Pani adwokat z jego miasta.

Tommygun
 Wysłana - 6 wrzesień 2005 09:56      [zgłoszenie naruszenia]

ale co, nie przelał Ci pieniędzy na konto, poinformuj, że z uwagi na wadę towaru wycofujesz się z umowy kupna-sprzedaży, koniecznie zachowaj jego maile odnośnie zapowiedzi sztucznego podbicia ceny

wystaw szybko tę samą rzecz na allegro i sprzedaj za np. 20 zł - niech to kupi ktoś z Twoich znajomych z komentarzami, żeby nie było że to ta sama osoba zapłacisz prowizję od sprzedaży a gościowi pokażesz jaka jest wartość rynkowa, jeszcze lepiej gdyby tansakcję zawarli Twoi znajomi, żebyś nie był jej stroną - przez analogię do jego pomysłu na sztuczne podbicie ceny na innej aukcji, na 100% też u znajomego...

nie wiem czy ten przepis z KC będzie miał tu jednak zastosowanie, bo nie opóźniasz się z dostawą, tylko zrywasz umowę kupna - sprzedaży a to nie to samo, jak sądzicie?

na marginesie - trochę prywaty, jest głosowanie na doradców w tym dziale (temat BOLDY) i po takich odpowiedziach Skojleda nikt nie powinien mieć wątpliwości że na to zasłużył (jak również Donio z zakresu kodeksu karnego) - zachęcam więc do głosowania

Specjalista -

Skjoeld H.
 Wysłana - 6 wrzesień 2005 16:38      [zgłoszenie naruszenia]

Niestety umowa została zawarta w momencie zakończenia aukcji i sprzedający (w przeciwieństwie do kupującego) nie ma takiej możliwości żeby się z niej wycofać ze względu na wady przedmiotu sprzedaży (no chyba, że jest to spowodowane okolicznościami za które on nie ponosi odpowiedzialności) bez ponoszenia żadnych konsekwencji. Odstąpić od umowy może niby zawsze, tylko że będzie zobowiązany do naprawienia szkody wynikającej z niewykonania zobowiązania, czyli właśnie zapłacenia tych 250 czy 400 zł czy coś tam jeszcze.

Nie sądzę, żeby ktokolwiek rozsądny oceniał wartość rynkową przedmiotu na podstawie ceny, jaką ktoś uzyskał na pojedynczej aukcji, więc tym akurat przejmować się nie powinieneś. Powinieneś za to wytłumaczyć kupującemu, że ta różnica wynosi właśnie 250 zł, a to że on gdzieś kupi ten sam przedmiot przepłacając 1000 zł będzie stanowiło jego problem.

Tommy : przepis faktycznie dotyczy sytuacji, gdy jeszcze umowa zerwana jeszcze nie została - bo i chyba jeszcze formalnie nie została (czyli jest jeszcze możliwość załatwienia tego w inny sposób, do czego ja bym namawiał np. zakupienia gdzieś okazyjnie takiego samego przedmiotu i wysłania kupującemu zamiast tego poprzedniego - lepsze to niż płacenie kosztów sądowych). W przeciwnym razie pojawia się właśnie obowiązek naprawienia szkody przez sprzedającego.

A czy znajduje się teraz w zwłoce, to chyba powinien sam stwierdzić na podstawie tych art. :

art. 476
Dłużnik dopuszcza się zwłoki, gdy nie spełnia świadczenia w terminie, a jeżeli termin nie jest oznaczony, gdy nie spełnia świadczenia niezwłocznie po wezwaniu przez wierzyciela. Nie dotyczy to wypadku, gdy opóźnienie w spełnieniu świadczenia jest następstwem okoliczności, a które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi.

reg. allegro
art. 9.2
Sprzedający i Kupujący powinni nawiązać kontakt nie później niż w terminie siedmiu dni od daty zakończenia aukcji. W przypadku braku odpowiedzi ze strony kontrahenta w powyższym terminie, można od umowy sprzedaży odstąpić.

Ogólnie rzecz biorąc, wydaje mi się, że często na allegro zdarzają się takie przypadki. Sprzedający dochodzi do wniosku, że cena mu nie odpowiada (tym bardziej jeżeli jest to np. 1 zł), wycofuje się z umowy (nie zastrzegając sobie wcześniej takiej możliwości), a kupujący się z tym godzi, bo nie chce mu się sądzić o jakieś marne kilkadziesiąt złotych. Pozostaje kwestia jak będzie w tym przypadku, kwota jest troszkę większa ...

Znawca -

loker100
 Wysłana - 6 wrzesień 2005 18:05      [zgłoszenie naruszenia]

Czyli nie ma innego wyjścia niż stracić te 200-250 zł ? Przecież to ewidentne naciąganie... Koleś NIC nie stracił.
Co myślicie o tym, tyle że to już kodeks karny:
Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

??
Mama była u radcy prawnego, i ten jej powiedział że facet nic nie stracił i nie ma prawa żądać nic ode mnie. A nawet jesli zrobi sprawe, to sad to odrzuc bo nie mam dochodow...
Jednak bardzo cenie wasze porady i odpowiedzi, więc dziękuje za pomoc, i prosze o dalsze, można powiedzieć wsparcie w sprawie ;) Oczywiście soqi.

loker100
 Wysłana - 6 wrzesień 2005 18:17      [zgłoszenie naruszenia]

Czy może pomóc fakt że kupiłem telefon na innej aukcji za około 580 zł ? I to przez "Kup teraz" a nie jakoś wykorzystując błąd sprzedającego...
Stąd koleś nie może zawyżyć wartości do 800, tak mi sie wydaje jak sądzicie ?

loker100
 Wysłana - 6 wrzesień 2005 18:20      [zgłoszenie naruszenia]

Dodam jeszcze, że w aukcji był fragment:
"Zastrzegam sobie możliwość zakończenia aukcji przed końcem"
Nie wiem czy może mieć jakiś wpływ ;)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Allegro...

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: wyrok w sadzie karnym | odmowa składania zeznań | spółki - aspekt praktyczny, czyli kiedy jaka | Uchwała o odwolaniu i powolaniu zarzadu sp. z o.o. | Uszkodzenie mienia na 30 tyś. zł. | Użycie pałki teleskopowej(spręzyna) podczas bojki w celu samoobrony | podatek dochodowy, 4 przypadki | problem w szkole | Strzelanie z wiatrówki | Groźby karalne . | problem z kupcem z allegro | Dowód osobisty | Alimenty dla ojca?! | Praca Barman | działalność gospodarcza | Odwołanie pełnomocnictwa | gps | global trade | hardcore | Vesoly | kaim | mrozowska | kelly hart | Ignatus | Łysy łeb | Łysy | Skaarj | ewa kaim ckm | ewa kaim | palio imobilajzer | IMAKING- | IMAKING | komisy w niemczech | 120zł | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.