FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1345 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Allegro-wózek 
[powiadom znajomego]    
Autor "Allegro-wózek"   

littlemum
 Wysłana - 27 maj 2009 09:27        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam!
Mam mały problem...Jakiś czas temu wystawiłam na allegro wózek,w bardzo dobrym stanie,na gwarancji. Kupiła go jedna Pani ale poza allegro. Dogadałyśmy się poprzez maila, ponieważ chciała go kupić ciut taniej. Wpłaciła pieniążki (300zł+ 40zł przesyłka) na konto (nie moje, mojego brata
)a ja wysłałam wózek kurierem. Nie spisywałyśmy żadnej umowy. Wózek otrzymała z jakąś dziurką! (której nie było) i źle się składała budka, ale to wina tej Pani, ponieważ źle złożyła wózek i mimo moich "instrukcji" jak dobrze złożyć wózek Pani uparła się,żę ją oszukałam i sprzedałam nie to co w opisie. Zażądała zwrotu pieniędzy, niestety w tej chwili nie mam możliwości wyłożyć takiej sumy, a poza tym nie jestem niczemu winna więc dlaczego miałabym oddać tej Pani pieniądze? Groziła,że założy mi sprawę z powódzctwa cywilnego, czy możliwe jest założenie takiej sprawy bez żadnej umowy kupna sprzedaży? napisałam tez,że dziś przyjeżdża rzeczoznawaca ocenić stan wózka. Jest to dla mnie trochę śmieszne i absurdalne.

marychaxxx
 Wysłana - 27 maj 2009 09:29      [zgłoszenie naruszenia]

skoro ktos kupił od Ciebie przedmiot na allegro, zawarliscie elektroniczną umowę kupna/sprzedaży.

littlemum
 Wysłana - 27 maj 2009 09:35      [zgłoszenie naruszenia]

wózeczek był kupiony poza allegro a aukcje zakończyłam

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 27 maj 2009 10:25      [zgłoszenie naruszenia]

no to nic ci nie moze zrobic, ani udowodnic, olej

Nie piszczie do mnie nic na PW bo nie sprawdzam tego maila.

Jaroch
 Wysłana - 27 maj 2009 15:10      [zgłoszenie naruszenia]

olej ją, nie zawarlas z nia umowy. dlatego zawsze sie odradza kupywanie poza allegro

from my rotting body Shrooms shall grow and I am in them and That is the Eternity

littlemum
 Wysłana - 27 maj 2009 15:15      [zgłoszenie naruszenia]

dzięki wielkie za odpowiedzi. Też tak myslałam,że nic nie może zrobić, napisałam jej ale ona i tak dalej pisze maile,że adwokat się ze mną skontaktuje w jej imieniu :)

Jaroch
 Wysłana - 27 maj 2009 15:21      [zgłoszenie naruszenia]

to odpisuj to samo, ze skontaktuje sie Twoj ojciec z nia, ktory jest prawnikiem

from my rotting body Shrooms shall grow and I am in them and That is the Eternity

littlemum
 Wysłana - 27 maj 2009 21:58      [zgłoszenie naruszenia]

tak, ojciec prawnik a wujek policjant ;)

PanMarcin
 Wysłana - 27 maj 2009 22:14      [zgłoszenie naruszenia]

nie zawarlas z nia umowy

bzdura

Została zawarta normalna umowa sprzedaży (chociaż też nie żadna elektroniczna umowa bo czegoś takiego nie ma). Do sprzedaży wózka nie jest wymagana forma pisemna, więc umowa jak najbardziej istnieje, tyle że jak mówił klejcun pierwszym problemem jest udowodnienie istnienia takowej przed sądem, chociaż oczywiście i bez papierka do się udowodnić że taka umowa została zawarta. Drugą sprawą są wady fizyczne rzeczy, a konkretnie udowodnienie, że to ty wysłałaś sprzęt w takim stanie.

Generalnie ja bym sceptycznie podchodził do tego straszenia sądem.

Specjalista -

mesiash999
 Wysłana - 1 czerwiec 2009 00:53      [zgłoszenie naruszenia]

przyjełaś przelew na konto automatycznie nastapiła umowa kupna-sprzedazy
co do sytuacji ,ze babka chce kase za to olej ja - nic ci nie udowodni
uszkodzenia mogly nastapic w transporcie lub u samej kupujacej wiec
nie boj zaby

anc_kozak
 Wysłana - 1 czerwiec 2009 00:56       [zgłoszenie naruszenia]

Jak wysłałaś przez kuriera, to mogła spisać protokół przy przyjęciu, jak tego nie zrobiła to niech sobie grozi :P

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Allegro-wózek

Warto przeczytać: tekst pełnomocnictwa | Inwestycje a ryzyko | Gdzie najlepiej oszczedzac od podstaw. | Fakury VAT | GPW - Nasze inwestycje. | Mandat-kilka pytań | Zwrot ze straty poniesionej na gpw | Spisywanie itd | Platnosci za granica (wycieczka) | Mandat - przechodzenie nie na przejsciu | Zgubiłem legitymacje szkolną co mam zrobic? | Niepełnoletni maturzysta | Biznes Plan | druga dziekanka z rzędu?- mozna? | Podatek od umowy zlecenie | elementarz początkującego inwestora - GPW | wso kwestonariusz osoby | bez zobowiązań | kpmg | erotyczne fotki | sokolicy | Izotek | jak sformatowac laptopa | speria | xperia | xperia p | sony | alkoholizm | filmiki dla A punA3w | weeb | pipki | yohimbina | mało znajomych | balony rekonstrukcja od 18 lat | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.