FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1559 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Anglia co dalej? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Anglia co dalej?"   

oses32
 Wysłana - 5 marzec 2007 16:12        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

No cóż wiem, że zostanę zjechany pewnie przez większość ale mam takie pytanie: Jak myślicie co się stanie z Polakami wyjeżdżającymi dziś z Polski do Anglii kiedy przyjdzie tam w końcu recesja?? Nie wiem nie widziałem, żeby ktoś poruszał ten problem o tym się wogóle nie mówi... Bo tak dziś mamy no fajnie jest w sumie dobra koniunktura w sumie gospodarka się rozwija ogólnie światowa i brytyjska. W tej chwili jest spoko. No ale jak wiadomo w gospodarce kapitalistycznej są cykle koniunkturalne... I dziś no co widać po giełdach przynajmniej w Polsce jesteśmy przed szczytem boomo gospodarczego. No wiem, że niektórzy się nie zgodzą ale tak jest raczej, ogólnie gospodarki się rozwijają. Ale w końcu przyjdzie ten moment, że będzie w końcu ta recesja bo MUSI być... I przypuśćmy za hmm 3,4 lata gospodarka zacznie zwalniać, na początku powoli no i nie będzie tragedii strasznej ale no powiedzmy koło 2010-2015 na Wyspach Brytyjskich bezrobocie osiągnie tak koło 10% może powyżej... Już nie ważne czy tak będzie czy nie w każdym razie jest to możliwe bo nigdy nie wiadomo czy nie przyjdzie recesja... I jak myślicie co będzie z Polakami co dziś tam siedzą? Wiadomo najlepsi się wybiją i będą klasą średnią tam, ale co z ogromną resztą która pracuje no jednak co jak co ale na najniższych stanowiskach? Staniemy się no nie wiem jak turcy w niemczech czy będziemy świadkami masowych powrotów do kraju?? Jak myślicie co może się stać z ogromną rzeszą polaków jeśli gospodarka no trochę nawaliła??

Nie należy chełpić się tym, że ma się słuszność, bo to nie nasza
zasługa, lecz prawdy, z pomocą której zyskaliśmy przewagę.

Jaroch
 Wysłana - 5 marzec 2007 16:51      [zgłoszenie naruszenia]

panie, bzdury gadasz

from my rotting body Shrooms shall grow and I am in them and That is the Eternity

Casusbelli
 Wysłana - 5 marzec 2007 16:56      [zgłoszenie naruszenia]

No ale jak wiadomo w gospodarce kapitalistycznej są cykle koniunkturalne...

Nie w "gospodarce kapitalistycznej" tylko w "gospodarce kapitalistycznej w której państwo ma wladze nad pieniądzem i z niej aktywnie korzysta"
To tak gwoli scislosci...

Oraz dzisiaj pomimo tego ze panstwo ma wladze nad pieniadzem- ludzie wiedza troche wiecej co sie dzieje i dlaczego- wiec wielkich wahan bym sie nie spodziewal.

Za to BARDZO ciekawie bedzie jak zaczna bankrutowac socjalistyczne systemy emerytalne...
Ale to na razie nie kwestia kilku lat- predzej kilkanascie albo troche wiecej.
Na pewno my tego dozyjemy.

minner
SZPIEG
 Wysłana - 5 marzec 2007 18:46      [zgłoszenie naruszenia]

to powiedz mi co będzie z polakami którzy zostali w kraju i naginaja za 1200 zl nic nie odkladajac, Ci co pracuja w anglii beda mogli wrocic do kraju i za te kase tam odlozona nawet beda mogli "przeczekac" te recesje ...

zaś Ci zostali w PL jak byli z niczym tak dalej będą robić na rachunki i żyć w półnędzy... oczywiście mam tu na myśli te najniższa klase robotniczą...

i mam na mysli tych co w anglii zyja z rozsadkiem i nie rozrzucaja sie z kasa...

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Specjalista -

NeuroTypek
 Wysłana - 6 marzec 2007 20:22      [zgłoszenie naruszenia]

kosmos nic więcej z polakami którzy jeżdżą do anglii Francji Niemiec czy
państw Beneluxu nic nie będzie jak by to powiedział Kononowicz "nie będzie
niczego" a to dlatego ze owi Polacy pracują tam raz że za płacę minimalną a dwa że w zdecydowanej większości na czarno no chyba ze zdobedą jakieś "doświadczenie" w przemyśle wędliniarskim na budowie albo bedą pakowaczami roku wrócą do polski i masa pracodawców będzie walić drzwiami i oknami aby takiego człowieka mieć we własnej firmie
PS: nie mowie o wszystkich ale o zdecydowanej większości krotko widzów

[video.interia.pl/obejrzyj,film,40782,sortuj,r,st,24H,pozycja,221,tabletka_-_ale_odjazd_%3A%29]

Kask
 Wysłana - 7 marzec 2007 17:51      [zgłoszenie naruszenia]

Beda zarabiali tam mniej albo sie przekwalifikuja. Turcy w Niemczech sie tak latwo i szybko nie asymiluja jak chociazby Polacy ktorych jest tam rownie duzo.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -

mlkv
 Wysłana - 8 marzec 2007 00:56      [zgłoszenie naruszenia]

Z takimi pytaniami to do wrozki, zbyt wiele niewiadomych. Bawi mnie natomiast podejscie autora w mysl ktorego recesja to taka przykrosc ktora grozi jedynie UK, bo przeciez nie dotknie Polski. Szacowna IV RP przezywac przeciez bedzie boom gospodarczy ( ktorego z poziomu przecietnego czlowieka nie widac ) zapewne do czasu az slonce wyczerpie swoj zapas plazmy.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

minner
SZPIEG
 Wysłana - 8 marzec 2007 18:51      [zgłoszenie naruszenia]

nasz boom gospodarczy to efekt inwestycji takich jak LG, Toshiba, Volvo pod Wroclawiem m.in. tylko jakim kosztem ?? Ludzie tam maja 1000 zl na reke...

i to ma byc świetlana wizja polski, tłumy firm walących do polski inwestujących po to żeby doić polaków za 1000 zl ...

sorry wole naginać w UK za 6-7 tys zł i sobie te 4 tysiaki miesiecznie odlozyc... i nie pi***prz że się nie da !!! Bo pracowałem już w UK niejednokrotnie, zawsze legalnie, i zawsze te 4 tysiaki miesiecznie odlozylem bez problemu....

Ci co szydzą z emigrantów, to najczęściej ludzie którzy mają niezła fuche po znajomościach lub po rodzince i im się wydaje że w Polsce taki miód... weź popracuj za 1000 zl we Wroclawiu i sie z tego utrzymaj to wtedy pogadamy.... to tak w kwestii wypowiedzi pana NeuroTypek

Zmieniony przez - minner w dniu 2007-03-08 18:52:10

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Specjalista -

oses32
 Wysłana - 1 lipiec 2008 00:15      [zgłoszenie naruszenia]

[gielda.onet.pl/0,1779635,wiadomosci.html]

Sorry, że odświeżam, może nie odnośnie Anglii, ale ciekawa informacja. Ciekawe jak to wpłynie na sytuacje Polaków tam... A nie przecież oni się bedą utrzymywać z tego co zarobili z tego co ktoś napisał

Po 1,5 roku odpowiedź "Bawi mnie natomiast podejscie autora w mysl ktorego recesja to taka przykrosc ktora grozi jedynie UK, bo przeciez nie dotknie Polski."

Nie wiem skąd Ty to wywnioskowałeś

Zmieniony przez - oses32 w dniu 2008-07-01 00:23:27

Nie należy chełpić się tym, że ma się słuszność, bo to nie nasza
zasługa, lecz prawdy, z pomocą której zyskaliśmy przewagę.

mlkv
 Wysłana - 1 lipiec 2008 09:39       [zgłoszenie naruszenia]

"Jak myślicie co się stanie z Polakami wyjeżdżającymi dziś z Polski do Anglii kiedy przyjdzie tam w końcu recesja??"

oraz

"przynajmniej w Polsce jesteśmy przed szczytem boomo gospodarczego."

Stąd.

Bo kiedy pisałem swoje słowa w Polsce przecież było tak fajnie, giełda rosła, nieruchomości też. A teraz co?

A także.

To że ktoś jest członkiem "klasy średniej" oraz że się wybił nie oznacza że recesja go nie dotknie

Edit: Koncepcja "zimowania" Polaków w PL i przeczekiwania recesji na zachodzie zakłada podejście trochę skansenowe, powszechne w usa na Jackowie czy Greenpoincie. Tzn. że Polska to taki skansen do którego w każdej chwili można wrócić, rozmienić na te słabiutkie złote trochę drobnych zarobionych na wyjeździe i żyć jak król przez parę lat, a potem wrócić na emigrację.

Z uwagi na postęp cywilizacyjny w PL taki scenariusz staje się coraz mniej wykonalny.

Zmieniony przez - mlkv w dniu 2008-07-01 09:48:41

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Anglia co dalej?

Warto przeczytać: Rozwód | kredyt hipoteczny | Pogrążyłem się? | Ubezpieczyciele - dobre fimy | alimenty | Jaką formę reklamy wybrać w celu zareklamowania usług reklamowych :-) | wjazd na chatę policji bez powodu | Mandat w pociagu. | Zamknięcie Izzy konta (mBank) | Nieobecność na sprawie | tytuł zawodowy w nazwie firmy budowlanej | prawo jazdy-kurs reedukacyjny? | Drenaż finansowy | Weksel | Długi | Zatrudnienie praktykanta ? Pytanie | Bak's Alkoholowe | Bak's Krupnik | Bak's-Krupnik | Bak s Krupnik | Bak s Alkoholowe | play | rozyczka | różyczka | test | gessler | kuchenne rewolucje | c70 | Malenstwo62 | pulpity | nauki humanistyczne | klin | stacja pogodowa | pA,ytki krwi | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.