FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2336 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Multimedia
Aphex Twin 
[powiadom znajomego]    
Autor "Aphex Twin"   

smutasny
 Wysłana - 2 listopad 2007 16:39        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Tematu takiego nie znalazłem.
Wkleję parę informacji o swoim ulubionym artyscie.

Aphex Twin, właśc. Richard David James (ur. 18 sierpnia 1971 w Limerick w Irlandii), jeden z najbardziej znanych przedstawicieli muzyki elektronicznej.

Historia

Dzieciństwo spędził w Kornwalii. Od wczesnej młodości zajmował się elektroniką. Jako nastolatek wygrał m.in. konkurs na produkowanie dźwięków za pomocą komputera ZX Spectrum. Wcześnie zajął się także muzyką i został dj-em, przyjmując pseudonim Aphex Twin. Pierwsza jego część ma pochodzić od nazwy producenta sprzętu muzycznego, a druga upamiętnia starszego brata, także Richarda, który zmarł przed urodzeniem muzyka.

Już po przenosinach do Londynu James wydał ogromną ilość muzyki, nagrywając pod wieloma pseudonimami (m.in. jako AFX, Polygon Window, Caustic Window, Bradley Strider, Gak, Power Pill, Dice Man, Blue Calx, Soit-P.P., Q-Chastic). Wraz z Chrisem Cunninghamem kręcił także teledyski, w których zwykle pojawiają się zdeformowane twarze Jamesa (np. Come to Daddy, Windowlicker).

Pierwszy pełny album wydany jako Aphex Twin ukazał się w 1992 pod tytułem Selected Ambient Works 85-92. Zawiera on utwory łatwiejsze do słuchania niż wcześniejsze kompozycje Jamesa. Legenda mówi, że źródłem dźwięku była zwykła kaseta, którą muzyk przesłuchiwał wraz z przyjaciółmi, jeżdżąc samochodem. Według innych, przed dotarciem do studia, kaseta znalazła się jeszcze w szczękach psa artysty.

Kontynuacja SAW 85-92 ukazała się w 1994. Zawiera kompozycje, w których w centrum zainteresowania twórcy znalazł sam dźwięk, nie zaś rytm. Sprawia to, że kompozycji nie można w żadnym wypadku wystukiwać sobie stopą, a dla niektórych mogą być one nudne. Znacznie bardziej pasuje do nich termin ambient i łatwiej je powiązać z muzykami takimi jak Autechre, The Orb i Biosphere. Drugi album Jamesa został przez wielu potraktowany jako satyra na muzykę ambient, za względu na minimalizm. Mimo to dotarł do 11. (!) miejsca brytyjskiej listy przebojów.

W 1997 ukazał się singel Come to Daddy.

Aphex Twin jest jednym z najbardziej kreatywnych brytyjskich muzyków końca XX wieku, artysta niezależny, skłonny do prowokacji w swojej twórczości, zarówno muzycznej jak i sztukach plastycznych.

/wiki

Tutaj macie mały tekscik, który ukazał sie kiedyś w machinie.
Dość luźno napisany i przyjemnie sie go czyta.
[http://www.bogacz.pl/teksty/aphextwin.htm]

Tutaj możecie sobie sciągnąć ze free jednego live seta dzieki uprzejmośći Rephlex
[http://www.thegurufs.net/rephlex2.htm]

Jak Was zainteresowało to możecie sobie posłuchać i pooglądać kawałków na youtube.
Takich jak np. alberto balsam, on, vordhosbn i innych.

W tym roku kupiłem już trzy jego płyty, żadnego zakupu nie żałuje i na pewno na tym nie skończe. Obecnie poluje gdzieś w PL kto ma SAW 1

dziękuje.
((;

chris21
Człowiek Słoń
 Wysłana - 2 listopad 2007 17:43      [zgłoszenie naruszenia]

Kojarze tylko jeden utwór, przy którym Ignashov na ring wychodził.
Moze kiedys przeslucham cos wiecej.
[chris21.wrzuta.pl/audio/biPbY51hTf/aphex_twin_-_outside_kick_ass_violin_solo]

[w932.wrzuta.pl/audio/a1o9Toqc2zk/faczynski_i_kidd_-_problemow_tworcy]

Specjalista -

mleqs
mleko
 Wysłana - 2 listopad 2007 19:24      [zgłoszenie naruszenia]

Zryte videoclipy, a 'Come to Daddy' ryje psychę maksymalnie

(<>)...ZAGŁĘBIE'NI...(<>)
"A bad woman is a sort of woman a man never gets tired of"

Specjalista -

coraMietka
 Wysłana - 2 listopad 2007 19:29      [zgłoszenie naruszenia]

ja ljublju ten

Przybywam w pokoju !

Hedral
 Wysłana - 2 listopad 2007 19:54      [zgłoszenie naruszenia]

Moje zamiłowanie do niego widac nawet w moim avie
Jego wielkim plusem jest to,ze ciężko się nim znudzić ze względu na różnorodność jego twórczości. Akurat tak się składa ze najbardziej znane kawałki do mnie nie trafiają. Dopiero po dorwaniu jego pełnej dyskografii i po dotarciu do mało znanych utworów odkrywa się jego geniusz. Świetne są jego sety live można ich słuchać bez końca, bardzo klimatyczne kawałki z serii ambient works i cała masa elektroniki z serii analords. Ale fakt faktem to nie jest muzyka dla mas.

~Entrance to Exit

tooms
 Wysłana - 2 listopad 2007 20:35      [zgłoszenie naruszenia]

co to za gówno tego nie da się słuchać

A Lap Dance Is So Much Better When The Stripper Is Crying...

Ekspert -

smutasny
 Wysłana - 2 listopad 2007 22:50      [zgłoszenie naruszenia]

Hedral no to po sogu

medulla
 Wysłana - 3 listopad 2007 15:58      [zgłoszenie naruszenia]

"Selected Ambient Works 85-92" cała płyta majstersztyk.
Pozdrawiam.

medulla aka Demize

smutasny
 Wysłana - 3 listopad 2007 23:17      [zgłoszenie naruszenia]

ejj no myslałem, ze bedzie wieksze zainteresowanie tematem
a chciałem zakładać juz tematy o inncyh artystach no

AndyGFX
 Wysłana - 3 listopad 2007 23:35      [zgłoszenie naruszenia]

aphex twina sluchalem i to chyba ciebie mam w friendsach na last.fm (moj nick Andy997) o ile sie nie myle kawalek vordhosbn to moj ulubiony <333

smutasny
 Wysłana - 3 listopad 2007 23:59      [zgłoszenie naruszenia]

tak, tak masz mnie

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Aphex Twin

Strony: 1 2

Warto przeczytać: loona - baila mi ritmo | Flabby - Mambo Italiano | Natalie Cole - this will be | Disco Polo | płomien 81 | Verba i Rezerwat-"Zaopiekuj sie mna" | ABC Muzyki | Moje foty | MORES RSH | Podkład muzyczny do virgin & brodka | Ola Szwed...??? | Ulubione teledyski | szukam takiego kawalku | Szukam? | Kibice+muza | Vatos Locos Klan | street90 | bellus | zator | wsp | po jakim czasie | sms | wrocic | dziewczyna | co brał Zyzz | Zyzz | vodicque | hasla | hasła | cebularz | pęknięty ząb | shimajiro | rosja | rosja stan umysłu | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.