FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5237 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Zjawiska niewyjaśnione, nauka i historia
Arctodus simus 
[powiadom znajomego]    
Autor "Arctodus simus"   

xami
forumzn.katalogi.pl
 Wysłana - 24 luty 2007 19:49       

Przeniesiona przez xami z działu 'Historia'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Arctodus simus gigantyczny niedźwiedź z Ameryki Północnej

Arctodus to gigantyczny niedźwiedź z Ameryki Północnej żyjący od ~36000 lat temu do ~5000lat temu. Przyczyna wymarcia nie jest znana.

Zdaniem naukowców Arctodus simus nie pozwalał na rozprzestrzenianie się człowieka w Ameryce Północnej.

Na podstawie zachowanych kości stwierdzono że miał 3,7-4,3metra wysokości (wyprostowany) 1,5-1,8m na czterech łapach.
Arctodus simus mógł osiągać ciężar 1600kg, trzy razy więcej niż największy współczesny niedźwiedź kodiak. Jeśli przyjąć że zróżnicowanie mogło być podobne jak u współczesnych niedźwiedzi to Arctodus mógł osiągać ciężar 2,2tony i 6 metrów wzrostu.
Arctodus był wszystkożerny a jego populacja bardzo duża (ze względu na liczbę zachowanych szczątków).

Gdy zanikały populacje mamutów, mastodontów, wołów piżmowych człowiek stał się ich głównym źródłem pożywienia. W raporcie dla prezydenta Jeffersona w 1807r. kapitan Lewis opisał spotkanie z "monstrualnym" niedźwiedziem (ważył tylko 270kg), który postrzelony 9 razy z karabinu ścigał myśliwych i dopiero dziesiąty strzał w głowę go powalił.

Niedźwiedzie wykazują się niezwykła przebiegłością, zajadłością i inteligencją w zdobywaniu pokarmu.

Spotkanie człowieka, uzbrojonego w oszczep lub łuk, z Arctodusem o masie 2000kg, z twardą skórą z kilkunastocentymetrową warstwą tłuszczu, z mięśniami grubości ~15cm stawiało człowieka na straconej pozycji. Do zadania śmiertelnej rany potrzebna była ogromna siła pozwalająca na zagłębienie grotu na 30cm. Rzucenie oszczepem czy wystrzelenie strzały z taką siła było raczej nie realne.
Dodatkowo zajadłość giganta potęgowana była przez bolesne schorzenia artretyczne i infekcje grzybicze.

Szczątki niedźwiedzia odnaleziono w ponad 100miejscach (Jukon, Pensylwania, Indiana, północny Meksyk, Kalifornia).

więcej:
[hanskrause.de/HKHPS/hkhps_53_04.htm]
[http://www.isgs.uiuc.edu/faq/fossils/pdq263.html]

Zmieniony przez - xami w dniu 2007-08-03 01:53:35

Yonaguni [http://www.insomnia.pl/Yonaguni-t192003.html]
Ładne dziewczyny z orkiestr dętych robią dobrze partiom politycznym.
Mój ojciec jeździł na wielbłądzie. Ja jeżdżę samochodem.
Mój syn lata samolotem. A jego syn będzie jeździł na wielbłądzie.

Specjalista -

pawiel
 Wysłana - 25 luty 2007 00:26      [zgłoszenie naruszenia]

Niemały.

gokacy
WARIAT
 Wysłana - 25 luty 2007 01:20       [zgłoszenie naruszenia]

gigant ! chcialbym miec takiego

w sumie ta pani na zdjeciu ma fajne tytki

Piłsudczyk.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Arctodus simus

Warto przeczytać: | | kalkstein | taboo | pracy | Goddard | ksiA".A ka | sA,oneczko | plaA?a | animacja życie człowieka | accord coupe | joan jett | mercedes w126 sec | ogloszenia samochodow z niemiev | exterme14 | amadeusz | amadeus | petite video xxx | laski fb | Zamroczony | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.