FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2464 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Ateiści, antyteiści itd. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Ateiści, antyteiści itd."   

szowar
 Wysłana - 16 czerwiec 2010 18:35      [zgłoszenie naruszenia]

ale szukanie przez całe życie wyimaginowanego przyjaciela to chyba najgłupsza droga z możliwych.

Większą głupotą jest poświęcenie życia w imię wyimaginowanego przyjaciela

Wolę umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach

Tadeknorek
 Wysłana - 16 czerwiec 2010 18:42      [zgłoszenie naruszenia]

Autorze, Kościół Rzymskokatolicki, czy inne wyznania nie mogą Ci co najwyżej pomóc, tylko przekonać, że proponują różne wersje boga. Ty robisz dokładnie to samo. A procesy które odbywają się w mózgu każdego człowieka nie mają nic wspólnego z metafizyką, bo wszystkie są uwarunkowane tutejszym życiem i potrzebami z nim związanymi. Marzy Ci się życie wieczne, owszem, może byłoby to miłe (choć często mam też wątpliwości), a mi się marzy Cadillac chociażby.

Nie wiem o co Ci chodzi z ciasnotą głów. Moim zdaniem lepiej mówić dziś raczej o funkcjonalności mózgownicy, bo niektórzy mają tak szerokie czaszki, że byle gówno do nich wleci.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 16 czerwiec 2010 20:07      [zgłoszenie naruszenia]

Autorze, sam jesteś płytki. Ja patrzę wgłąb i nic tam nie widzę. Tobie ktoś powiedział, że coś powinieneś widzieć i widzisz. Nie ma tam nic, ****a, nic nie ma, zrozum. Sztuką jest właśnie odejść od tego gówna, które ładowali Ci do mózgu od maleńkości, sztuką jest stanąć z boku i spojrzeć na wszystko czystym i nieskażonym tą całą *******oną trucizną spojrzeniem. Jak już uda Ci się spojrzeć bez pryzmatu zabobonów, bez żadnego pryzmatu to dostrzeżesz swoje wnętrze. Nic tam nie będzie.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

SgrA
 Wysłana - 16 czerwiec 2010 20:17      [zgłoszenie naruszenia]

"Mistyczne wyjaśnienia uchodzą za głębokie, prawdą zaś jest, że nie są nawet płytkie."

Friedrich Nietzsche, Wiedza Radosna, § 126

"Biorąc do ręki jakiś tom, traktujący np. o teologii albo szkolnej metafizyce, zapytujemy:
Czy zawiera jakieś rozumowanie abstrakcyjne dotyczące wielkości lub liczby? Nie. Czy zawiera jakieś
oparte na doświadczeniu rozumowanie dotyczące faktów i istnienia? Nie. A więc w ogień z nim,
albowiem nie może zawierać nic prócz sofisterii i złudzeń!"

Znawca -

Mancienne
 Wysłana - 16 czerwiec 2010 20:32      [zgłoszenie naruszenia]

OloKK

Ślepiec, który nie widzi kolorów, może smiac się z widzącego i przekonywac go, że kolorów nie ma. Ja jednak nie uznaję pustki, nicości i bezsensu, ja sens znalazłem, Tobie życzę otworzenia oczu.

~vanitas vanitatum, et omnia vanitas~

Mancienne
 Wysłana - 16 czerwiec 2010 20:37      [zgłoszenie naruszenia]

SgrA

"Dziś człowiek tak często nie wie, co nosi w sobie, w głębi swej duszy, swego serca. Jak często jest niepewny sensu swego życia na tej ziemi. Ogarnia go zwątpienie, które przeradza się w rozpacz. "

- Jan Paweł II

Rozpacz, oto co Ciebie czeka ateisto. Bóg jest z Tobą lecz Ty negujesz Jego istnienie, to prowadzi do niczego (czy jak kto woli do nietzschego).

~vanitas vanitatum, et omnia vanitas~

szowar
 Wysłana - 16 czerwiec 2010 20:40      [zgłoszenie naruszenia]

no znalazłeś i co przyszedłeś się pochwalić swoim przyjacielem ?

Tych oczu nie otwieraj zbyt szeroko bo zaczną łzawić jak już nie łzawią

Wolę umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach

SgrA
 Wysłana - 16 czerwiec 2010 20:48      [zgłoszenie naruszenia]

Jestem zrozpaczony czytając twoje posty. Jestem zrozpaczony też tym, że dorośli ludzie żyjący w XXI wieku uważają, że jedynym sensem życia jest hołdowanie zabobonom.

"Biorąc do ręki jakiś tom, traktujący np. o teologii albo szkolnej metafizyce, zapytujemy:
Czy zawiera jakieś rozumowanie abstrakcyjne dotyczące wielkości lub liczby? Nie. Czy zawiera jakieś
oparte na doświadczeniu rozumowanie dotyczące faktów i istnienia? Nie. A więc w ogień z nim,
albowiem nie może zawierać nic prócz sofisterii i złudzeń!"

Znawca -

Tadeknorek
 Wysłana - 16 czerwiec 2010 21:10      [zgłoszenie naruszenia]

Kurde, Olokk, nie wiem czy to było Twoją intencją, ale jak na mój gust Twój post wydał się nihilistyczny.

Moim zdaniem patrząc wgłąb siebie, nie dostrzega się tam niczego... nadnaturalnego. Wszystko wynika z doczesności, która stale się zmienia, choć pewne wartości pozostają niemal niezmienne. Ale one też nie wynikają z żadnej transcendencji. To raczej cała natura, której my jesteśmy elementem, łączy się w piękną całość, którą czasem można wręcz kontemplować, z podziwem dla uroku, lecz bez dorabiania sobie do niego irracjonalnych scenariuszy.

Ja nie czuję pustki. Pustkę może czuć ktoś, kto jest na rozstaju dróg. Ten, który znalazł już swoją właściwą drogę, jaka by nie była, tzn. ukształtował swój światopogląd, hierarchię wartości itd, zdecydowanie nie czuje pustki.

Zmieniony przez - Tadeknorek w dniu 2010-06-16 21:10:36

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 16 czerwiec 2010 21:10      [zgłoszenie naruszenia]

Mancienne, chodzi o to, że to Ty jesteś tutaj ten ślepy. Nie widzisz kolorów tylko masz ten swój czarnobiały świat i nie chcesz zobaczyć więcej. Ja to Twoje widziałem, naprawdę. Byłem kiedyś wierzący. Uwierz mi, że jest coś więcej.

Widziałeś taki film Pleasantville?

Tadek, mnie często głupki mylą z nihilizmem
Na etyce typ się do mnie przywalił, bo tłumaczyłem, że większość zasad jest z dupy i bez sensu. Od tamtej pory cokolwiek skrytykuję to zawsze pieprzy, że jestem nihilistą
Nie jestem.

Zmieniony przez - OloKK w dniu 2010-06-16 21:12:37

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 7 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Ateiści, antyteiści itd.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Warto przeczytać: droga życiowa | Masz wiadomość ;-) | Przeszłość i jej wpływ na to co teraz... | Wyśmiewanie ludzi wierzących | Czy to prawda? | Mind? | Wygląd czy charakter? | "Wykop rasizm z forum Insomnia" | mam dola | Filozofia medyczno -psychologiczna | Modlitwy w ładnym stylu :) | Jeszcze jeden argument przeciwko aborcji | co by było gdyby - temat - BÓG??? | Przemoc | Człowiek a homo sapiens | Autosugestia | peugeot 406 coupe | lewic | lewica | gra analna | dysk przenośny | legnica kszysztow oleszczyk | new balance | aktorki | ford mustang | jebewdenko | gdynia | CHŁOPAK ROBI LODA | presecutr | biseksualizm | trampekfromnightmare | trampek | fromnightmare | tarcza przesuwna | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.