FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 19975 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Ateiści są bardziej inteligentni, niż wierzący 
[powiadom znajomego]    
Autor "Ateiści są bardziej inteligentni, niż wierzący"   

kopt
Diabeł
 Wysłana - 7 kwiecień 2010 19:19      [zgłoszenie naruszenia]

Możesz sobie gadać, a ateiści i tak są gupie gupki i komuniści a pedofili wśród księży jest 100x mniej niż wśród nauczycieli i lepiej sobie strzelić w łeb niż żyć bez nadziei na wiczność i tak w ogóle to jesteś towarzystwo wzajemnej adoracji. Rozumiesz już?

[www.facebook.com/poprawskimagicalphotography]

Ekspert -

kruchy5
 Wysłana - 7 kwiecień 2010 21:17      [zgłoszenie naruszenia]

Ja rozumiem frustrację Kopta.
Ateizm,ten hałaśliwie-namolny,jest realizowany przez neofitów.A każdego który właśnie wszedł w posiadanie Tajemnej Wiedzy O Tym Jaka Jest Prawda irytuje niewytłumaczalny opór śmiących kwestionować owe objawienie.
No bo jak można wierzyć w Boga skoro nie wierzy się w krasnoludki a na domiar złego być członkiem instytucji ,która za pomocą siatki pedofilów* spaliła miliony(powtarzam miliony) kobiet na stosie w międzyczasie organizując krucjaty i rozliczne wojny w imię Boga?

*dawniej kler oskarżany był o homoseksualizm.I też wtedy mówiono,że to zboczenie jest wynikiem celibatu.Ale uuups...homoseksualizm wykreślono z listy zboczeń no to pedofilia zostaje.

Zmieniony przez - kruchy5 w dniu 2010-04-07 21:19:34

Specjalista -

psyfil
 Wysłana - 7 kwiecień 2010 21:27      [zgłoszenie naruszenia]

Kruchy widze ze sie nie znasz. To oczywiste, ze my - ateisci jestesmy inteligentni. Argumenty, ze naukowiec prof. biologii Maciej Giertych moglby przedstawic swoje badania naukowe, ze ewolucja nie istnieje, sa wogole nie trafione, bo wszakze badania umiejscowione w tym temacie opieraja sie na tzw. SREDNIEJ ARYTMETYCZNEJ!!! A jak wiadomo liczby nie klamia i madry Polak po szkodzie! Poza tym te badania sa zrobione przez NAUKOWCOW!!! Czy wogole pojmujesz co to znaczy?!

jdcho
 Wysłana - 8 kwiecień 2010 01:41      [zgłoszenie naruszenia]

Widze, ze dyskusja dalej zyje :)
@psyrel - Czy Ciebie rzeczywiscie przekonuja te badania? Czy rzeczywiscie na ich podstawie mozesz szczerze stwierdzic, ze ateisci sa inteligentniejsi?

"...to by było na tyle..."

Tadeknorek
 Wysłana - 8 kwiecień 2010 08:04      [zgłoszenie naruszenia]

*dawniej kler oskarżany był o homoseksualizm.I też wtedy mówiono,że to zboczenie jest wynikiem celibatu.Ale uuups...homoseksualizm wykreślono z listy zboczeń no to pedofilia zostaje.

Kler dalej jest oskarżany o homoseksualizm. Oskarżany nie dlatego, że jest "zboczeniem", tylko dlatego, że jest powszechny w szeregach KrK, choć wedle standardów tejże instytucji poczytywany jest za grzech (gwoli ścisłości- nie sam homoseksualizm, ale czyny, które homoseksualizm implikuje). Jeśli homoseksualizm może być również nabyty, to wtedy niewątpliwie nosi znamiona choroby- jednak trudno jest stwierdzić, czy celibat wywołuje u niektórych duchownych pociąg do tej samej płci... czy to raczej atmosfera celibatu, a jednocześnie systematyczne kontakty z chłopcami nieodmiennie towarzyszące życiu duchownego (zwłaszcza jeszcze w seminarium) przyciągają gejów. Jedno jest już pewne- uważano wcześniej (a twierdził tak przede wszystkim KrK), że należy usunąć z Kościoła wszelkich gejów, gdyż to rzekomo oni przekształcali się w pedofilów. Tyle, że nie pasowało to do faktu, iż najczęstsze przypadki pedofilii wśród duchownych to te objawiające się molestowaniem dziewczynek, o co trudno byłoby chyba podejrzewać mężczyzn o homoseksualnych skłonnościach.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

kopt
Diabeł
 Wysłana - 8 kwiecień 2010 10:05      [zgłoszenie naruszenia]

Trudno powiedzieć, czy celibat bardziej przyciąga jednostki dysfunkcyjne seksualnie, czy sam kreuje dewiacje. Myślę, że mimo wszystko bardziej przyciąga. Na pewno atmosfera seminarium (jak i koszarów zresztą) sprzyja rozwijaniu się wrodzonych skłonności homoseksualnych (które akurat dewiacją nie są jak sądzę), ale nie bardzo mogę uwierzyć, że taka sytuacja stwarza skłonność. Z tym się rodzisz lub nie. 100% heteryk zapewne wie o czym mówię, bo ja tam "homoseksualnej propagandy" jakoś bać się nie potrzebuję
Ogólnie kościół stwarza wymarzone warunki dla osób z dysfunkcją seksualną i innej maści nieudaczników. Każdy przyszły ksiądz znajdzie tam darmowy wikt, opierunek i audi. Każdy będzie się cieszył szacunkiem nie kiwając nawet palcem w bucie, żeby na niego zapracować. No i każdy chorobliwie nieśmiały znajdzie gosposię lub stadko oazowiczek; każdy homoseksualista z wyparciem znajdzie pokrewne sobie dusze, by razem pocierpieć; każdy pedofil przygarnie do siebie mnóstwo dzieci, które ufni rodzice sami mu podgonią. A jak się sprawa rypnie, to nowa parafia i świeże mięso zamiast pierdla. Żyć nie umierać.
Rozumiem jednak, że są i tacy, którzy stan kapłański wybrali z powołania. I ich jest mi na prawdę, szczerze żal.

[www.facebook.com/poprawskimagicalphotography]

Ekspert -

dragon7
 Wysłana - 8 kwiecień 2010 11:14      [zgłoszenie naruszenia]

psyrel - słusznie wiec mamy tylko trend. Trend przedstawia sie następująco : srednia IQ dla calej ludzkosci wzrasta z kazdym kolejnym pokoleniem w czasie, to wynika z danych. Jednoczesnie psycholożkowie zauwazyli inny trend czyli ateizację ludnosci ktora takze od X czasu wzrasta. Wysnuto wniosek iz pomiedzy nimi zachodzi korelacja i doliczono sie jej .. jednak jak sam twierdzisz nie da rady juz obliczyć o ile dokladnie ateisci są inteligentniejsi od wierzących (?) a powinno sie dac przy zachowanej korelacji wiedzielibysmy o ile wzrosnie IQ danej populacji jesli proporcjonalnie zwiekszymy liczebnie % ateistow... Z tego nalezy wysnuć jedynie sluszny wniosek o istnieniu NADRZEDNEGO czynnika ktory jednakowo wplywa zarowno na IQ populacji i ateizację. Poprawna teza bedzie taka:

Od danego momentu w czasie, kazda populacja poddana wplywowi wspolczynnika X np (nazwijmy to roboczo postępem cywilizacyjnym, choc rownie dobrze mozemy to nazwać regresem )
zwieksza srednią IQ ORAZ zwieksza procentowo liczbę ateistow.

Znawca -

kasownick
 Wysłana - 8 kwiecień 2010 13:08      [zgłoszenie naruszenia]

Kasownick, ja tak nie odbieram filozofii, chodziło mi o to, że wielu ludzi tak ją odbiera.

raczej wielu filozofów- dzieło [filozofia]jest takie, jakim go wykreują twórcy, a nie takim, jakim je ludzie widzą.

flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

psyrel
 Wysłana - 9 kwiecień 2010 16:47      [zgłoszenie naruszenia]

@dragon7
"jednak jak sam twierdzisz nie da rady juz obliczyć o ile dokladnie ateisci są inteligentniejsi od wierzących (?) a powinno sie dac przy zachowanej korelacji wiedzielibysmy o ile wzrosnie IQ danej populacji jesli proporcjonalnie zwiekszymy liczebnie % ateistow"

obawiam sie ze metoda korelacji nie daje mozliwosci takich obliczen. wiec nie wiedzielibysmy o ile wzrosnie IQ na podstawie r-pearsona.

Niemniej, zgadzam sie z Toba, ze obraz jest bardziej skomplikowany, to znaczy ze wiecej zmiennych wchodzi w gre. Mowisz postep cywilizacyjny - co przez to rozumiesz? Ja bym powiedzial ze wchodzi w to coraz lepsza edukacja, jakosc wiedzy o swiecie, byc moze promowanie konkurencji zeby osiagnac sukces a przez to silniejszy nacisk na wyniki szkolne/zawodowe, ilosc informacji dostarczajanej do jednostek ktore trzeba przetwarzac itd itp. Te wszystkie elementy sa zwiazane i pewnie wplywaja na zdolnosci umyslowe (IQ) poprzez nieustanna ich stymulacje.

@jdcho
"@psyrel - Czy Ciebie rzeczywiscie przekonuja te badania? Czy rzeczywiscie na ich podstawie mozesz szczerze stwierdzic, ze ateisci sa inteligentniejsi?"
To nie jest dla mnie intuicyjny wniosek. Moje osobiste doswiadczenie tego nie potwierdza. Wiekszosc moich znajomych wierzacych to inteligentne osoby a niektore wybitnie inteligentne. Jednak moje doswiadczenie kilkunastu znajomych nie jest zadnym argumentem. Nie moge powiedziec ze poniewaz moi znajomi sa tacy to znaczy ze wszyscy sa tacy.

Naturalnie, badania o tej zaleznosci podlegaja krytyce. Szczegolnie to Nyberg'a ma sporo slabych punktow. ALE, po pierwsze nie jest to jedyne badanie na ten temat. Po drugie, przygotowujac sie do pisania art. czytam duzo oryginalnych tekstow w calosci. Wiec takie zmienne jak typ myslenia (intuicyjny vs analityczny) czy zdolnosci krytycznego myslenia, ktore sa zwiazane z IQ choc nie sa IQ tez maja wplyw na deklaracje wiary. Poza tym, jest jeszcze sfera emocjonalna. Niestabilnosc emocjonalna wiaze sie z deklaracja wiary w rozne ciakawe rzeczy.
Wiec, po mimo ze nie jest to dla mnie intuicyjne, na podstawie wielu roznych badan, ktore widzialem, moge stwierdzic ze z duzym prawdopodobienstwem dyskutowana tutaj zaleznosc ma miejsce.
Pozdrawiam

Miarą odwagi jest konfrontacja z własnymi lękami.

jdcho
 Wysłana - 13 kwiecień 2010 02:02      [zgłoszenie naruszenia]

@psyrel: OK, wyjasniles swoje stanowisko, dzieki :) Znajomi jacykolwiek by oni nie byli rzeczywiscie nie sa argumentem w tej dyskusji. W zwiazku z tym, ze zajmujesz sie tym niejako zawodowo mam kolejne pytanie; czy jestes w stanie przeprowadzic obiektywna analize krytyczna badan, ktore przedstawiles? Nie mowie zebys ja przeprowadzal czy ja przedstawial. Sadze jednak, ze przeprowadzenie takiej analizy, tym bardziej ze czytales orginalne teksty w calosci, mogloby byc dosc interesujace. Analiza krytyczna przeprowadzona obiektywnie daje zawsze pewne dodatkowe informacji zarowno o slabych stronach badan jak i o mozliwosciach ich poprawy :) Byc moze wydaje sie to dziwna rada, bo przeciez, czytajac te badania doszedles do pewnych wnioskow, ale zapewniam (z doswiadczenia), ze spojrzenie z drugiej strony moze byc bardzo tworcze i naprawde rozwojowe w konteksce wlasnie poprawy badan lub zaproponowania alternatywnych sposobow pomiaru pewnych zaleznosci :)
Tak czy inaczej zycze powodzenia w dalszym badaniu tych zaleznosci, pozdrawiam.

"...to by było na tyle..."

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 30 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Ateiści są bardziej inteligentni, niż wierzący

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Warto przeczytać: Znaczenie | Perwesje sexualne a psychoanaliza | Nowe badania nad podświadomością | Czy ja jestem nienormalny %-)? | Słaba osobowość, niska samoocena itd. | E booki - psychologia | czy ja jestem inny czy mam z***ane zycie ? | Cierpienie na świecie, po której stronie stoi Bóg? | Agresja i przemoc w szkole | Nie ma szydełkujących ateistów - mały cios w ateizm | biblia nie przyszła faksem z nieba - mały cios w biblie | Histora filozofii | ateizm a konformizm | błąd lekarski a przestępstwo | Nastolatka - taka sobie sprawa | Muzeum Azji i Pacyfiku | zadania | aleksander | tatu | psychika zbrodniarza | laski z sympati | najlepsza1988 | zamro | gracjam | ucieczka | euroset | audi v8 | ceny mieszkaA | nina | meblościanka | najlepsze | firebird | rak jądra | uaz | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.