FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 20045 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Ateiści są bardziej inteligentni, niż wierzący 
[powiadom znajomego]    
Autor "Ateiści są bardziej inteligentni, niż wierzący"   

grun1410
 Wysłana - 13 marzec 2010 20:40      [zgłoszenie naruszenia]

bądźcie ubodzy duchem

Pater92
 Wysłana - 13 marzec 2010 21:03      [zgłoszenie naruszenia]

Wygodne jest bycie katolikiem, bo po prostu przyjmujemy narzucone nam przez rodzine
stereotypy, ze trzeba isc do kosciola co tydzien i dla mnie taki czlowiek jest
ograniczony. Do mnie dotarlo to ostatnio ze wlasnie taki jestem i otworzyly mi sie oczy i teraz sam juz nie wiem w co wierze, wiem ze nie w kosciol katolicki. Dlatego w/g mnie ci wierzacy, ktorzy chodza do kosciola z przyzwyczajenia sa po prostu glupi.

pajaki dwa
 Wysłana - 13 marzec 2010 21:13      [zgłoszenie naruszenia]

Mediocre , raczej w druga strone, inteligentniejsi ludzie dochodzą do wniosku, ze religia nie ma sensu. Oczywiscie sama moc obliczeniowa to za mało, przydaloby sie troche filozoficznych rozmyslen. Jesli taki czlowiek wierzy w boga, to nie mam pojecia co nim kieruje, o ile tacy ludzie sa.

kruchy5
 Wysłana - 14 marzec 2010 16:35      [zgłoszenie naruszenia]

Badania tego typu maja dość długa historię.
Kiedyś pionierzy socjologii,statystyki etc. przygotowywali badania stwierdzające że biali są bardziej inteligentni niż czarni,albo że Aryjczycy są w ogóle najinteligentniejsi reszta tak sobie ale są tez tacy którzy są "pod inteligentni".
Komuniści to nawet poszli dalej doszli do wniosku ,że skoro komunizm jest perfekcyjną doskonałością to jedynie komunisci są inteligentni a reszta która uparcie twierdzi ,że tak nie jest to po prostu chorzy ludzie.Wymyślili więc schizofrenię bezobjawową.I naprawdę na to ludzi zamykali w szpitalach psychiatrycznych.

Także nie jest dziwne,że obecnie w czasach coraz bardziej rysującego się konfliktu między światem rządzonym przez władzę o światopoglądzie laickim a światem religii pojawiają takie "badania".Trzeba jakoś zbudować tożsamość,dać parę konsolidujących mitów.Taki stary w treści przekaż :my mądrzy tamci głupi.My dobrzy tamci źli tępi fanatycy rządzeni przez terrorystów i bandę pedofilii w spódnicach.
Taka strategia.

Specjalista -

pajaki dwa
 Wysłana - 14 marzec 2010 16:38      [zgłoszenie naruszenia]

My dobrzy tamci źli tępi fanatycy rządzeni przez terrorystów i bandę pedofilii w spódnicach.
A gdzie tu kłamstwo widzisz?

Tadeknorek
 Wysłana - 14 marzec 2010 16:46      [zgłoszenie naruszenia]

Ja też nie ufałbym do końca takim badaniom. Co prawda nie wierzę w to, by były świadomie fałszowane i preparowane na użytek propagandy i jak to ujął Kruchy, konsolidacji poprzez mity, ale same w sobie noszą pewien ułamek statystycznego błędu.

Stąd nie czerpałbym opinii o inteligencji, bądź jej braku, na podstawie tego typu badań. One są w tym przypadku jak skamieniałości jako dowód na ewolucję- niektórzy mogą dopatrywać się jeszcze luk, ale nie potrzebujemy tych szkieletów by uznać ewolucję, ponieważ jeszcze potężniejszym dowodem jest genetyka.

Natomiast jeśli chodzi o inteligencję, czy jej brak i kategorię "wierzący vs. niewierzący", nie są nam potrzebne takie sondy czy badania- wystarczy wejść na forum takie jak to i dojdzie się do pewnych wniosków.

Zmieniony przez - Tadeknorek w dniu 2010-03-14 16:46:38

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

INSOMNIA
 Wysłana - 14 marzec 2010 17:02      [zgłoszenie naruszenia]

Ja nie rozumiem w ogole podzialu na "wierzacy" i "niewierzacy".
Przeciez zarowno pod jednym jak i drugim mozna wyodrebnic kupe roznych wierzen...

Tadeknorek
 Wysłana - 14 marzec 2010 17:04      [zgłoszenie naruszenia]

No, po jednej kupę wierzeń, po drugiej niewiarę.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

INSOMNIA
 Wysłana - 14 marzec 2010 17:32      [zgłoszenie naruszenia]

Jak ja jestem agnostykiem i raczej nie wierzę w Boga jako kogoś kto stworzyl czlowieka na swoje podobienstwo(czyli kogos bardzo podobnego do czlowieka).
Ale jednoczesnie wierze w rzeczy, typu to, ze ten swiat jest iluzją i tworzymy go naszą swiadomością.
To jestem jako wierzacy, czy niewierzacy?

pajaki dwa
 Wysłana - 14 marzec 2010 17:37      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wierzysz w boga=jestes niewierzacy

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 30 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Ateiści są bardziej inteligentni, niż wierzący

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Warto przeczytać: Święte tajemnice.... | historia religii w pigułce | Filozoficzne zagadnienia we wspolczesnej psychologii i pedagogice | ciekawe artykuły na temat islamu | NIEZROZUMIAŁY BEŁKOT II: Dzień sądu | Okiełznać agresję | Biblia | droga życiowa | Masz wiadomość ;-) | Przeszłość i jej wpływ na to co teraz... | Wyśmiewanie ludzi wierzących | Czy to prawda? | Mind? | Wygląd czy charakter? | "Wykop rasizm z forum Insomnia" | mam dola | pytanajsztuba | 15523 | activex control is not regstered | konefka | wojna zombie | olga drozdowa | how i met your mother | nr do ruigrok | jak sie staracie o kobiete | tpawel | metal | funkcje dna | shazza | hiv | nike air force 1 | nadine jansen | randka alkohol | februs | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.