FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 20050 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Ateiści są bardziej inteligentni, niż wierzący 
[powiadom znajomego]    
Autor "Ateiści są bardziej inteligentni, niż wierzący"   

Zamroczony
 Wysłana - 17 czerwiec 2010 19:34      [zgłoszenie naruszenia]

skoro katole twierdzą, że bóg jest nieogarnięty to czemu uważają jednocześnie, że to typ z kompletnie ludzkimi cechami? Ludzie nie mają wyobraźni i czepiają się utrwalonych przekonań i to nie tylko wierzący ale i ateiści

traktuje internet smiertelnie powaznie
"człowiek stworzył boga na swój obraz i podobieństwo"

Kukułek
 Wysłana - 17 czerwiec 2010 19:37      [zgłoszenie naruszenia]

ateisci są tak samo inteligentni jak i wierzący

Może niektórzy. Ale statystycznie ateiści górują. Dlaczego? Chociażby dlatego, że w kraju, gdzie katolicyzm jest przekazywany tak samo jak nauka chodzenia, a ateizm jest odejściem od normy trzeba wysilić się na jakiekolwiek przemyślenia na ten temat, żeby od wiary odejść.

Zmieniony przez - Kukułek w dniu 2010-06-17 19:37:55

Znawca -

Zamroczony
 Wysłana - 17 czerwiec 2010 19:40      [zgłoszenie naruszenia]

W ogóle co to za *******enie, przecież w chrześcijańskiego boga na wierzy nikt, no przecież jakbym ja na prawdę wierzył, że po śmierci będę żył wiecznie, to nie robiłbym nic innego jak leżenie całymi dniami krzyżem i poświęcenie każdej chwili na pomoc biednym. Miałbym gdzieś te nędzne kilka lat życia w obliczu wieczności.
Wychodzi na to, że prawie wszyscy ludzie to ateiści, tylko nie każdy o tym wie

traktuje internet smiertelnie powaznie
"człowiek stworzył boga na swój obraz i podobieństwo"

yetmiyor
 Wysłana - 17 czerwiec 2010 20:12      [zgłoszenie naruszenia]

Ateista to ktos , kto w ogóle nie wierzy w jakas moc stwórcza, Boga a nie ktos, kto nie wierzy w katolickiego Boga.

A samo wyobrazenie Boga jako sedziego na tronie wynika poniekad z interpretacji Biblii, ksieża czesto grzmia z ambony-Opamietajcie sie, bo pójdziecie do piekła.

Dla mnie to jest totalna bzdura, gdyz czytajac ze zrozumieniem Biblie, dochodzi sie do wniosku ze Bóg to Absolut, który wypełnia wszystko i wszystko jest przez niego wypełnione.

Tez kiedys byłam katoliczka, nawet przez krótki okres taka z krwi i kości. Jednak nauka koscioła przeczy mojej moralnosci i głównie dlatego od niej odeszłam. Dopiero później zaczełam patrzec na katolicyzm bardziej krytycznie juz jako niekatoliczka.Czy w ten sposób przybyło mi intelektu?nie sądzę.

Tadeknorek
 Wysłana - 17 czerwiec 2010 20:21      [zgłoszenie naruszenia]

Ja *******ę, absolut nie absolut, ale jakiś porządek musi być

Wszystko co wydaje się być natchnione jest łatwo wytłumaczalne, a jeśli coś wydaje się być nielogiczne w sprawach "świętych przekazów", to jest rzeczywiście nielogiczne, choć tą nielogiczność da się wyjaśnić opierając się o uwarunkowania historyczne, w których powstawał jakiś "natchniony" tekst itd.

Jest pewnym, że przy powstawaniu wszelkich świętych ksiąg nie maczał palców żaden bóg, a jeśli tak, to był szałaputem, lub nieudacznikiem, co boskiej naturze (w domyśle) chyba przeczy. Chyba, że jest złym bogiem, ale jaki to ma wtedy sens? Niech mi ktoś w końcu odpowie, jak można wierzyć w boga, skoro jego ideę w czasie przenoszą tak na prawdę RELIGIE, a religie to nielogiczna, przecząca sobie wzajemnie kupa... ekhm, co uwidacznia się także w życiu wyznawców i konfliktach.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

yetmiyor
 Wysłana - 17 czerwiec 2010 21:04      [zgłoszenie naruszenia]

heh ja tam wierze w zycie i kieruje sie tylko własna moralnoscia. I co najwazniejsze ciesze sie tym zyciem. Czy jest Bóg czy tez go nie ma...nic złego mnie nie spotka.Bo jesli wierzyc w Boga to madrego Boga, któremu nie zalezy na chodzeniu do Koscioła i spiewania litanii do niego tylko takiego,z którym sie zyje w symbiozie.

w moim przypadku kosciół katolicki mnie odsuwał od Boga, a nie przybliżał.Odkąd zyje wg własnej religii, doceniam moje własne zycie.Katolicki kościół hoduje pesymistów.

Tadeknorek
 Wysłana - 17 czerwiec 2010 22:04      [zgłoszenie naruszenia]

Zgadzam się, lecz mi osobiście ciężko jest uwierzyć w mądrego, dobrego boga, który pozwala na rozprzestrzenianie się głupoty pod jego szyldem. I jak to ująłeś, hodowlę wyznawców, którzy w te głupoty zupełnie szczerze wierzą.

Ekspert -

INSOMNIA
 Wysłana - 17 czerwiec 2010 22:25      [zgłoszenie naruszenia]

I jak to ująłeś

To jest ONA a nie ON

Tadeknorek
 Wysłana - 17 czerwiec 2010 23:06      [zgłoszenie naruszenia]

Przepraszam

Ekspert -

yetmiyor
 Wysłana - 18 czerwiec 2010 08:17      [zgłoszenie naruszenia]

Nie szkodzi.

lecz mi osobiście ciężko jest uwierzyć w mądrego, dobrego boga, który pozwala na rozprzestrzenianie się głupoty pod jego szyldem.

heh no własnie to jest ciekawe.Żeby istniała madrośc musi istnieć głupota, bo nie wiedzielibysmy czym jest madrosc.

wiec można przyjać, że Bóg po to nas obdarzył intelektem, bysmy sie stawali coraz mardzejsi...np.te religie to tylko pułapka.

nie wiem, jak to statystycznie wyglada. Ale ludzi odchodzących od Koscioła chyba jest coraz więcej.

Skoro Bóg stworzył idealny świat, to taki w którym ludzie sa szczęsliwi. A nie płaczą i zgrzytaja zębami.Gdyż ideałem jest harmonia. A harmonia jest własnie szczesciem.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 30 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Ateiści są bardziej inteligentni, niż wierzący

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Warto przeczytać: Jak wygląda grób ateisty? | Jak nakłonić mojego chłopaka do ślubu kościelnego? | Jak to jest z mieszkaniem razem przed ślubem? | Islamska wersja Idola | Nieomylność Papieża w sprawach wiary. | Polskie podejście do problemów | To, co boże i co naturalne, czyli jak szatan stworzył pedofilię | Książki zakazane przez kościół. .jar | Jak komus wytłumaczyć że boga niema? | Dziwna sytuacja | Jak do cholery.... | Pomocy!!! | Moja psychika - problem? | Slaba psychika ;/ | Choroba... | Wart mnie niż półtora tysiąc złotych - bezcenna wiedza. | filip_o5 | bezrobotni | przegrańcy | homo | czarne buty | rowerowe | thong | celebs | maffka | praca w szwecji | Rozk?ad normalny liczby sygna??w o awarii docieraj?cych do punkt?w kontrolnych w stacjach diagnostycznych urz?dzenia elektroniczne | Niesmia?o?? | nie lubi? je?? musli z mlekiem | znalaz?em j? | wojna ?wiatowa | cherry | koks? ? ???? ?w | ksi??ka | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.