FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 20026 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Ateiści są bardziej inteligentni, niż wierzący 
[powiadom znajomego]    
Autor "Ateiści są bardziej inteligentni, niż wierzący"   

Alayas
 Wysłana - 5 sierpień 2010 18:02      [zgłoszenie naruszenia]

"W każdym bądź razie od nauki odróżnia was,ateistów to,że nie wierzycie w Boga, ale w Naukę." - w takim razie jestem za ateizmem agnostycznym. Jeżeli coś, co ma małą szansę na faktyczne istnienie, w żaden sposób nie wpływa na moje życie, nikt nie może tego potwierdzić - nie wierzę w to, jednocześnie nie wykluczam jakichś tam setnych procenta prawdopodobieństwa. Religia nie niesie ze sobą żadnych dowodów, a same sprzeczności (chociażby to, że są na świecie 2 skrajnie różne religie, które są "jedynymi właściwymi). Nauka takie dowodu niesie, pomimo nieraz wielu nieścisłości, są namacalne dowody i sens. W przypadku niepowodzenia i tak jest się mądrzejszym i wie się więcej, bez problemów z przyznaniem się do błędu

"Według waszego punktu widzenia, wszystkie naukowe teorie, które się nie potwierdziły są winą wiary" - nikt chyba tego nie miał na myśli. Wiara? Chyba wiary w szansę udowodnienia naukowej teorii, nie udało się? Lecimy dalej

"przecież to nauka identyfikuje człowieka ze światem zwierząt.to ateiści dla własnych odzwierzęcych zachowań szukają uzasadnienia i usprawiedliwienia w jedności ze światem zwierząt, przez co każda ułomność znajduje swoje uzasadnienie w świecie ateistów. " - a świat ateistów potrafi obnażyć świat ludzi z jego fałszywej otoczki tolerancji, opieki i równości. Co mam na myśli ? To, że człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach. Każdy człowiek chce jeść i ruchać, gdy tego zabraknie wyłania się jego prawdziwa natura. Czysta próżność szukać swych korzeni w pierwiastku boskim, wówczas gdy wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują ułomność takiego myślenia.

Tadeknorek
 Wysłana - 5 sierpień 2010 22:35      [zgłoszenie naruszenia]

No, wierzę w naukę, a nie w boga, taka sama dokładnie wiara. Wierzę, że w przeciągu dekady naukowcy wywnioskują z genomu ludzkiego jak wyeliminować wszelkie choroby. Wierzę, że jeszcze za tydzień możliwa będzie teleportacja.

Nie można wierzyć (znaczy-liczyć NA) naukę gdy widzi się wszędzie jej efekty? Czy to jest wiara ślepa? Nawet "wiara" w to, że kiedyś nie będzie dla ludzi sekretów nie jest irracjonalna. Wektor jest ustawiony właśnie tak. Kiedyś czegoś nie wiedzieliśmy, dziś już to wiemy.

Nie rozumiem czym jest ta wiara w naukę. Czy to zaufanie, że dzięki niej będzie można wszystko wyjaśnić, jeśli nie za naszego życia to w kolejnych pokoleniach? To nie jest głupie i nieuzasadnione. Nauka jest właśnie do wyjaśniania. Czy to wiara, że nauka może wszystkich uszczęśliwić? W pewnym sensie uszczęśliwia na co dzień w jakimś stopniu, ale może uprawianie nauki- że jest w stanie dać szczęście? Nie wierzę, że każdemu przyniosłoby to frajdę.

Czy wiara w naukę odznacza się tym, że nie poddajemy pod wątpliwość nawet najnowszych hipotez? Może na zasadzie "nie wolno"? Przecież wszyscy, którzy "wierzą w naukę" patrzą na nią racjonalnie, wiedząc co jest hipotezą, co teorią... wiedząc, że nie jest doskonała. Nie rozumiem takich frazesów przyrównujących wiarę w naukę do wiary religijnej. Nie musimy bać się słowa wiara, ale można byłoby zrobić rozróżnienie. Głupoty w mówieniu i w działaniu wymaga wiara w nadprzyrodzone.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

gekaes
 Wysłana - 5 sierpień 2010 23:39      [zgłoszenie naruszenia]

Wierzę, że w przeciągu dekady naukowcy wywnioskują z genomu ludzkiego jak wyeliminować wszelkie choroby

ta wywnioskują,gowno wywnioskują, biznes sie musi kręcic i nikomu na reke nie jest wyeliminowanie chorob

ples
 Wysłana - 6 sierpień 2010 00:39      [zgłoszenie naruszenia]

ja bym sie nie zdziwil jakby sponsorowali naukowcow do wymyslania jakichs ciekawszych chorob , po to by biznes moglby sie zdrowo krecic

"god, please give us back Tupac and we will trade you Justin Beiber"

"nieistnienie jest atrybutem zaszczytnym, przysługującym także Bogu i sprawiedliwości”

Znawca -

Tadeknorek
 Wysłana - 6 sierpień 2010 00:58      [zgłoszenie naruszenia]

gekaes- a nie zauważyłeś tego? ->

Ekspert -

gekaes
 Wysłana - 6 sierpień 2010 07:54      [zgłoszenie naruszenia]

a no taknie doczytalem o teleportacji jeszcze

ja bym sie nie zdziwil jakby sponsorowali naukowcow do wymyslania jakichs ciekawszych chorob

no cholesterol jako bezwzgledną przyczyne miazdzycy wymyslili(z powodzeniem)to czemu by nie wymylesc czegos nowego

Zmieniony przez - gekaes w dniu 2010-08-06 07:56:06

kasownick
 Wysłana - 6 sierpień 2010 11:12      [zgłoszenie naruszenia]

Nie można wierzyć (znaczy-liczyć NA) naukę gdy widzi się wszędzie jej efekty? Czy to jest wiara ślepa?

widzisz to, co chcesz zobaczyć Tadzio.No bo przecież,jak wspomniałem wcześniej- skutki uboczne nauki zaliczacie do spraw wiary,jak na przykład powszechne zastosowanie wynalazku nauki zwanego azbestem i skutki z tym związane.Rozumiem,że chcesz widzieć świat patrząc przez różowe okulary, tzn chcesz widzieć świat w sposób upośledzony, niepełny.

To, że człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach. Każdy człowiek chce jeść i ruchać, gdy tego zabraknie wyłania się jego prawdziwa natura.

dlatego jest tylko jeden Bóg? bo reszta to tylko pierwiastki, które dokonują mylnego wyboru? to o czym mówisz to nie jest nawet zachowanie ludzkie, chociaż istnieje w kategoriach wolności wyboru.
zresztą po co o tym wspominasz? żebym poczuł się lepiej? doskonale wam wychodzi wprawianie mnie w dobry nastrój.Nawet potraficie udowodnić,że naukowe teorie o tym,że społeczeństwa da się wyedukować- z czego wynika przymusowa edukacja jest po protu kolejną głupotą NAUKOWĄ i stratą pieniędzy.

Głupoty w mówieniu i w działaniu wymaga wiara w nadprzyrodzone.

jak widać po was, wystarczy również wiara w to,że jeśli coś ma przydomek "naukowy", byście przyjmowali to za rzeczywiście naukowe, nawet jeśli jest totalną głupotą.

Czy wiara w naukę odznacza się tym, że nie poddajemy pod wątpliwość nawet najnowszych hipotez?

przecież bezmyślnie atakujecie poddających w wątpliwość hipotezy.
podkreślam- BEZMYŚLNIE.

Zmieniony przez - kasownick w dniu 2010-08-06 11:13:47

flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

kasownick
 Wysłana - 6 sierpień 2010 12:04      [zgłoszenie naruszenia]

a swoją drogą z naukowego punktu widzenia dalibyście radę udowodnić,że powszechność choroby zwanej rakiem nie jest związana i zależna oraz nie rozwija się proporcjonalnie do rosnących bezsensownie wydatków budżetu? I że naukowa bezsilność wobec raka nie jest związana z bezsilnością wobec rozrastającej się głupoty wszystkich tych, którym się należy, bo się im należy?

flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

Tadeknorek
 Wysłana - 6 sierpień 2010 13:58      [zgłoszenie naruszenia]

Wymyślili, pewnie. Nauka nie jest nieomylna, z czasem dochodzi się do odmiennych wniosków.

Ekspert -

INSOMNIA
 Wysłana - 6 sierpień 2010 14:15      [zgłoszenie naruszenia]

GDZIE JEST KRZYZ
GDZIE JEST KRZYZ

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 30 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Ateiści są bardziej inteligentni, niż wierzący

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Warto przeczytać: Regrasing - czy ktoś miałby ochote opisać swoje przeżycia poprzednich wcieleń? | Marzenia i problemy | Święto Dziękczynienia po polsku %) | Ciężar większy niż ubóstwo | mam problemy | Jehowcy i problem. | Apokalipsa-objawienie św.Jana. | Cywilizacja Nieba | Jaki jest sens życia ludzkiego? 2/ Po co żyjemy? 3/ Co jest po śmierci? | Istnieje myśl, więc mnie nie ma | razem czy osobno? rozwój duchowy, a związek:) | Motywacja?co jest nie tak ? | marzenia | Definicja zbioru | problem ze zbyt dużą cierpliwością | tytuły | pechowiec | pechowy | Blend | trans | Jestem trans | a moze polskie aktorki | proxy | wojna światowa | wojna | coramietka | jak zaprosiA dziewczyne | prochnica próchnica ubytki ubytek | bartoszewski | bartoszewski władysław | goj | talmud | gerard | KAROLINA MOTYLEWSKA NAGO | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.