FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 21156 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Ateiści są bardziej inteligentni, niż wierzący 
[powiadom znajomego]    
Autor "Ateiści są bardziej inteligentni, niż wierzący"   

pajaki dwa
 Wysłana - 14 marzec 2010 18:45      [zgłoszenie naruszenia]

Może niektórzy się nad tym po prostu nie zastanawiają, uważają myślenie o wierze jak o czymś co nie ma sensu, a może po prostu boją się o tym myśleć?
Z pewnoscia sie nie zastanawiają. Inteligencja, to raczej moc obliczeniowa, o czym juz napisalem, zreszta pojecie "inteligencja" nie jest jasno sprecyzowane, w zadnej encylkopedii nie ma jasno napisane czym jest, o ile da sie ja jakos sprecyzować. Zalezy jakie czynniki dana osoba uwaza za "objawy" inteligencji. Nawet najtezsze umysły czasem wierza w Stwórce, moim zdaniem. Moznaby to nazwać brakiem analitycznego myslenia w zakresie filozofii.

Wiec "inteligentny" czlowiek, zarazem moze być "głupim". Zreszta testy na inteligencję mowia same za siebie, rozwiazując je mozna sie przekonac jakie umiejetnosci są potrzebne do rozwiazania takowego.

Zmieniony przez - pajaki dwa w dniu 2010-03-14 18:47:42

Tadeknorek
 Wysłana - 14 marzec 2010 18:50      [zgłoszenie naruszenia]

Może niektórzy się nad tym po prostu nie zastanawiają, uważają myślenie o wierze jak o czymś co nie ma sensu, a może po prostu boją się o tym myśleć?

Moim zdaniem to wynik indoktrynacji, która wpaja zasadę, że nad wiarą się nie myśli. Dlatego racja, że deklaracja wiary nie musi się wiązać z głupotą. Z resztą cały artykuł o tym napisałem, tu jest link jakby ktoś był ciekaw

[http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,7144]

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

pajaki dwa
 Wysłana - 14 marzec 2010 18:56      [zgłoszenie naruszenia]

Tadek, ale indoktrynacja w przypadku niewierzącego, ktory z indoktrynacja religijna nie mial nic wspolnego, nie ma wpływu, bo nigdy nie był "nauczany" (zreszta jak najbardziej logiczne).
Mam znajomego ktory nigdy nie wierzyl, bo mu to po prostu wisialo, chlopak skonczyl technikum ekonomiczne, skonczyl studia i calkiem niezle zarabia. Zawsze uwazal sie za "fajnego", mial najlepszy gust, tak jak prawie wszyscy na tym forum ( ), wiedzial wszystko najlepiej, jakiekolwiek rozmyslanie bylo mu obce, najzwyczajniej mu wszystko WISIAŁO.

INSOMNIA
 Wysłana - 14 marzec 2010 18:59      [zgłoszenie naruszenia]

Agnostyk idealny

pajaki dwa
 Wysłana - 14 marzec 2010 19:02      [zgłoszenie naruszenia]

Raczej bym takich ludzi nazwał "WISIMITO", agnostyk przynajmniej zdaje sobie z tego sprawe, ze jest agnostykiem.
Ty mozesz go tak nazywać, jak najbardziej, a jemu to wisi

Pewnie jakos sie nazywa ta inteligencja w encyklopedii

Zmieniony przez - pajaki dwa w dniu 2010-03-14 19:04:05

INSOMNIA
 Wysłana - 14 marzec 2010 19:04      [zgłoszenie naruszenia]

Tumiwisizm
rzeczownik, rodzaj męski

(1.1) pot. potocznie postawa charakteryzująca się obojętnością, biernością, brakiem zaangażowania, lekceważeniem czegoś

pajaki dwa
 Wysłana - 14 marzec 2010 19:07      [zgłoszenie naruszenia]

Nooo, prawie, cos koło togo mialem na mysli

Zamroczony
 Wysłana - 14 marzec 2010 19:31      [zgłoszenie naruszenia]

indoktrynacja jest tak silna że nawet niektórzy fizycy na siłę starają się podciągać swoje teorie pod idee boga,wiąże się to z wewnętrznym strachem przed siłą wyższą wpajanym ludziom od dziecka

a jeśli chodzi o agnostycyzm to możecie mówić co chcecie ale całkowite wykluczanie istnienia boga jest dla mnie skrajnością,,kiedyś byłem zdecydowanym ateistą ale pod wpływem wielu przemyśleń zmieniłem zdanie na ten temat

od razu zaznaczam że boga chrześcijańskiego moge odrzucić z całą pewnością-godziny spędzone na religii wystarczająco mnie do tego przekonałymimo to doszedłem do przekonania że bóg może jednocześnie nie być podobny do nas,może także nie być bezosobową siłą sprawczą.Być może jego świadomość wykracza poza nasze ograniczone granice
ogólnie w tym temacie polecam książki Ditfurtha "Dzieci wszechświata" i "Duch nie spadł z nieba"

Zmieniony przez - Zamroczony w dniu 2010-03-14 19:32:28

traktuje internet smiertelnie powaznie
"człowiek stworzył boga na swój obraz i podobieństwo"

INSOMNIA
 Wysłana - 14 marzec 2010 19:34      [zgłoszenie naruszenia]

a jeśli chodzi o agnostycyzm to możecie mówić co chcecie ale całkowite wykluczanie istnienia boga jest dla mnie skrajnością,,kiedyś byłem zdecydowanym ateistą ale pod wpływem wielu przemyśleń zmieniłem zdanie na ten temat

SOG za to zdanie bo czuje sie jakbym to ja je pisal
Moje myslenie na temat sily sprawczej, czym jest wszechswiat etc zmienily filmiki o swiadomosci i fizyce kwantowej na youtube
Nauka bardzo ladnie łączy się tam w calosc z wiarą.

pajaki dwa
 Wysłana - 14 marzec 2010 19:38      [zgłoszenie naruszenia]

Nie uwazałbym, ze boga nie ma gdyby, cos sensownego przemawialo za tym, ze jest. Póki co tego sie trzymam czego sie trzymam.
Ci wszyscy bogowie to ludzkie wcielenia, ludzie to bog, o tym tez mowilem. Msciwy, litosciwy, dobry, ale bije swoje owieczki jak tata swoje dziecko, ma wszystkie cechy, ktore ma prosty człek

Kazda kultura wymyslila takiego boga, jaki byl im na ręke, jakiego uwaza sie w danej kulturze za dobrego.

Zmieniony przez - pajaki dwa w dniu 2010-03-14 19:41:30

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 30 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Ateiści są bardziej inteligentni, niż wierzący

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Warto przeczytać: Wypadek, a wiara | Bóg a czas (według nowej fizyki) | Film o narkotykach | Jan Paweł II o ateizmie | the secret | Buddyzm | Pytanie o nieomylność papieża... | grupa krwi | Dlaczego ludzie inteligentni i wykształceni wierzą w Boga? | koniec swiata 2012 %-) | Cejrowski vs Hołownia - dwa oblicza polskiego katolicyzmu | Czy ateiści idą do piekła? | Grzech pierworodny, świat cierpienia i ewolucja życia. | roztargnienie | Rozmyslania - bardzo solidna rozkmina POMOZCIE! | Jaki jest sens modlitwy za kogoś?? | zona odeszla co teraz | parapetówa | prezent na | szef | inteligencja | wykształcenie | pitbull | essentiale forte | skręcanie | motorolaw220 puk misi | własna DG | only cats | TOPIK | piłkarzy | nagość | jacek | co warto | klus stańska | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.