FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 19883 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Ateiści są bardziej inteligentni, niż wierzący 
[powiadom znajomego]    
Autor "Ateiści są bardziej inteligentni, niż wierzący"   

psyrel
 Wysłana - 13 marzec 2010 17:20        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam,

na początku chciałem podzielić się bardzo ciekawym artykułem, który opisuje badania, pokazujace ze ateisci sa bardziej inteligentni od wierzacych w Boga:

[http://www.psychologiareligii.net/2010/03/ateisci-sa-bardziej-inteligentni-od.html]

Widzialem na tym forum wiele bardzo ciekawych dyskusji, ale niewiele z nich uzywalo wynikow badan do potwierdzenia swoich argumentow. Mam nadzieje ze na tej stronie znajdziecie orenz do konfrontacji w dyskusjach.

Pozdrawiam
psyrel

Miarą odwagi jest konfrontacja z własnymi lękami.

Zamroczony
 Wysłana - 13 marzec 2010 17:32      [zgłoszenie naruszenia]

najmądrzejsi są agnostycy

traktuje internet smiertelnie powaznie
"człowiek stworzył boga na swój obraz i podobieństwo"

Tadeknorek
 Wysłana - 13 marzec 2010 17:35      [zgłoszenie naruszenia]

A na jakiej podstawie?

Oraz nie mieszałbym tu niewierzących i wierzących, to zbyt rozległa kategoria. Bywa też, że ateizm jest narzucany jak religia. Gdy samemu się do niego nie dochodzi, to nie wiadomo, czy jest się inteligentnym.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

INSOMNIA
 Wysłana - 13 marzec 2010 17:38      [zgłoszenie naruszenia]

Był już taki temat

Zamroczony
 Wysłana - 13 marzec 2010 17:41      [zgłoszenie naruszenia]

tak naprawde to j/tadek są ateiści którzy doszli do swojego przekonania poprzez własne rozmyślania a są też tacy którzy przyjmują ateizm od innych głębiej się nad tym nie rozwodząc,podobno istnieją też ludzie którzy wierzą na podstawie swoich własnych przemyśleń
już nie mówiąc o tym że inteligencja to szerokie pojęcie,ktoś inteligentny nie musi być filozofem

traktuje internet smiertelnie powaznie
"człowiek stworzył boga na swój obraz i podobieństwo"

psyrel
 Wysłana - 13 marzec 2010 17:43      [zgłoszenie naruszenia]

link ktory umiescilem w moim poscie omawia miedzynarodowe badania na roznych grupach i wykazuje empirycznie ta zaleznosc, zapraszam do przeczytania i dopiero pozniej komentowania.

szowar
 Wysłana - 13 marzec 2010 17:44      [zgłoszenie naruszenia]

dla mnie agnostycy to takie chorągiewki na wietrze

Wolę umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach

psyrel
 Wysłana - 13 marzec 2010 18:36      [zgłoszenie naruszenia]

Tadeknorek i Zamroczony. Zgadzam sie z Wami. Tylko zwroccie uwage ze podajecie przyklady jednostek a badania robimy na grupach. Wiec wyniki sa takie, ze ateisci i agnostycy maja wyzsze IQ na poziomie populacji. Ale oczywiscie ze znajdziesz wierzacego Franka co bedzie milion razy madrzejszy od ateisty Staska. Tylko ze to sa tzw. 'anegdotyczne dowody', ktore nie wiele nam mowia o tych zaleznosciach.

Tadeknorek
 Wysłana - 13 marzec 2010 18:42      [zgłoszenie naruszenia]

Wiemy

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

psyrel
 Wysłana - 13 marzec 2010 18:47      [zgłoszenie naruszenia]

Przepraszam za oczywistosci ;)

Mediocre
 Wysłana - 13 marzec 2010 19:15      [zgłoszenie naruszenia]

Myślę, że jedną z rzeczy która różni ateistów i wierzących (patrząc jak na grupę) jest sceptycyzm, chęć poznawania świata, ciekawość różnych procesów (przynajmniej wg moich odczuć i znajomych). Często spotykam się u katolików braku takiej najzwyczajniejszej ciekawości o świecie - bo przecież koniec końców i tak Bóg wszystko stworzył. Może to powoduje po części, że ateiści są 'inteligentniejsi'

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 30 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Ateiści są bardziej inteligentni, niż wierzący

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Warto przeczytać: Tajemnice Majów | Rasistowski JUDAIZM | test | Kim jesteś? | AFORYZMY, SENTENCJE... | Friedrich Nietzsche | Potęga podświadomości | Dziwne pytania | Gdzie sie kończy wszechświat? | NOL | Filozofia - linki, ksiazki, eseje.. | Prawa murphy'ego | "Reklamy" podprogowe | Projekt Astralny | Co po śmierci? | Nasze zasady i prawa :-) | siłownia gdańsk | silownia gdansk | silownia | Adobe Flash Player | matura Kinga Pawlowska | brydż | ufg | fundusz gwarancyjny | rzym dla | wysięgnik | ile wytrysków | morze | 530d | bejbi blues | salvador | polska pruszkowska | strony podobne roksy | anonse erotyczne | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.